Bielizna termoaktywna- dlaczego warto ją mieć?

0
2020

Najprostszą drogą by zepsuć sobie nawet najlepiej zaplanowany wyjazd jest niewłaściwy ubiór. Nie raz zdarza się nam, że podczas aktywności fizycznej przepocimy ubrania i później jest nam przeraźliwie zimno. Nie rzadko zdarza się wylądować w łóżku z przeziębieniem lub grypą podczas wyjazdu, bo porządnie nas przewiało.

Co możemy zrobić w celu uniknięcia tego typu niechcianych „atrakcji”? Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniej bielizny termoaktywnej. Za chwilę podam kilka zalet takiego rozwiązania, żeby każdy mógł się nad tym zastanowić. Oto kilka z nich:

  • Wygoda

Można powiedzieć że to najważniejszy argument, od którego należy zacząć. Można nareszcie zapomnieć o niewygodnych szwach i klejącej się do ciała koszulce. Bielizna termoaktywna zimowa posiada dodatkowa warstwę, której zadaniem jest termoizolacja a przy tym jest bardzo miękka i przyjemna w kontakcie ze skórą.

  • Ochrona – bielizna przylegająca do ciała podczas uprawiania sportu spełnia funkcję „drugiej skóry”, która chroni nas przed wilgocią i obtarciami.
  • Suchość – bielizna termoaktywna została wymyślona głównie w celu właściwego odprowadzania wilgoci z ciała podczas aktywności. W odróżnieniu od bawełny odprowadza ona pot na zewnątrz a skóra pozostaje sucha.
  • Higiena – większość produktów dostępnych na rynku posiada wzbogacone o jony srebra włókna, które działają antybakteryjnie. Kiedy podczas wysiłku pojawia się pot, w następnej kolejności jego rozkład będzie powodował niemiły zapach. Jony srebra przeciwdziałają temu i pomagają utrzymać higienę.
  • Trwałość – bielizna termoaktywna powinna nam wystarczyć na kilka lat intensywnego używania. Raczej nie zniszczy się podczas prania, jeśli tylko stosujemy się do zaleceń producenta. Możemy zapomnieć o rozciąganiu i mechaceniu, dzięki temu że tego typu odzież jest szyta w nowoczesnej technologii, również szwy będą odporne na rozciąganie.

Jak widać, korzyści korzystania z tego typu odzieży są całkiem wymierne. Na sam koniec powiedzmy kilka słów o cenie. Bielizna termoaktywna dostępna jest w wielu wariantach, ostateczna cena będzie wypadkową kilku składowych takich jak marka, zastosowane technologie oraz sklep w jakim kupujemy produkt. Widełki cenowe to od około 100 do 500 zł, choć oczywiście znajdziemy  droższe modele. Jak mówiłem już wcześniej, jest to ubiór na lata dlatego moim zdaniem jeśli już się zdecydujemy to warto zainwestować troszkę więcej pieniędzy i cieszyć się wygodą podczas uprawiania sportu. Podsumowując, bielizna termoaktywna to produkt dla osób które uprawiają sport, bez względu na to czy robią to profesjonalnie czy tylko amatorsko.

Wiele akcesori turystycznych i survivalowych znajduje się w sklepie www.Zielonysklep.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]