środa, Styczeń 26, 2022

Dieta bogata w błonnik – na co pomaga?

0
Dieta bogata w błonnik

Prawdopodobnie nieraz słyszałaś, że wraz z dietą powinnaś dostarczać więcej błonnika. Zastanawiasz się jednak, jak wpływa on na Twoje zdrowie? Choć włókno pokarmowe najbardziej słynie ze zdolności do łagodzenia zaparć i przywracania mikroflory jelitowej, ma też inne korzyści zdrowotne. Sprawdź, dlaczego warto stosować dietę bogatą w błonnik!

Błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny

Włókno pokarmowe to substancja pochodzenia roślinnego, której nasz organizm nie trawi ani nie wchłania. Istnieją dwa rodzaje błonnika: rozpuszczalny i nierozpuszczalny w wodzie. Pierwszy z nich absorbuje wodę podczas trawienia i pęcznieje w żołądku, dając uczucie sytości. Dodatkowo spowalnia wchłanianie glukozy, dzięki czemu reguluje poziom cukru i chroni przed nagłym wyrzutem insuliny. Do najlepszych źródeł wspomnianego włókna pokarmowego zaliczamy owoce, warzywa, groch, fasolę, otręby owsiane, siemię lniane i łuski babki płesznik.

Z kolei błonnik nierozpuszczalny znajduje się przede wszystkim w orzechach, skórce ziemniaków, sezamie, produktach pełnoziarnistych, pestkach dyni i słonecznika. Ponadto występuje w otrębach pszennych, jęczmiennych i kukurydzianych, a także niektórych warzywach i owocach. Błonnik nierozpuszczalny usprawnia perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnianie.

Dlaczego warto stosować dietę wysokobłonnikową?

Dieta bogata w błonnik zapewnia uczucie sytości na dłużej, dzięki czemu pozwala ograniczyć porcje posiłków i uniknąć podjadania, a w konsekwencji szybciej schudnąć. Badania wykazały również, że taki sposób odżywiania minimalizuje ryzyko hemoroidów, choroby uchyłkowej i raka jelita grubego. Ponadto dieta wysokobłonnikowa (znana również jako bogatoresztkowa) zmniejsza ryzyko zachorowania na kamicę żółciową, miażdżycę, cukrzycę typu 2 i otyłość.

Przykłady diet bogatych w błonnik

Dieta wegetariańska bazuje na produktach bogatych w kwas foliowy, antyoksydanty, potas, magnez i błonnik pokarmowy. Skutecznie minimalizuje zachorowania na raka i choroby układu krążenia, jednocześnie reguluje poziom cholesterolu, trójglicerydów i cukru we krwi. Proponowana dieta dostarcza też kwasy tłuszczowe nienasycone, które wspierają układ immunologiczny.

Zastanawiasz się, jak szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy i utrzymać prawidłową wagę? Jeśli nie masz czasu ani ochoty na przygotowanie jadłospisu i przyrządzanie posiłków, zamów dietę odchudzającą w cateringu. Specjalista wyliczy Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, biorąc pod uwagę Twój wiek, płeć, wzrost, wagę i styl życia. Decydując się na catering dietetyczny, możesz być pewny, że dostarczasz odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych. Proponowany jadłospis zawiera warzywa, owoce, orzechy, nasiona, rośliny strączkowe i produkty pełnoziarniste, czyli naturalne źródła błonnika. Nie tylko zapewniają uczucie sytości na dłużej, lecz także zapobiegają gwałtownym skokom poziomu glukozy we krwi.

Czy nadmiar błonnika może szkodzić?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby dorosły człowiek przyjmował 30-40 g błonnika dziennie. Pamiętaj jednak, aby nie dostarczać takiej dawki jednorazowo. Nadmiar błonnika może wywołać biegunkę, zaparcia, wzdęcia i bóle brzucha, a nawet zaburzyć wchłanianie innych składników odżywczych. Aby uniknąć nadmiernej produkcji gazów jelitowych, stopniowo dostarczaj błonnik rozpuszczalny.

Wyniki badań sugerują, że pacjenci z zespołem jelita drażliwego są szczególnie narażeni na skurcze brzucha i nadmierną produkcję gazów. W takim przypadku błonnik pokarmowy należy stosować stopniowo i w małych dawkach. Jeśli nie powoduje dokuczliwych objawów, można powoli zwiększyć jego ilość w codziennej diecie. Aby zapobiec nieprzyjemnym objawom, warto pić więcej wody.

To musisz wiedzieć, przed założeniem implantów zębów

0
implant zębów

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Uśmiech jest niejako naszą wizytówką. Jest to pierwsza rzecz, którą się widzi przy poznaniu danej osoby dlatego, jest tak ważny. Jednak sytuacje życiowe są bardzo różne, ale obecna medycyna jest tak rozwinięta, że można zrobić implanty zębów. 

Implanty zębów: przygotowanie do zabiegu

Co trzeba wiedzieć przed założeniem implantów? Są to bardzo ważne kwestie, do których trzeba się dostosować. Implanty zębów potrzebują odpowiedniego, wcześniejszego przygotowania, które zaleci nam dentysta. Gdy chcemy, by nasze implanty się przyjęły, to trzeba zrobić wcześniej konsultację z lekarzem, który dokładnie nas poinformuje o tym, które implanty będą nam zakładane. Następnie jest wykonywana tomografia komputerowa zębów dzięki, czemu lekarz ma pewność, jak wyglądają nasze zęby wraz z dziąsłami od środka. Gdy mamy większe ubytki między zębami, to stomatolog może określić indywidualną obudowę implantów, by były one dopasowane idealnie do jamy ustnej pacjenta. Co najważniejsze sam pacjent tuż przed zabiegiem wszczepienia implantów nie może się stresować. Stres nie jest w niczym potrzebny, a może doprowadzić do niepotrzebnych sytuacji w gabinecie. Przed zdecydowaniem się na taki zabieg należy wybrać dobrą klinikę, gdzie lekarze mają doświadczenie w tej dziedzinie. Dlatego najlepszym miejscem na przeprowadzenie takiego zabiegu jest Cracow Dental Centre. Jest to miejsce gdzie założymy implanty zębów w Krakowie u najlepszych lekarzy z bardzo dużym doświadczeniem. Sam zabieg wszczepiania implantów jest prowadzony w znieczuleniu. Dzięki temu pacjent nie czuje żadnego bólu. Czas trwania takiego zabiegu może sięgać od 30 minut do nawet 3 godzin. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu jest robiony implant oraz ile implantów będziemy mieć robione.  Bardzo ważne po całym zabiegu wszczepieniu implantów, jest zachowanie wzorowej higieny oraz stosowanie się do rad stomatologa.

Co ile wymienia się implanty zębów? 

Należy pamiętać, że implanty zębów trzeba wymieniać. Trzeba także kontrolować takie implanty co kilkanaście miesięcy. W pierwszych miesiącach po założeniu implantów należy skontrolować je u stomatologa w przeciągu od 3 do 6 miesięcy. Implanty zębów wymienia się w ciągu 10 lat od założenia. Może się także zdarzyć, że implanty będzie trzeba wymienić już po 5 latach, jednak są to bardzo rzadkie przypadki. Dzięki stałej kontroli będziemy wiedzieć, w jakim czasie będzie potrzeba wymiany. Wszystko także zależy od tego, jaki mamy stan jamy ustnej oraz od tego, jak dbamy o swoje implanty od czasu ich założenia. Im będziemy dbać lepiej, tym dłużej nam posłużyć implanty. 

Dla kogo są przeznaczone implanty?

Implanty są przeznaczone najczęściej dla osób dorosłych. Implanty zębowe zakłada się także osobom, które są po różnych przejściach zdrowotnych, gdzie mają duże ubytki zębowe. Są także przypadki, gdzie genetycznie uwarunkowania zniekształcają nasz uśmiech i możemy wcześnie stracić zęby. Z reguły jednak najwcześniej zakłada się implanty osobom, które są w wieku zbliżonym do trzydziestu lat. Są oczywiście rzadkie przypadki, gdzie zakłada się implanty dzieciom, jednak muszą to być już dzieci, które pozbyły się swoich mlecznych zębów. Dzięki takim implantom pacjenci mogą mieć znów piękny i zdrowy uśmiech, a w przypadku choroby mogą mieć nowy uśmiech. Takie implanty pomogą mieć nie tylko estetyczny wygląd, ale także umożliwią jedzenie wszelkich potraw. 

Jakie są koszty takich implantów? 

Koszt implantów sięga od 3500 tysiąca w górę. Wszystko zależy od tego, jaki weźmiemy materiał na implant zęba. Cena jest także uzależniona od tego, ile zębów będziemy mieć wszczepianych. Do ceny należy także doliczyć materiały dodatkowe w tym śruby gojące i śruby zamykające. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze implanty zębów będą bardzo dobrze umiejscowione. Im lepsze będziemy mieć zabezpieczenie, tym większa pewność, że nasze implanty będą się dłużej trzymały w bardzo dobrej kondycji. 

Na implanty zębowe trzeba  się umówić z dużym wyprzedzeniem czasowym. Da nam to wiele możliwości, by ustalić termin, który jest dla nas dogodny. Trzeba pamiętać, że na takie implanty zębowe należy zarezerwować kilka wizyt, gdyż na pierwszej wizycie u stomatologa nie zostaną od razu założone implanty. Również trzeba zarezerwować kilka wizyt po założeniu do kontroli implantów oraz na zdjęcie szwów. Po założeniu implantów w terminie przeważnie dwóch tygodni należy umówić się na zdjęcie szwów. Dzięki temu będziemy mieć od razu zrobioną kontrolę naszych implantów zębowych.

Nuty zapachowe – odkryj sekret najlepszych perfum

0
Nuty zapachowe

Ulubione perfumy, to jeden z najlepszych prezentów, jakie można wręczyć kobiecie. To produkt luksusowy, na który wydajemy średnio 1000 złotych rocznie. Każdy z nas ma swój ukochany zapach, ale tylko nieliczni wiedzą, jak odczytywać aromatyczne bukiety zamknięte w atrakcyjnych flakonach. O nutach zapachowych dowiesz się więcej z tego tekstu.

Kompozycja trzech nut

Czy wiesz, że nad każdym zapachem perfum zespół ekspertów pracuje nawet kilka lat? Nie wystarczy jedynie połączyć kilku składników, należy jeszcze zwracać uwagę na oddziaływanie poszczególnych zapachów na nasze zmysły. Całą kompozycję tworzy nuta głowy, serca oraz nuta głębi (bazy). To od nich zależy pierwsze wrażenie, ale też czas utleniania się zapachu czy jego trwałość. Świetnym przykładem są perfumy rozlewane, to one utrzymują się na skórze naszego ciała nawet przez kilkadziesiąt godzin. Nic dziwnego, że tworzenie konkretnych zapachów jest tak długotrwałym i zaawansowanym procesem.

Nuta głowy

To właśnie nuta głowy jest wyczuwalna zaraz po psiknięciu perfum. Na początku bardzo intensywna, a po ulotnieniu się alkoholu staje się nieco łagodniejsza. Utrzymuje się na skórze najczęściej do kilkunastu minut. Uznaje się, że to nuta głowy jest najważniejszym czynnikiem, który ma znaczenie dla zakupu konkretnych perfum. Nikt przecież nie czeka kilku godzin, aby poznać zapach całkowicie, to właśnie nuta głowy jest wariantem decydującym.

Nuta serca

To nuta serca jest zestawem kluczowych dla określonego zapachu składników. Utrzymuje się na skórze do kilku godzin, wpływa na charakter perfum i właśnie ją powinno brać się pod uwagę przy zakupie ulubionych flakoników. Nuta serca to baza, zazwyczaj skomponowana z róży, jaśminu, konwalii, jałowca albo innego, dominującego w perfumach zapachu. To ona świadczy o rodzaju perfum, od kwiatowych, poprzez owocowe aż po korzenne. Na jej podstawie można też określić intensywność zapachu, od słodkich i łagodnych, po mocne z domieszką ostrych aromatów.

Nuta głębi

Chociaż wymieniana na samym końcu, ma istotne znaczenie dla rodzaju perfum. Kompozytorzy poszczególnych zapachów już na początku pracy nad perfumami, wybierają nutę bazową. To najbardziej intensywny i charakterystyczny składnik zapachu, zazwyczaj jest ciężki, jak akord piżma, drzewa sandałowego, paczuli czy wanilii. Nuta głębi jest najtrwalsza i dominująca, utrzymuje się na skórze najdłużej, bo nawet do kilku dni.

Jak wybierać perfumy?

Każdy z nas ma inny gust oraz zmysł węchu. To dlatego też w perfumeriach znajdziemy mnóstwo różnych flakoników, których zawartość jednym przypada do gustu, innych zaś wręcz odstrasza. Okazuje się, że osoby młode wybierają zapachy łagodne, delikatne, owocowe, natomiast z wiekiem nasze predyspozycje odnośnie ulubionych zapachów, ulegają zmianie. Im jesteśmy starsi, lubimy bardziej nuty ostrzejsze, bardziej kwiatowe. Wybór perfum jest też zależny od płci. Kobiety wolą zapachy kwiatowe i słodkie, mężczyźni sięgają natomiast po te korzenne, ostre, orientalne, piżmowe.

Co ciekawe, nasze preferencje odnośnie ulubionych zapachów zmieniają się także wraz z porą roku. Zimą stawiamy na zapachy mocne, nawet przytłaczające, zaś latem wolimy te rześkie, cytrusowe, które dodają nam energii.

Narzędzia i akcesoria kosmetyczne do salonu stylizacji paznokci lub gabinetu podologicznego

0
Narzędzia i akcesoria kosmetyczne do salonu stylizacji paznokci

Zadbane dłonie i stopy to wizytówka każdego z nas. Każdy, kto chce wyglądać estetycznie i elegancko dba o te części swojego ciała. Dlatego tak wiele osób odwiedza salony stylizacji paznokci i gabinety podologiczne. Klienci powracają jednak tylko do tych zakładów, które są dobrze wyposażone i świadczą usługi zgodnie ze standardami higienicznymi.

Produkty do salonów stylizacji paznokci

Właściwa pielęgnacja i stylizacja paznokci wymaga odpowiedniego sprzętu oraz akcesoriów. Właściwe efekty uzyskamy, dbając zarówno o płytkę paznokcia, jak i otaczająca ją skórkę. Z całą pewnością przydają się do tego profesjonalne cążki do skórek. Godne uwagi są cążki wykonane ze stali nierdzewnej marki 40X13, z której wykonuje się narzędzia chirurgiczne. Równie istotne jest to, aby przyrządy posiadały dwustronne zaostrzone krawędzie tnące. Dzięki temu nie będą ciągnąć i zaczepiać ścinanej skórki. W sprzedaży dostępne są zarówno uniwersalne cążki kosmetyczne, jak również cążki dedykowane do wrastających paznokci.

Trudno wyobrazić sobie pracę manikiurzystki bez pilnika i polerki. Wysoki standard usługi zapewniają dobrej jakości produkty polerskie. Powinny być odporne na wilgoć, wykonane z wysokogatunkowego plastiku lub drewna oraz wykorzystywać materiały ścierne pochodzące od europejskich producentów. Sklep internetowy Narzedziakosmetyczne.com.pl proponuje pilniki o różnych poziomach ziarnistości. W asortymencie sklepu dostępne są także akcesoria do manicure, w tym: poduszki pod dłonie, tacki kosmetyczne, pojemniki na frezy, kopytka, radełka, obcinacze do paznokci.

Produkty do gabinetów podologicznych

Cążki do paznokci przydają się także w gabinecie podologicznym. Najbardziej użyteczne są te egzemplarze, które nadają się do pedicure zarówno krótkich, jak i długich paznokci. Cążki o prostych wykończeniach zapewniają dostępność do najbardziej problematycznych miejsc i gwarantują wygodę obsługi.

Do skracania i kształtowania paznokci, a także do usuwania skórek, odcisków i nagniotków, warto kupić frezarkę podologiczną. Tego rodzaju urządzenie przydaje się też podczas wykonywania i uzupełniania rowków i wgłębień na ozdoby, a także w polerowaniu i matowieniu płytki paznokciowej. Co istotne, frezarka podologiczna umożliwia wykonywanie zabiegów na sucho, czyli bez konieczności stosowania dodatkowych preparatów.

Sklep z artykułami podologicznymi oferuje także wysokiej jakości: dłuta podologiczne, ostrza chirurgiczne, uchwyty do skalpeli i dłut, kapturki ścierne. Warta uwagi jest również seria kosmetyków do pielęgnacji stóp, która obejmuje: serum do paznokci, fluid na wrastające paznokcie i modzele, maść na popękane i zrogowaciałe stopy.

Produkty do dezynfekcji i sterylizacji oraz artykuły jednorazowe

W każdym gabinecie kosmetycznym powinno się dbać o higienę i sterylność wykonywanych zabiegów. Dlatego należy wyposażyć zakład w najniezbędniejsze produkty dezynfekujące i sterylizujące oraz artykuły jednorazowe. Nie może zabraknąć płynów służących do dezynfekcji powierzchni i narzędzi, a także torebek do sterylizacji.

Podręczny magazyn musi być wyposażony w zapas rękawiczek jednorazowych, chusteczek higienicznych, podkładów, szpatułek drewnianych i wacików bezpyłowych. Warto także mieć pod ręką dodatkowe jednorazowe maseczki higieniczne dla klientów.

Podejrzewasz u siebie depresję? Sprawdź, co należy zrobić w takiej sytuacji

0
depresja

Depresja jest jedną z najczęściej spotykanych chorób cywilizacyjnych i może przydarzyć się dosłownie każdemu. Jednocześnie typowe objawy związane z tym stanem często są bagatelizowane lub mylone z przygnębieniem. Warto pamiętać, że nieleczona depresja może być naprawdę niebezpieczna. Sprawdź, jak należy postępować, gdy zaczynasz podejrzewać u siebie depresję.

Obserwuj swój stan psychiczny

W pierwszej kolejności warto poświęcić więcej czasu i uwagi swojemu zdrowiu psychicznemu. Nie zawsze przygnębienie, smutek czy też płaczliwość oznaczają wystąpienie depresji. Ponadto u niektórych osób z depresją mogą pojawić się zupełnie inne objawy, które niekoniecznie od razu kojarzą się z tą podstępną chorobą. Bardzo często jako pierwsze mogą wystąpić zmęczenie, zmiany apetytu, utrata zainteresowań, zaburzenia snu czy też problemy z koncentracją.

Dobrym pomysłem może być zapisywanie swoich myśli i obserwacji własnego stanu. W ten sposób można łatwiej zauważyć pewne utrzymujące się, niepokojące symptomy. Jeśli objawy są obecne przez co najmniej dwa tygodnie lub nasilają się, to zdecydowanie warto zasięgnąć porady specjalisty. Na swój stan powinny zwrócić uwagę zwłaszcza osoby, które mają w rodzinie przypadki tej choroby, miały już epizody depresyjne lub doświadczyły w ostatnim czasie trudnych przeżyć.

Zrób profesjonalny test psychologiczny

W samodzielnej diagnozie może również pomóc zrobienie testu psychologicznego online na jednej ze stron prowadzonych przez profesjonalistów z zakresu zdrowia psychicznego. Oczywiście takie rozwiązanie może nie sprawdzić się u niektórych osób, zwłaszcza jeśli mają tendencję do manipulowania własnymi odpowiedziami. Często jednak taki bezpłatny test na depresję potwierdza podejrzenia i jest impulsem do rozpoczęcia leczenia.

W ramach przygotowań do zmierzenia się z pytaniami warto postarać się o odpowiednie warunki. Hałas, obecność innych osób czy też brak poczucia bezpieczeństwa mogą utrudnić wsłuchanie się we własne uczucia. To z kolei może mieć spory wpływ na wynik testu psychologicznego. 

Większość takich formularzy nie wymaga dużo czasu, co jest ważne dla osób odczuwających brak energii i mających problemy z koncentracją.

Umów się na spotkanie ze specjalistą

Jeśli obserwacja i test psychologiczny wskazują na możliwość występowania depresji, to warto jak najszybciej skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą lub psychiatrą. Im szybciej rozpocznie się terapię, tym większa jest szansa na szybki powrót do stanu równowagi psychicznej. Do specjalisty należy zgłosić się niezwłocznie zwłaszcza wtedy, gdy nastąpiło gwałtowne nasilenie objawów lub pojawiły się myśli samobójcze.

Dla wielu osób cierpiących na depresję dotarcie na wizytę w gabinecie psychoterapeuty lub psychiatry może być sporym wyzwaniem. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę mogą okazać się konsultacje online z jednym ze specjalistów współpracujących z siecią klinik PsychoMedic. Dzięki terapii online można zachować ciągłość spotkań, a także zapewnić sobie komfortowe warunki, które mają pozytywny wpływ na proces leczenia depresji.

Puder mineralny z filtrem, czyli jak dbać o cerę latem?

0
Puder mineralny z filtrem

Ostatnimi czasy kosmetyki mineralne coraz bardziej zyskują na popularności. Wiele kobiet docenia ich właściwości oraz naturalne składy, które mają pozytywny wpływ na kondycję skóry. Oczywiście są one również zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od pudrów tradycyjnych, które powstają na bazie wielu składników syntetycznych.

Puder mineralny: dlaczego warto go wybrać?

Puder mineralny ma jak zostało to wyżej wspomniane, jedną główną zaletę – całkowicie naturalny skład. Nie posiada w swoim składzie żadnych substancji chemicznych. Jest pozbawiony konserwantów oraz sztucznych barwników. Taki puder ma właściwości bardzo zbliżone do standardowego podkładu, dlatego można stosować go jako jego alternatywę. Dobrze kryje niedoskonałości, wyrównuje koloryt skóry oraz nadaje jej matowe wykończenie. Ponadto nie zatyka porów a jego naturalny skład sprawia, że stosować go mogą również alergicy. Cechuje się on również dużą trwałością i naturalnym wykończeniem. Niekiedy kosmetyki kolorowe sprawiają, że na twarzy powstaje niejako „maska”. Tutaj natomiast unikamy takiego efektu. Choć pudry mineralne nie są tanie, to są zdecydowanie wydajne. Długi czas ich użytkowania sprawia, że mimo wszystko opłacalne jest ich kupowanie.

Kto powinien stosować pudry mineralne? 

Pudry mineralne mają bezpieczny i zdrowy skład, dlatego nadają się dla posiadaczek różnych rodzajów cery. Mogą stosować go osoby ze skórą skłonną do przetłuszczania się, suchą czy też wrażliwą. Pudry można zakupić w różnych wariantach. Najbardziej popularne są te transparentne, ponieważ nadają się one do każdego koloru skóry. Jednak kosmetyki te można również znaleźć w wersjach kolorystycznych. Puder zazwyczaj jest w kamieniu, ale może być również sypki.

W jaki sposób powinno nakładać się puder mineralny? Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie narzędzia. Konieczne jest posiadanie pędzla typu kabuki czy też flat top. Przy pomocy tego ostatniego można w bardzo skuteczny sposób zamaskować różnego rodzaju niedoskonałości. Kabuki natomiast jest okrągłym pędzlem, dzięki któremu można rozprowadzić produkt równomiernie, nie przesadzając jednocześnie z jego ilością.

Puder mineralny z filtrem: idealne rozwiązanie na lato

Pudry mineralne posiadają zatem wiele zalet. Powstają na bazie w 100% naturalnych minerałów, dlatego też są bezpieczne dla alergików, nie powodują wysypki itp. To co może jednak sprawiać trudność, to aplikowanie go na skórę. Można robić to na sucho lub też na mokro. Bez wątpienia wymaga to pewnej wprawy i warto dać sobie czas na ćwiczenia, aby później uzyskiwać najbardziej estetyczne wykończenie makijażu.

Niewiele osób wie, że minerały zawierają w swoim składzie dwutlenek tytanu. Jest to naturalna substancja, która zapewnia skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi. Dlatego też pod taki puder nie trzeba stosować żadnych kosmetyków zawierających filtry UV. One same w sobie zapewniają skuteczną ochronę.

Promienie słoneczne są cenne i trzeba je „łapać”. Trzeba jednak przyznać, że mogą mieć one również bardzo negatywny wpływ na stan i kondycję skóry. Nie tylko prowadzą do jej przedwczesnego starzenia się, ale również mogą powodować powstawanie wielu chorób. Dlatego w okresie letnim skóra zawsze powinna być należycie przed nimi chroniona. W większości wypadków większą troską w tym zakresie obejmujemy ciało, ale twarz już zdecydowanie mniej. Tymczasem minerały już same w sobie chronią przed ich szkodliwym działaniem. Nie trzeba pamiętać o kremie z filtrem oraz o tym, aby nałożyć go przed wykonywaniem makijażu. Ponadto w takim pudrze znajdują się także inne cenne substancje, które mogą mieć pozytywny wpływ na kondycję skóry.

Szukając pudrów mineralnych, wiele osób trafia na oferty sklepów internetowych. Trzeba przyznać, że to właśnie w drogeriach online są one najczęściej dostępne i jest także ich największy wybór. Od opcji transparentnych, aż po pudry w kolorze. Dobrej jakości puder mineralny, można zakupić między innymi na stronie https://domiuroda.pl/. Można tutaj zakupić pudry wykończeniowe nie tylko jako produkt sam w sobie, ale również w praktycznych zestawach. Taki zestaw obejmuje puder, ale również i wygodne pędzle, które pomagają nałożyć go na skórę w sposób równomierny.

Największe kompleksy Polaków

0
sport

Nikt nie jest doskonały i każdy z nas ma jakieś kompleksy. Najczęściej wymieniane są te, które dotyczą wyglądu zewnętrznego. Okazuje się, że nawet 90% Polaków wskazuje mankamenty swojej urody, których chcieliby się pozbyć. Co konkretnie nie podoba nam się w wyglądzie? Głównie nadmierne kilogramy, nadwaga albo otyłość jest problemem powszechnym. Na drugim miejscu wskazywane są poszczególne części ciała, zazwyczaj jest to twarz. Pamiętajmy jednak, że z kompleksami można skutecznie walczyć i nie chodzi tylko o ich akceptację. Wygląd udaje się zmienić, chociażby pozbywając się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Utrata zbędnych kilogramów

Fakt, że największym kompleksem jest nasza sylwetka, ale jednocześnie trzeba zaznaczyć, że coraz więcej osób decyduje się nad nią pracować. Eksperci do spraw żywienia potwierdzają, że coraz więcej Polaków korzysta z usług profesjonalnych dietetyków, by trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Właściciele siłowni i fitness klubów przyznają, że karty klubowe posiada coraz więcej osób, znacznie wzrosło też zainteresowanie treningami, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb. W końcu mamy świadomość, że to właśnie trening personalny przynosi najlepsze efekty, a intensywne ćwiczenia są skuteczne w krótkim czasie.

Chętnie uprawiamy sport, a zdrowy tryb życia łączymy z właściwą dietą. W czasie pandemii koronawirusa wiele osób realizowało cel, jakim jest płaski brzuch – świetne okazały się nawet treningi wykonywane w domu. Nie ma wątpliwości, że zaczęliśmy o siebie bardziej dbać, zdrowie i doskonałą kondycję stawiamy na pierwszym miejscu.

Uroda zgodna ze światowymi kanonami piękna

Chociaż w ostatnim czasie stanowczo wzrosła nasza samoocena, to dążymy do niwelowania kompleksów, jakie wiążą się z naszą urodą. Stawiamy na piękno zewnętrzne, a zadowalające efekty udaje się osiągnąć przy zastosowaniu nieinwazyjnych narzędzi. Już dawno minęły czasy, w których jedyną możliwością zwalczania kompleksów były niebezpieczne operacje chirurgiczne przy pomocy skalpela. Dzisiaj znamy i wykorzystujemy znacznie łagodniejsze, a przy tym tańsze metody. Powszechnie dostępna jest między innymi medycyna estetyczna. Zabiegi w klinikach z powodzeniem pozwalają pozbyć się kompleksu zbyt wąskich ust, niedoskonałej cery z przebarwieniami, niesymetrycznych brwi, jak również wspomnianej już nadmiernej tkanki tłuszczowej. Innowacyjne zabiegi zwalczają cellulit, budują mięśnie, modelują sylwetkę.

Trzeba przyznać, że te największe kompleksy Polaków wciąż dotyczą aspektów fizycznych. Na szczęście dzisiaj przy zaawansowaniu metod z zakresu medycyny estetycznej, ale i zmiany świadomości w ramach konieczności zwracania większej uwagi na nasze zdrowie i kondycję, udaje się je zwalczać. Nadal Polacy mają mnóstwo kompleksów, obowiązują przecież kanony urody, których nierzadko zwyczajnie nie da się doścignąć. Zaletą jest natomiast fakt, że ze wszystkimi można walczyć, tym samym poprawiać jakość swojego życia.

Kamień nazębny – jak zapobiegać i leczyć problem kamienia nazębnego?

0
usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to problem, który dotyczy wielu osób. Walka z kamieniem nazębnym bywa trudna i wyczerpująca. Odpowiednia higiena jamy ustnej i dokładne dbanie o zęby niestety nie wystarczą, by poradzić sobie z tym uporczywym i nawracającym problemem.

Czym jest i jak powstaje kamień nazębny?

Kamień nazębny to nic innego jak zmineralizowana płytka bakteryjna. Część mineralna pochodzi ze śliny i składają się na nią fosforany. Kamień nazębny najłatwiej odkłada się po wewnętrznej stronie zębów. Płytka nazębna pojawia się na zębach niemal natychmiast po umyciu zębów. Do jej szybszego powstawania przyczyniają się spożywane pokarmy do których możemy zaliczyć między innymi: kawę, herbatę i czerwone wino.

Płytka nazębna może zostać usunięta podczas szczotkowania – aby usunąć samą płytkę nazębną nie trzeba stosować skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nieco większym problemem okazuje się być kamień nazębny, który powstaje na skutek mineralizacji płytki nazębnej. Usunięcie kamienia nazębnego wymaga interwencji dentystycznej – to problem, którego nie można pozbyć się wyłącznie za pomocą pasty i szczoteczki.

Niezwykle ważnym jest regularne i dokładne usuwanie kamienia nazębnego – jest to nie tylko problem estetyczny, obecne w kamieniu nazębnym bakterie powodują zakwaszanie środowiska jamy ustnej szkodząc naszym zębom. Kamień nazębny może powodować powstawanie stanów zapalnych tkanek miękkich otaczających zęby. Spore nagromadzenie kamienia może spowodować również przesuwanie dziąseł w stronę wierzchołków korzeni, co może prowadzić do ich rozchwiania, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty zęba.

Profilaktyka kamienia nazębnego polega na dokładnym myciu zębów. Dentyści zalecają mycie zębów po każdym posiłku i przed snem, a także stosowanie płynów do płukania jamy ustnej i nici dentystycznych. Odpowiednia higiena jamy ustnej może w znacznym stopniu opóźnić proces powstawania kamienia nazębnego. Dodatkowo przy walce z kamieniem nazębnym poleca się również wykonywanie zabiegów fluoryzacji oraz regularne kontrole stanu naszego uzębienia.

Usuwanie kamienia nazębnego

Dbanie o higienę jamy ustnej i dobra dieta bardzo często nie wystarczą, aby nasze zęby pozostały w stu procentach zdrowe. Gdy kamień pojawi się na naszych zębach, trzeba jak najszybciej udać się do gabinetu stomatologicznego. Zabieg usuwania kamienia nazębnego nosi nazwę skalingu. W stomatologii rozróżnia się dwa podstawowe podziały skalingu: skaling naddziąsłowy oraz skaling poddziąsłowy. Skaling naddziąsłowy to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego, który znajduje się powyżej linii dziąseł. Ta forma skalingu usuwa kamień gromadzący się w obrębie korony zęba. Procedura ta jest prostsza niż procedura skalingu poddziąsłowego ze względu na łatwiejszy dostęp do czyszczonego obszaru.

Skaling poddziąsłowy jest dużo bardziej skomplikowany niż jego naddziąsłowy odpowiednik, głównie ze względu na trudniejszy dostęp.

Wszystkie osoby borykające się z problemem kamienia nazębnego powinny koniecznie wejść na emdent.pl i zapoznać się z pełną ofertą gabinetu. Fachowy personel i najwyższa jakość świadczonych usług zapewni gwarancję pięknego i zdrowego uśmiechu.

Jak zrelaksować się po ciężkim dniu?

0
masaż Konstancin

Pośpiech dnia codziennego jest dziś wizytówką większości z nas. Niestety ciężko dziś wygospodarować nawet odrobinę miejsca w codziennym grafiku – zrobienie tego czasem może graniczyć z cudem. Warto mimo to oddelegować część swoich obowiązków i oddać się przyjemności, jaką jest masaż Konstancin.

Jak radzić sobie z napięciem mięśni?

Stres, ciągle ta sama pozycja w pracy, brak ruchu i pośpiech mogą spowodować napięcia mięśniowe, które mogą nam sprawiać ból. Aby pozbyć się dyskomfortu, warto skorzystać z zabiegów proponowanych przez Centrum Medyczne Krajmed, który w dziale zabiegów relaksujących posiada wiele interesujących propozycji specjalnie dla nas. W propozycjach tych znajduje się nie tylko masaż klasyczny, ale też masaż stóp, czy też twarzy. Oprócz tego dostępny jest też wyjątkowy masaż aromaterapeutyczny, który nie tylko rozluźni nasze mięśnie, ale też sprawi, że zanurzymy się całkowicie w pięknie pachnącej przyjemności.

W ofercie centrum dostępny jest również masaż kamieniami, który szczególnie polecany jest osobom zestresowanym. Oprócz uspokojenia ciała i umysłu, masaż kamieniami znacznie uelastycznia skórę, jednocześnie zwiększając przepływ krwi. Łagodząc skutki i objawy stresu, nakierowuje również na zmniejszenie obrzęków, które pojawiają się u nas ze względu na sporą nadwagę, lub wręcz otyłość.

Dlaczego Krajmed?

Jako Centrum Medyczne z dużym doświadczeniem i świadomością potrzeb naszych pacjentów, zatrudniamy jedynie specjalistów w swojej dziedzinie. Dlatego właśnie oferowane przez nas masaże są tak wysokiej jakości. Dzięki nim zrelaksujesz się i poczujesz wyjątkowo, a po ciężkim dniu, pełnym stresów jest to zdecydowanie wskazany stan. W naszej ofercie znajdują się zabiegi, które z przyjemnością zaproponujemy Ci, jak tylko poznamy rodzaj Twojej skóry oraz oczekiwania, jakie posiadasz wobec naszych zabiegów. Zawsze warto zgłosić się do nas, jeśli oczekujesz profesjonalizmu.

Jak poradzić sobie z zerwanym ścięgnem Achillesa?

0
Dobry ortopeda Warszawa

Aktywny tryb życia to przede wszystkim zapewnienie sobie dobrej kondycji i oczywiście zdrowia. W przypadku, gdy prowadzi się tryb siedzący, a tylko sporadycznie uprawia się sport, nie zawsze da się uniknąć urazów. W takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się do poradni ortopedycznej w CM Gamma, gdzie specjaliści w swojej dziedzinie zdiagnozują problem.

Kto narażony jest na zerwanie ścięgna Achillesa?

Ścięgno Achillesa jest największym ścięgnem w całym ciele człowieka. Umiejscowione jest z tyłu podudzia, dokładniej rzecz ujmując pomiędzy łydką a piętą. Dzięki niemu człowiek ma możliwość zginania stawu skokowego, który to jest odpowiedzialny za ogromny zakres ruchu, w tym chodzenie i bieganie.

Najczęściej zerwanie ścięgna Achillesa dotyka mężczyzn po trzydziestce, którzy sport uprawiają tylko sporadycznie. Oczywiście ryzyko jej wystąpienia rośnie również wtedy, gdy sport wykonywany regularnie jest bardzo intensywny. Kolejnym przypadkiem wystąpienia zerwania opisywanego ścięgna jest jego zapalenie. Jeżeli pacjent cierpi na przewlekłe lub ostre zapalenie kaletki ścięgna, to występuje duże prawdopodobieństwo zerwania ścięgna Achillesa. Ryzyko rośnie, jeśli wspomniane zapalenie nie było leczone.

Są to jedynie przykłady, jednakże istnieją również inne przyczyny zerwania lub naderwania ścięgna Achillesa. W każdym przypadku należy zgłosić się do dobrego ortopedy, który zdiagnozuje problem i wdroży odpowiednie leczenie. W wielu przypadkach zlecany jest zabieg, którego efekt powinien być utrwalony poprzez rehabilitację, którą pacjent może otrzymać na miejscu w CM Gamma.

Jakie są objawy zerwania ścięgna piętowego?

Pacjent zgłaszający się z zerwanym lub naderwanym ścięgnem Achillesa, zwykle mógł zapamiętać moment, w którym się to zdarzyło. Charakterystycznymi odczuciami mogło być:

  • odczucie uderzenia w łydkę,
  • nagły, dotkliwy ból,
  • opuchlizna w miejscu wystąpienia bólu,
  • ciepła łydka,
  • ograniczona ruchomość w obrębie palców.

Z takimi i innymi niepokojącymi objawami należy niezwłocznie zgłosić się do CM Gamma, gdzie pomoc zostanie zaoferowana szybko, bez wielogodzinnego oczekiwania.

Dobry ortopeda Warszawa – gdzie po szybką pomoc?

W CM Gamma zatrudnieni są specjaliści, którzy są w stanie kompleksowo zająć się każdym pacjentem. W przypadku wystąpienia problemów ortopedycznych jest to kluczowe, ponieważ dotkliwy ból układu ruchu może spowodować brak możliwości normalnego funkcjonowania.

Szereg lekarzy, współpracując z resztą personelu CM Gamma, dokłada wszelkich starań, aby pacjent zgłaszający się do centrum otrzymał natychmiastową, sprawną i jednocześnie skuteczną pomoc.