Jak wyleczyć modzele i zrogowacenia skóry stóp?

0
3012

Modzele i zrogowaciała skóra na stopach to poważny problem, z którym niełatwo uporać się samodzielnie. Nie dość, że wyglądają nieestetycznie i nie pozwalają nam cieszyć się letnim obuwiem, to jeszcze mogą być bolesne. Jak skutecznie je zwalczyć i przywrócić stopom dobrą kondycję? Najlepiej umawiając się na wizytę u lekarza podologa.

Czym są modziele i zrogowacenia?

Zrogowacenie skóry to popularnie występująca dolegliwość objawiająca się suchą i podrażnioną skórą pięt. Obumarły naskórek łuszczy się, schodząc płatami. Nadmierne rogowacenie bywa bardzo bolesne i negatywnie wpływa na wygląd stóp.

Modzele natomiast nie rogowacieją, a powodują stałe stwardnienie skóry, która w danym miejscu obumiera, narasta i grubieje. Ich przyczyną jest stały nacisk lub tarcie. Nie jest to dolegliwość zaraźliwa.

Jak uporać się z bolesnymi modzelami i zrogowaceniami?

Jeśli zauważymy na skórze niepokojące zmiany, jakie jak grubienie skóry czy jej warstwowe odpadanie, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza podologa (tego w swoim regionie znajdziemy na podolodzy.pl). Konsultacja z lekarzem jest niezbędna – tylko on może ustalić przyczynę rogowacenia czy kształtowania się modzeli i przeprowadzić szybkie i skuteczne leczenie. Jeśli skóra będzie bardzo zgrubiała, podolog usunie za pomocą frezarki jej wierzchnią warstwę i pomoże w odbudowie zdrowego, miękkiego naskórka, polecając odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. W gabinecie podologa będziemy mogli także skorzystać z dodatkowych zabiegów zmiękczających oraz dowiemy się, jak dbać o stopy, żeby uniknąć problemów w przyszłości.

Kim jest lekarz podolog?

Dlaczego warto zgłosić się właśnie do podologa? Ponieważ jest do specjalista od diagnozowania i leczenia chorób stóp. Dzięki bogatej wiedzy z różnych dziecin medycyny (ortopedii, dermatologii, chirurgii, diabetologii), lekarz specjalizujący się w podologii jako jedyny może ustalić prawdziwą przyczynę dolegliwości, którą w niektórych przypadkach mogą być np. deformacje ortopedyczne. To proces niezbędny, żeby leczenie było skuteczne.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]