Plastyka brzucha po ciąży

0
1800
Plastyka brzucha po ciąży

Plastyka brzucha jest inwazyjnym zabiegiem przeznaczonym dla kobiet pragnących odzyskać zgrabną sylwetkę. Najczęściej decydują się na nią kobiety po porodzie, ponieważ wówczas znacznie trudniej odzyskać figurę sprzed okresu ciąży. Plastyka brzucha niesie za sobą dodatkowe korzyści zdrowotne – nadmiar skóry na brzuchu może bowiem powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa, a nawet przyczyniać się do powstawania zwyrodnień stawów.

Jak wygląda plastyka brzucha?

Zabieg obejmuje chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry ze środkowej oraz dolnej partii brzucha. Po porodzie staje się ona zwiotczała i rozciągnięta, często towarzyszy temu nadmiar tłuszczu zlokalizowany właśnie w tych partiach. 

Cała operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, z tego względu wcześniej należy skonsultować się z lekarzem oraz wykonać podstawowe badania. Trwa na ogól od 3 do 5 godzin. Najpierw lekarz wykonuje nacięcia poniżej linii bielizny oraz wokół pępka (na kształt kotwicy). Następnym krokiem jest oddzielenie skóry z przylegającą do niej tkanką tłuszczową od mięśni, a także jej napięcie, po czym wycina się jej nadmiar.

Po wszystkim na rany zakłada się opatrunki, a na cały brzuch ucisk elastyczny, który ma zapobiegać rozejściu się cięć. Lekarz zawsze informuje pacjentkę, jak przygotować się do zabiegu oraz jak on dokładnie wygląda, a także jak dbać o ranę.

Plastyka brzucha – ile się goi

Czas gojenia jest ściśle uzależniony od rozległości zabiegu. Trwa on zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy. Zalecona przez lekarza rozsądna i regularna aktywność fizyczna przyspiesza powrót do pełnej sprawności. Na przyspieszenie procesu gojenia się ma również wpływ korzystanie z zabiegów fizykoterapeutycznych czy odpowiednia dieta.

W szpitalu pacjentka zostaje zwykle na okres około 3-4 dni.

Kiedy efekty?

Pacjenta odczuwa różnicę w ciele już w pierwszych dniach po plastyce brzucha. Ostateczny efekt widoczny jest jednak po upływie około 2 miesięcy od zabiegu, ponieważ początkowo powłoki skórne mogą być obrzęknięte, natomiast mięśnie nadmiernie napięte.

Plastyka brzucha zapewni długotrwałe rezultaty tylko przy zdrowym stylu życia. Kolejna ciąża może być przyczyną ponownego rozejścia się mięśni prostych brzucha oraz utworzenia fałdów skóry – zabieg nie chroni również przed tyciem spowodowanym niezdrową dietą.

Ile kosztuje?

Cena zabiegu obejmuje czynności chirurgiczne, a także kilkudniowy pobyt w szpitalu wraz z wyżywieniem, czynnościami pielęgnacyjnymi oraz podawanymi lekami. Waha się zwykle od 9000 do 13000.

Więcej informacji na stronie Warszawskiej Kliniki Chirurgii Plastycznej Elite

[Głosów:2    Średnia:3/5]