środa, Sierpień 4, 2021

Największe kompleksy Polaków

0
sport

Nikt nie jest doskonały i każdy z nas ma jakieś kompleksy. Najczęściej wymieniane są te, które dotyczą wyglądu zewnętrznego. Okazuje się, że nawet 90% Polaków wskazuje mankamenty swojej urody, których chcieliby się pozbyć. Co konkretnie nie podoba nam się w wyglądzie? Głównie nadmierne kilogramy, nadwaga albo otyłość jest problemem powszechnym. Na drugim miejscu wskazywane są poszczególne części ciała, zazwyczaj jest to twarz. Pamiętajmy jednak, że z kompleksami można skutecznie walczyć i nie chodzi tylko o ich akceptację. Wygląd udaje się zmienić, chociażby pozbywając się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Utrata zbędnych kilogramów

Fakt, że największym kompleksem jest nasza sylwetka, ale jednocześnie trzeba zaznaczyć, że coraz więcej osób decyduje się nad nią pracować. Eksperci do spraw żywienia potwierdzają, że coraz więcej Polaków korzysta z usług profesjonalnych dietetyków, by trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Właściciele siłowni i fitness klubów przyznają, że karty klubowe posiada coraz więcej osób, znacznie wzrosło też zainteresowanie treningami, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb. W końcu mamy świadomość, że to właśnie trening personalny przynosi najlepsze efekty, a intensywne ćwiczenia są skuteczne w krótkim czasie.

Chętnie uprawiamy sport, a zdrowy tryb życia łączymy z właściwą dietą. W czasie pandemii koronawirusa wiele osób realizowało cel, jakim jest płaski brzuch – świetne okazały się nawet treningi wykonywane w domu. Nie ma wątpliwości, że zaczęliśmy o siebie bardziej dbać, zdrowie i doskonałą kondycję stawiamy na pierwszym miejscu.

Uroda zgodna ze światowymi kanonami piękna

Chociaż w ostatnim czasie stanowczo wzrosła nasza samoocena, to dążymy do niwelowania kompleksów, jakie wiążą się z naszą urodą. Stawiamy na piękno zewnętrzne, a zadowalające efekty udaje się osiągnąć przy zastosowaniu nieinwazyjnych narzędzi. Już dawno minęły czasy, w których jedyną możliwością zwalczania kompleksów były niebezpieczne operacje chirurgiczne przy pomocy skalpela. Dzisiaj znamy i wykorzystujemy znacznie łagodniejsze, a przy tym tańsze metody. Powszechnie dostępna jest między innymi medycyna estetyczna. Zabiegi w klinikach z powodzeniem pozwalają pozbyć się kompleksu zbyt wąskich ust, niedoskonałej cery z przebarwieniami, niesymetrycznych brwi, jak również wspomnianej już nadmiernej tkanki tłuszczowej. Innowacyjne zabiegi zwalczają cellulit, budują mięśnie, modelują sylwetkę.

Trzeba przyznać, że te największe kompleksy Polaków wciąż dotyczą aspektów fizycznych. Na szczęście dzisiaj przy zaawansowaniu metod z zakresu medycyny estetycznej, ale i zmiany świadomości w ramach konieczności zwracania większej uwagi na nasze zdrowie i kondycję, udaje się je zwalczać. Nadal Polacy mają mnóstwo kompleksów, obowiązują przecież kanony urody, których nierzadko zwyczajnie nie da się doścignąć. Zaletą jest natomiast fakt, że ze wszystkimi można walczyć, tym samym poprawiać jakość swojego życia.

Kamień nazębny – jak zapobiegać i leczyć problem kamienia nazębnego?

0
usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to problem, który dotyczy wielu osób. Walka z kamieniem nazębnym bywa trudna i wyczerpująca. Odpowiednia higiena jamy ustnej i dokładne dbanie o zęby niestety nie wystarczą, by poradzić sobie z tym uporczywym i nawracającym problemem.

Czym jest i jak powstaje kamień nazębny?

Kamień nazębny to nic innego jak zmineralizowana płytka bakteryjna. Część mineralna pochodzi ze śliny i składają się na nią fosforany. Kamień nazębny najłatwiej odkłada się po wewnętrznej stronie zębów. Płytka nazębna pojawia się na zębach niemal natychmiast po umyciu zębów. Do jej szybszego powstawania przyczyniają się spożywane pokarmy do których możemy zaliczyć między innymi: kawę, herbatę i czerwone wino.

Płytka nazębna może zostać usunięta podczas szczotkowania – aby usunąć samą płytkę nazębną nie trzeba stosować skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nieco większym problemem okazuje się być kamień nazębny, który powstaje na skutek mineralizacji płytki nazębnej. Usunięcie kamienia nazębnego wymaga interwencji dentystycznej – to problem, którego nie można pozbyć się wyłącznie za pomocą pasty i szczoteczki.

Niezwykle ważnym jest regularne i dokładne usuwanie kamienia nazębnego – jest to nie tylko problem estetyczny, obecne w kamieniu nazębnym bakterie powodują zakwaszanie środowiska jamy ustnej szkodząc naszym zębom. Kamień nazębny może powodować powstawanie stanów zapalnych tkanek miękkich otaczających zęby. Spore nagromadzenie kamienia może spowodować również przesuwanie dziąseł w stronę wierzchołków korzeni, co może prowadzić do ich rozchwiania, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty zęba.

Profilaktyka kamienia nazębnego polega na dokładnym myciu zębów. Dentyści zalecają mycie zębów po każdym posiłku i przed snem, a także stosowanie płynów do płukania jamy ustnej i nici dentystycznych. Odpowiednia higiena jamy ustnej może w znacznym stopniu opóźnić proces powstawania kamienia nazębnego. Dodatkowo przy walce z kamieniem nazębnym poleca się również wykonywanie zabiegów fluoryzacji oraz regularne kontrole stanu naszego uzębienia.

Usuwanie kamienia nazębnego

Dbanie o higienę jamy ustnej i dobra dieta bardzo często nie wystarczą, aby nasze zęby pozostały w stu procentach zdrowe. Gdy kamień pojawi się na naszych zębach, trzeba jak najszybciej udać się do gabinetu stomatologicznego. Zabieg usuwania kamienia nazębnego nosi nazwę skalingu. W stomatologii rozróżnia się dwa podstawowe podziały skalingu: skaling naddziąsłowy oraz skaling poddziąsłowy. Skaling naddziąsłowy to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego, który znajduje się powyżej linii dziąseł. Ta forma skalingu usuwa kamień gromadzący się w obrębie korony zęba. Procedura ta jest prostsza niż procedura skalingu poddziąsłowego ze względu na łatwiejszy dostęp do czyszczonego obszaru.

Skaling poddziąsłowy jest dużo bardziej skomplikowany niż jego naddziąsłowy odpowiednik, głównie ze względu na trudniejszy dostęp.

Wszystkie osoby borykające się z problemem kamienia nazębnego powinny koniecznie wejść na emdent.pl i zapoznać się z pełną ofertą gabinetu. Fachowy personel i najwyższa jakość świadczonych usług zapewni gwarancję pięknego i zdrowego uśmiechu.

Jak zrelaksować się po ciężkim dniu?

0
masaż Konstancin

Pośpiech dnia codziennego jest dziś wizytówką większości z nas. Niestety ciężko dziś wygospodarować nawet odrobinę miejsca w codziennym grafiku – zrobienie tego czasem może graniczyć z cudem. Warto mimo to oddelegować część swoich obowiązków i oddać się przyjemności, jaką jest masaż Konstancin.

Jak radzić sobie z napięciem mięśni?

Stres, ciągle ta sama pozycja w pracy, brak ruchu i pośpiech mogą spowodować napięcia mięśniowe, które mogą nam sprawiać ból. Aby pozbyć się dyskomfortu, warto skorzystać z zabiegów proponowanych przez Centrum Medyczne Krajmed, który w dziale zabiegów relaksujących posiada wiele interesujących propozycji specjalnie dla nas. W propozycjach tych znajduje się nie tylko masaż klasyczny, ale też masaż stóp, czy też twarzy. Oprócz tego dostępny jest też wyjątkowy masaż aromaterapeutyczny, który nie tylko rozluźni nasze mięśnie, ale też sprawi, że zanurzymy się całkowicie w pięknie pachnącej przyjemności.

W ofercie centrum dostępny jest również masaż kamieniami, który szczególnie polecany jest osobom zestresowanym. Oprócz uspokojenia ciała i umysłu, masaż kamieniami znacznie uelastycznia skórę, jednocześnie zwiększając przepływ krwi. Łagodząc skutki i objawy stresu, nakierowuje również na zmniejszenie obrzęków, które pojawiają się u nas ze względu na sporą nadwagę, lub wręcz otyłość.

Dlaczego Krajmed?

Jako Centrum Medyczne z dużym doświadczeniem i świadomością potrzeb naszych pacjentów, zatrudniamy jedynie specjalistów w swojej dziedzinie. Dlatego właśnie oferowane przez nas masaże są tak wysokiej jakości. Dzięki nim zrelaksujesz się i poczujesz wyjątkowo, a po ciężkim dniu, pełnym stresów jest to zdecydowanie wskazany stan. W naszej ofercie znajdują się zabiegi, które z przyjemnością zaproponujemy Ci, jak tylko poznamy rodzaj Twojej skóry oraz oczekiwania, jakie posiadasz wobec naszych zabiegów. Zawsze warto zgłosić się do nas, jeśli oczekujesz profesjonalizmu.

Jak poradzić sobie z zerwanym ścięgnem Achillesa?

0
Dobry ortopeda Warszawa

Aktywny tryb życia to przede wszystkim zapewnienie sobie dobrej kondycji i oczywiście zdrowia. W przypadku, gdy prowadzi się tryb siedzący, a tylko sporadycznie uprawia się sport, nie zawsze da się uniknąć urazów. W takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się do poradni ortopedycznej w CM Gamma, gdzie specjaliści w swojej dziedzinie zdiagnozują problem.

Kto narażony jest na zerwanie ścięgna Achillesa?

Ścięgno Achillesa jest największym ścięgnem w całym ciele człowieka. Umiejscowione jest z tyłu podudzia, dokładniej rzecz ujmując pomiędzy łydką a piętą. Dzięki niemu człowiek ma możliwość zginania stawu skokowego, który to jest odpowiedzialny za ogromny zakres ruchu, w tym chodzenie i bieganie.

Najczęściej zerwanie ścięgna Achillesa dotyka mężczyzn po trzydziestce, którzy sport uprawiają tylko sporadycznie. Oczywiście ryzyko jej wystąpienia rośnie również wtedy, gdy sport wykonywany regularnie jest bardzo intensywny. Kolejnym przypadkiem wystąpienia zerwania opisywanego ścięgna jest jego zapalenie. Jeżeli pacjent cierpi na przewlekłe lub ostre zapalenie kaletki ścięgna, to występuje duże prawdopodobieństwo zerwania ścięgna Achillesa. Ryzyko rośnie, jeśli wspomniane zapalenie nie było leczone.

Są to jedynie przykłady, jednakże istnieją również inne przyczyny zerwania lub naderwania ścięgna Achillesa. W każdym przypadku należy zgłosić się do dobrego ortopedy, który zdiagnozuje problem i wdroży odpowiednie leczenie. W wielu przypadkach zlecany jest zabieg, którego efekt powinien być utrwalony poprzez rehabilitację, którą pacjent może otrzymać na miejscu w CM Gamma.

Jakie są objawy zerwania ścięgna piętowego?

Pacjent zgłaszający się z zerwanym lub naderwanym ścięgnem Achillesa, zwykle mógł zapamiętać moment, w którym się to zdarzyło. Charakterystycznymi odczuciami mogło być:

  • odczucie uderzenia w łydkę,
  • nagły, dotkliwy ból,
  • opuchlizna w miejscu wystąpienia bólu,
  • ciepła łydka,
  • ograniczona ruchomość w obrębie palców.

Z takimi i innymi niepokojącymi objawami należy niezwłocznie zgłosić się do CM Gamma, gdzie pomoc zostanie zaoferowana szybko, bez wielogodzinnego oczekiwania.

Dobry ortopeda Warszawa – gdzie po szybką pomoc?

W CM Gamma zatrudnieni są specjaliści, którzy są w stanie kompleksowo zająć się każdym pacjentem. W przypadku wystąpienia problemów ortopedycznych jest to kluczowe, ponieważ dotkliwy ból układu ruchu może spowodować brak możliwości normalnego funkcjonowania.

Szereg lekarzy, współpracując z resztą personelu CM Gamma, dokłada wszelkich starań, aby pacjent zgłaszający się do centrum otrzymał natychmiastową, sprawną i jednocześnie skuteczną pomoc.

Podpowiadamy, jak zadbać o skórę latem

0
jak zadbać o skórę latem

Letni czas sprzyja wypoczynkowi i wakacyjnym wyjazdom, jednak nie może oznaczać urlopu od pielęgnacji skóry. W ciepłych miesiącach wymaga ona przecież nie mniej uwagi niż w innych porach roku. Dowiedz się, jak najlepiej zadbać o skórę latem, by także ona zaznała chwili wytchnienia i mogła zachwycać promiennym wyglądem.

Jak lato wpływa na naszą skórę?

Idealna pielęgnacja to ta dostosowana do indywidualnych potrzeb skóry oraz sezonu i związanych z nim warunków atmosferycznych. Latem wyjątkowo dużo czasu spędzamy na zewnątrz, co naraża naskórek na szereg wyzwań. Wysokie temperatury sprawiają, że cera intensywnie się poci i wydziela więcej sebum, które powoduje świecenie się twarzy i sprzyja uciążliwym wypryskom. Ponadto olejki po opalaniu i samoopalacze mogą zatykać pory, co szybko prowadzi do pojawiania się niedoskonałości. Jakby tego było mało, nadmierna ekspozycja na słońce przesusza i odwadnia skórę, nierzadko powodując jej podrażnienia lub oparzenia. Naskórek staje się szorstki i zaczerwieniony, czemu często towarzyszy łuszczenie się i dyskomfort, który psuje udany wypoczynek na łonie natury.

Letnia pielęgnacja skóry nie jest trudna!

Na szczęście odpowiednia pielęgnacja pozwala zneutralizować powyższe czynniki, pozwalając naprawdę beztrosko cieszyć się latem. Najważniejsza jest oczywiście skuteczna ochrona przed szkodliwym wpływem promieni UVA i UVB, czyli dobrze dobrane kremy i mleczka z filtrami przeciwsłonecznymi. Bardzo istotne jest także odpowiednie, dogłębne oczyszczanie skóry, dzięki czemu może ona swobodnie oddychać i jest dotleniona. Obok tradycyjnego mycia, warto zatroszczyć się o jej regularne złuszczanie delikatnym peelingiem, który wspomaga procesy naturalnej odnowy naskórka, nadając mu miękkość i jędrność.

Wszystko to jednak na niewiele się zda, jeśli skóra nie będzie odpowiednio nawilżona. W tym celu warto pilnować wypijania odpowiedniej ilości wody oraz stosowania nawilżających kosmetyków o lekkich, szybko wchłaniających się konsystencjach. Wybierając krem lub balsam na lato, zwróć uwagę na te produkty, w których składzie znajduje się wiążący wodę w komórkach kwas hialuronowy, regenerujący wyciąg z aloesu, łagodząca alantoina oraz cenne antyoksydanty, które chronią cerę przed niszczącym działaniem wolnych rodników.

Czy opalanie jest bezpieczne dla skóry?

Optymalna dawka słońca pozwala wytworzyć odpowiednią ilość ważnej dla zdrowia witaminy D, a także powoduje wydzielanie endorfin, które pozytywnie wpływają na nastrój. Muśnięta słońcem skóra prezentuje się nad wyraz korzystnie – cera wygląda na lepiej wypoczętą i zdrową, a sylwetka sprawia wrażenie zgrabniejszej. Wszystko to jest prawdą, jednak czy proces zdobywania opalenizny jest całkowicie bezpieczny?

Sekretem jest umiar, czyli korzystanie ze słońca z głową. Warto bowiem pamiętać o tym, że promienie UVA mają zdolność uszkadzania kolagenowych włókien, co powoduje pojawianie się zmarszczek i stopniową utratę sprężystości tkanek, powodując fotostarzenie. Ponadto związane z promieniami UVB oparzenia słoneczne są nie tylko nieprzyjemne, ale także mogą prowadzić do zmian nowotworowych, wśród których szczególnie niebezpieczny jest czerniak. Zbyt wiele słońca może również powodować powstawanie przebarwień na skórze, co zdecydowanie nie dodaje urody. Właśnie dlatego tak istotne jest przygotowanie ciała na kontakt ze słońcem poprzez aplikację sprawdzonego specyfiku o szerokim zakresie ochrony przeciwsłonecznej.

Jaki makijaż stosować latem?

Dostosowana do pory roku powinna być nie tylko pielęgnacja skóry, ale także makijaż, którym podkreślasz swoją urodę. Latem w cenie jest możliwie naturalny make-up, który nie męczy skóry i nie rozpływa się pod wpływem gorąca. Zrezygnuj z ciężkiego, wielowarstwowego makijażu na rzecz kolorowych kosmetyków o lekkich formułach. Latem możesz śmiało ograniczyć się do wzbogaconego filtrem SPF podkładu lub kremu BB, wodoodpornego tuszu do rzęs, pudru mineralnego i delikatnego błyszczyka lub subtelnie koloryzującego balsamu do ust. Przy specjalnych okazjach możesz natomiast delikatnie podkreślić opaleniznę odrobiną bronzera lub rozświetlacza. Podczas gorących dni dobrze jest mieć też w zanadrzu bibułki matujące, które szybko ograniczą nadmiar sebum na skórze. Jeśli chcesz, możesz także przetestować którąś z utrwalających makijaż mgiełek, dzięki którym make-up zachowuje nieskazitelny wygląd nawet przy największych upałach.

Badanie wzroku

0
badanie wzroku

Badanie wzroku to najskuteczniejszy sposób, aby dbać o swoje oczy. Dzięki niemu możemy upewnić się, czy w naszym narządzie wzroku nie rozwija się żadna poważna choroba, która przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów. Zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, a nawet nowotwory oczu potrafią rozwijać się niepostrzeżenie, niekiedy doprowadzając do nieodwracalnego uszkodzenia narządu wzroku. Najlepszym sposobem, aby im zapobiec, są właśnie regularne badania. Co warto o nich wiedzieć?

Regularne badania wzroku

Regularne badania wzroku warto wykonywać średnio raz na dwa lata – chociaż niekiedy należy umawiać się na nie znacznie częściej. Osoby, które już posiadają jakąś wadę lub mają genetyczne predyspozycje, do tego, aby zachorować na różnego rodzaju choroby oczu, powinni decydować się na wizyty u okulisty przynajmniej raz w roku. Na częstsze wizyty powinny umawiać się także osoby chore na cukrzyce, ponieważ jej powikłania często objawiają się problemami ze wzrokiem.

Na konsultacje należy też umówić się w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów – takich jak suchość oka, swędzenia, pieczenie czy zaburzenia widzenia. Szczególnie alarmujące powinny być mroczki przed oczami, błyski w polu widzenia czy bóle oczu – w takim przypadku należy wykonać bardziej zaawansowane badania w celu ustalenia przyczyny tych dolegliwości.

Na badania wzroku można udać się zarówno do okulisty, jak i do optometrysty, który także za pomocą profesjonalnych urządzeń potrafi zbadać wzrok i dobrać odpowiednie szkła korekcyjne, a nawet zobaczyć, czy u pacjenta nie rozwija się żadna poważna choroba.

Jakie badania wzroku wykonywać?

Podstawowe badanie wzroku Warszawa polega na sprawdzeniu ostrości widzenia z daleka i z bliska – pozwala ono ocenić zdolność rozdzielczą siatkówki. W tym celu wykorzystuje się tablice Snellena ze znakami o różnej wielkości. Bardziej skomplikowane jest komputerowe badanie wzroku, które pozwala ocenić krzywiznę rogówki oka, określić wartości wady sferycznej oraz czy u pacjenta występuje astygmatyzm.

Kolejnym istotnym badaniem jest tonometria – czyli badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. To rutynowy test okulistyczny, który potrafi potwierdzić rozwój jaskry lub innych poważnych chorób. Najczęściej wykonuje się go z kroplami znieczulającymi, więc jest w pełni bezbolesny. Do innych badań okulistycznych należy oftalmoskopia, pozwalająca na kontrolę dna oka za pomocą wziernika oraz biomikroskopia – czyli badanie gałki ocznej z wykorzystaniem lampy szczelinowej. W niektórych sytuacjach lekarz zaleca także ocenę pola widzenia oraz USG gałki ocznej.

Jak wybrać łańcuszek męski?

0
łańcuszek męski

Jak się okazuje, nie tylko kobiety lubią biżuterię, choć najczęściej to właśnie panie uwielbiają wszelkiego rodzaju ozdoby, które podkreślają ich urodę i osobowość. O damskiej biżuterii napisano już bardzo dużo i praktycznie każdy doskonale wie, co ucieszy kobietę z okazji urodzin, walentynek czy świąt, ale co z biżuterii możemy podarować mężczyźnie?

Jakie są najlepsze pory roku na depilację laserową?

0
Jakie są najlepsze pory roku na depilację laserową

Depilacja laserem to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Warto pamiętać jednak, że do osiągnięcia pożądanego efektu potrzebnych jest kilka zabiegów. Koniecznie weźmy to pod uwagę, gdy planujemy skorzystać z takiej depilacji. Jaka jest więc najlepsza pora na zabieg? 

Usuwanie zbędnego owłosienia to żmudne zajęcie, które w zależności od metody, należy powtarzać co jakiś czas. Czasem nawet co kilka dni. Z pewnością nikt nie wpisuje tego na listę swoich ulubionych czynności. Zresztą depilowania maszynką, plastrami, czy też depilatorem bywa nie tylko czasochłonne, ale i bolesne. Co więcej, po takim zabiegu mogą pojawić się na skórze nieestetyczne krostki. Nic więc dziwnego, że depilacja laserem zyskała popularność w tak szybkim tempie. Na zabieg ten decyduje się coraz więcej osób. Pozwala on na całkowite pożegnanie się z włoskami w wybranych partiach. Okazuje się jednak, że nie o każdej porze roku poleca się wykonywać zabieg laserowy. Sprawdźmy więc kiedy warto zarezerwować termin dla siebie.

Kiedy warto wykonać depilację laserem?

Depilacja laserem to zabieg, który poleca się wykonywać jesienią lub zimą. To właśnie wtedy najlepiej zapisać się na pierwszą sesję w salonie kosmetycznym. Dlaczego? Depilacja laserem to zabieg, pozwalający na całkowitą redukcję owłosienia. Jednak, aby otrzymać taki rezultat, niezbędne jest wykonanie całej serii takich zabiegów. Przeważnie jest ich od 5 do 8. Co najważniejsze, odstęp między nimi, musi wynosić kilka tygodni. Cała czynność trwa więc przeważnie minimum 5 miesięcy. Oznacza to więc, że idąc na pierwszy zabieg w październiku, najwcześniej w marcu zakończymy wizyty w salonie.

Dlaczego jednak nie poleca się wykonywać depilacji laserowej wiosną lub latem? To proste — podczas trwania zabiegów należy unikać ekspozycji depilowanej skóry na promienie słoneczne. Opalanie tych partii może skutkować bowiem odbarwieniami, a nawet poparzeniem.

Depilacja laserowa — jak wybrać najlepszy salon?

Usługę depilacji laserem oferuje obecnie większość salonów kosmetycznych. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie każdy z nich zapewnia podobnie wysoką jakość usług. A akurat w przypadku depilacji laserem ma to ogromne znaczenie. Odpowiednie umiejętności oraz nowoczesny i profesjonalny sprzęt to gwarancja udanego zabiegu. Jeśli tego właśnie oczekujemy, możemy wybrać na przykład jedną z najczęściej polecanych sieci, czyli https://depilacja.pl/. Placówki salonu znajdują się w aż 35 miastach, więc jest duża szansa, że jeden z nich jest gdzieś w pobliżu.

Jak wybrać idealny krem do pielęgnacji twarzy?

0
krem do pielęgnacji twarzy

Zdrowa cera i piękny wygląd mogą iść ze sobą w parze. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni krem do twarzy. W naszym poradniku podpowiadamy, jak sięgnąć po najlepsze rozwiązanie i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Poznaj kilka wskazówek, aby sięgnąć po sprawdzoną propozycję. 

Krem do cery normalnej i mieszanej

Przy cerze normalnej nie musisz zmagać się z rozszerzonymi porami, zaskórnikami czy przetłuszczającą się strefą T (czoło, nos i broda). Skóra jest dobrze nawilżona i nie posiada zmarszczek. W tym przypadku znakomicie sprawdzą się kremy nawilżające o lekkiej konsystencji. Z powodzeniem możesz je kupić w internetowym sklepie Sohoglam. Znajdziesz tu również kremy do cery mieszanej, dla której charakterystyczne są obszary skóry tłustej i suchej. Problem ten dotyczy bardzo wielu osób. Na strefę T znakomicie sprawdzi się krem nawilżający i ściągający, a na policzki i skronie świetnie zadziała krem półtłusty lub silnie natłuszczający. 

Krem do cery tłusta i trądzikowa

Taka cera wymaga stałej pielęgnacji i najwyższej jakości kosmetyków. Z cerą tłustą wiąże się duża ilość sebum, a także rozszerzone pory. Jest grubsza i ma skłonność do powstawania zaskórników. Ponadto mogą pojawiać się kostki i grudki, a zaczopowane pory to często krok do pojawienia się trądziku. Wybierz więc krem bezalkoholowy, najlepiej ze składnikami mineralnymi. Nie sięgaj po kremy tłuste z substancjami komedogennymi, gdyż mogą zatykać pory. 

Krem do cery naczynkowej

Gdy w okolicach nosa i policzków często pojawiają się zaczerwienienia, mamy do czynienia z cerą naczynkową. Skóra wrażliwa jest na zmiany temperatury, a także stres czy nawet pikantne potrawy. Wówczas warto sięgnąć po kremy do twarzy z naturalnych składników. Kupisz je bez wychodzenia z domu w sklepie internetowym Sohoglam. Sięgaj po produkty kojące, łagodzące oraz uszczelniające naczynka. To z pewnością pozwoli Ci poczuć się znacznie lepiej i cieszyć doskonałym wyglądem.

Krem do cery suchej

Gdy produkcja sebum jest dość niska, a skóra nie błyszczy się, tylko matowieje, mówimy o cerze suchej. Pory nie są rozszerzone, a zaskórniki pojawiają się rzadko, lecz skóra może łuszczyć się i szybko starzeć. Wówczas zmarszczki się pogłębiają na skutek utraty wody. Pamiętaj, że taka skóra wrażliwa jest na działanie mydeł, detergentów, słońca czy wiatru. Najlepszym rozwiązaniem będzie krem silnie nawilżający i natłuszczający. 

Krem do cery dojrzałej i starzejącej się

To cera, która charakteryzuje się zmniejszoną zdolnością regeneracji. Zmarszczki są bardzo widoczne, skóra wiotka i zmęczona. Brakuje jej również naturalnego kolorytu. Pojawiają się plamy i przebarwienia. Pomóc może krem chroniący przed słońcem, który w ciągu dnia silnie nawilża. Natomiast na noc warto wybrać krem lub serum z dużą zawartością składników odżywczych.

Trzy powody, dla których warto zacząć nosić biżuterię ze stali szlachetnej

0
biżuterię ze stali szlachetnej

Świat biżuterii w ostatnich latach znacznie się zmienił i otworzył się na nowe surowce. Jednym z najpopularniejszych trendów jest stal szlachetna, która przez długi czas pozostawała w cieniu srebra i złota. W branży można ją spotkać również jako stal chirurgiczną, nierdzewną czy też jubilerską. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się stalową biżuterią.

Idealne rozwiązanie dla alergików

Choć uczulenie na złoto lub srebro zdarza się dość rzadko, to nadal można spotkać osoby z takim problemem. Warto pamiętać, że reakcja alergiczna może pojawić się w wyniku kontaktu metalu szlachetnego z różnymi czynnikami zewnętrznymi. Znacznie częściej alergia dotyczy natomiast niklu, który jest używany do produkcji taniej biżuterii. Wystarczy jednak sięgnąć po bransoletki, łańcuszki czy też pierścionki ze stali szlachetnej, żeby uniknąć kłopotliwego zaczerwienienia, wysypki i innych nieprzyjemnych objawów alergii.

Stal chirurgiczna 316L zasadniczo nie uczula i ma właściwości hipoalergiczne. Z tego powodu idealnie nadaje się na drobny upominek dla osoby z alergią na inne surowce lub w przypadku braku wiedzy w tej kwestii. Ponadto stalową biżuterię można bez obaw nosić na co dzień. Nawet kilka lub kilkanaście godzin kontaktu naszyjnika bądź pierścionka ze skórą nie powinno skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Biżuteria na lata

Fani stali nierdzewnej cenią ją za niesamowitą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Zyskujący na popularności materiał jest twardy, dlatego trudno go złamać lub odkształcić. Ponadto jego powierzchnia jest odporna na przypadkowe zarysowania. Sporą zaletą jest również to, że stal zachowuje oryginalny kolor nawet pod wpływem promieniowania UV. Nie trzeba także przejmować się korozją czy też ciemnieniem.

To jednak nie koniec! Stalowa biżuteria ze sklepu online Mag-Jew na dodatek nie jest zbyt wymagająca. Może zachować dobry wygląd przez wiele lat bez konieczności ciągłych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Łańcuszki, kolczyki lub pierścionki ze stali chirurgicznej mogą zatem okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku osób, które lubią biżuterię, ale nie mają czasu na dbanie o nią tak jak o srebro i złoto.

Przystępna cena

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dodatki ze stali szlachetnej są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Są znacznie tańsze niż złoto i srebro, a jednocześnie oferują nieporównywalnie wyższą jakość niż typowa tania biżuteria. W ten sposób właściwie każdy może sobie pozwolić na stalowe ozdoby bez konieczności rezygnacji z solidności i eleganckiego wyglądu biżuterii.

Sporym zaskoczeniem dla niektórych osób może być również różnorodność, jaką stal nierdzewna zapewnia w kwestii designu. W ofercie internetowego sklepu Mag-Jew nie brakuje ciekawych projektów, którym nie można odmówić oryginalności. Ponadto stalowa biżuteria często świetnie wpisuje się w nowoczesne klimaty i jest idealnym dopełnieniem np. modnych stylizacji casualowych z miejską nutą.