środa, Luty 21, 2018

Dobierz torebkę do swojej sylwetki – torby dla puszystych kobiet

0

Torebki to, obok butów, ulubiony dodatek kobiet. Każda z nas ma w swojej szafie co najmniej jedną, ukochaną sztukę (chociaż zwykle mamy ich wiele więcej!), którą ceni za przyjemny w dotyku materiał, modny w danym sezonie kolor, popularny kształt czy logo ulubionego producenta, wyszyte na metce. Czy wymienione cechy są jednak wszystkimi, na które powinnyśmy zwracać uwagę, kupując torbę? Oczywiście, że nie! Tym, o czym często zapominamy, decydując się na nowy zakup, jest… dopasowanie torebki do sylwetki. Zaintrygowana? Dowiedz się więcej na ten temat i wykorzystaj torebkę do walki o idealną figurę!

Technologie wykorzystywane w oczyszczaczach powietrza

0

Zanieczyszczenia obecne w powietrzu mają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, w tym na zdrowie skóry. Przedwczesnego powstawania zmarszczek oraz innych skutków wdychania smogu można uniknąć, wyposażając swój dom w oczyszczacz powietrza. Warto przyjrzeć się bliżej najpopularniejszym technologiom wykorzystywanym przez producentów, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni sprzęt.

Gdzie możemy zakupić perfumy od Bois 1920?

0

Poszukujesz perfum, które będą jedyne w swoim rodzaju? Lubisz przyprawowe i orientalne kompozycje? W takim przypadku warto zapoznać się z ofertą włoskiego producenta Bois 1920. Gdzie możemy zakupić jego produkty?

Paznokcie niczym diament – jak utrwalić domowy manicure?

0

Nic tak nie psuje nastroju jak odprysk na świeżo pomalowanych paznokciach. Czy można temu zapobiec? Zebraliśmy kilka porad, dzięki którym Twój manicure będzie trwalszy i odporniejszy na ścieranie!

Co działa na zmarszczki? Kilka substancji i zabiegów, które warto znać

0

Prawidłowa pielęgnacja skóry w połączeniu z odpowiednimi zabiegami to najskuteczniejszy sposób na utrzymanie młodego wyglądu skóry. Nie bez znaczenia są jednak składy stosowanych kosmetyków czy rodzaje wybieranych terapii. Jakie substancje powinny znaleźć się w kupowanych przez nas kremach? Z jakich zabiegów warto skorzystać? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę!

Co to jest melatonina i kiedy się ją stosuje?

0

Często słyszy się w reklamach o wartościowych funkcjach, jakie posiada melatonina. Tabletka na sen, koniec z bezsennością – to między innymi te slogany dotyczą melatoniny i jej nieocenionych w tym temacie wartości. Czym tak właściwie jest melatonina i co kryje się za jej tajemniczą nazwą? Jakie jest działanie tego środka i czy melatonina opinie zbiera złe, czy raczej dobre.

Co to jest melatonina i kiedy się ją stosuje?

Melatonina to nic innego jak hormon, który jest pochodną serotoniny. Hormon ten wydzielany jest przez szyszynkę, która umiejscowiona jest w centralnym miejscu mózgu. Tak jak już było wspomniane wyżej, melatonina odpowiada za tak zwany dobry sen, czyli jej zadaniem jest regulowanie rytmu snu, jego natężenia, a także stosowana jest na zmiany hormonalne – zwłaszcza te w cyklu rozrodczym. To znaczy, że najczęściej wykorzystywana jest przy problemach z przedwczesnym dojrzewaniem, które może niekorzystnie wpłynąć na bezpłodność w stosunkowo młodym wieku.

Plusy i minusy stosowania melatoniny

Melatonina w codziennym obiegu dostępna jest jednak przede wszystkim w produkcji środków na bezsenność. Sprawia, że w przypadku ciągłego i długotrwałego zaburzenia snu, w razie potrzeby ułatwia zasypianie i sprawia, że śpimy spokojnie. Melatonina opinie zbiera różne. Jak każdy lek stosowany doraźnie może powodować rozmaite skutki uboczne. Podstawową cechą na plus jest efekt jej działania – pozytywny, spełniający oczekiwania i rzeczywiście pomagający w zaśnięciu i głębokim śnie. Efektem minusowym jest brak tak zwanej fazy REM, która wycisza umysł, odpowiada za regenerację układu nerwowego i pamięć. To oznacza, że człowiek po zażyciu melatoniny nie odpoczywa w pełni, a po przebudzeniu może mimo to czuć się zmęczony, rozdrażniony i rozkojarzony, a coś takiego może dziać się zwłaszcza przy dłuższym zażywaniu tego środka. Poza tym melatonina – jak zresztą każdy lek długotrwale użytkowany – może doprowadzać do uzależnień i co za tym idzie, przystosowania organizmu do działania melatoniny.

Mimo, że melatonina opinie ma różne, to jednak trzeba pamiętać, że na ogół jest ona bardzo dobrze przyswajalna przez organizm, a jej skutki uboczne i niepożądane pojawiają się zazwyczaj bo długotrwałym jej stosowaniu. Melatonina nie jest rozwiązaniem dla osób przewlekle cierpiących na uporczywą, wyniszczająca bezsenność. Stosuje się ją zazwyczaj u osób, które mają chwilowe problemy ze snem spowodowane stresem, zmienną pracą, czy zmianą stref czasowych, związaną przede wszystkim z podróżami. W przypadku bezsenności pacjent powinien swój problem skonsultować z lekarzem, pod którego fachowym okiem zostaną dobrane odpowiednie środki.

Kroplówki

0

Pacjenci z zaawansowanymi chorobami nowotworowymi bardzo często podlegają już pod leczenie paliatywne. Lekarze przychylają się prośbom rodziny takiego pacjenta, by umieścić go w domu. Jednak przy tego rodzaju pacjentach konieczne jest systematyczne podawanie im leków przeciwbólowych w formie kroplówek. Jak ten problem rozwiązać?

Kroplówki dla pacjentów unieruchomionych

Pacjenci paliatywni bardzo często wymagają żywienia medycznego – dojelitowego lub dożylnego. Ich ciała są już zbyt wycieńczone chorobą, by mogli oni przyjmować pożywienie lub leki doustnie. W ich chorobie bardzo ważne jest regularne dostarczanie silnych środków przeciwbólowych. Pozwalają one pacjentowi zasnąć. W przypadku tak ciężkich pacjentów, kroplówki Gdynia oferowane z dojazdem do domu pacjenta są wybawieniem.

Usługi kroplówki w domu

Transportowanie unieruchomionego pacjenta na kroplówki każdego dnia lub zostawianie go w szpitalu, by miał kroplówki na miejscu, jest dla rodziny pacjenta dużym obciążeniem. Dlatego ważne, by odnaleźć kompromis – kroplówki Gdynia są takim właśnie kompromisem. Pacjent może przebywać na co dzień w swoim własnym łóżku i nie musi być zawożony na kroplówki do przychodni. Wykwalifikowana pielęgniarka odwiedza go z kroplówką w dowolnym miejscu i czasie. Wykona profesjonalne wkłucie, skontroluje stan pacjenta i poda mu kroplówkę w taki sposób, by dostarczać mu jak najmniej stresu i bólu. Takie usługi stają się coraz bardziej popularne i polecane zarówno przez lekarzy, jak i zadowolonych pacjentów. Oszczędzają czas i nerwy pacjenta i jego rodziny, a także zmniejszają kolejki w przychodniach generowane przez pacjentów wymagających regularnych wlewów.

Badania prenatalne na Śląsku

0

Śląsk to miejsce nieustannie się rozwijające. Z jednej strony ciągły postęp technologiczny, powstawanie fabryk, sklepów, komunikacji itd., z drugiej zaś to miejsce na mapie Polski może poszczycić się znakomitą medycyną.

Kożuch damski- jak wybrać ten właściwy?

0

Kożuch to bardzo ciepłe i eleganckie okrycie, świetnie sprawdzające się podczas mroźnych dni. Kożuchy w Polsce produkuje się od wielu lat, zatem tradycja jest długa. Ich produkcją najczęściej zajmują się firmy rodzinne, z których kilka zmieniło się w duże przedsiębiorstwa. Kożuchy są bardzo uniwersalne, mogą być noszone jako odzienie codzienne lub jako elegancki element garderoby. Dlatego też warto wiedzieć czym cechuje się dobry kożuch, który nie tylko nas ogrzeje ale będzie długo służył.

Na czym polega zabieg liposukcji

0

Liposukcja brzucha polega na chirurgicznym usunięciu tkanki tłuszczowej z tej partii ciała – z okolic brzucha oraz talii. Z roku na rok staję się ona co raz bardziej popularna. Jednak zabieg chirurgiczny nie może stać się zamiennikiem dla dbania o sylwetkę w naturalny sposób, czyli poprzez aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę. Po usunięciu tłuszczu z brzucha pacjent utrzymywać zdrowy styl życia, gdyż w razie szybkiego przybierania na wadze po przeprowadzeniu operacji, tkanka tłuszczowa może gromadzić się w innych miejscach, co zniweczy efekty liposukcji brzucha i zaburzy ogólne proporcje ciała.