Damskie, a męskie, czyli różnica między modelami

0
3857
Damskie, a męskie, czyli różnica między modelami

Mały i poręczny, duży z przegródkami, na zatrzask lub na zamek, czarny albo biały… Każdy posiada swój własny, niezastąpiony typ, którego nie wymieniłby na żaden inny. „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus”, dlatego też między portfelami damskimi i męskimi istnieje kilka oczywistych różnic, które wynikają przede wszystkim z różnych dodatkowych potrzeb płynących z posiadania go. Na przykład kobiety znane są z gromadzenia w nim nieskończonej ilości przedmiotów takich jak karty upominkowe, karty rabatowe, kupony, których nigdy nie użyją czy zdjęć rodziny. Natomiast mężczyźnie wystarczy tylko kilka przegródek na karty płatnicze, miejsce na banknoty i monety, a cała reszta jest nieistotna.

Skórzana klasyka

Niemniej jednak istnieje kilka typów, które spełniają oczekiwania obu płci. Jest to między innymi poręczny rozmiar, przystępny kształt oraz wytrzymały materiał, z którego został on wykonany. Modele portfeli damskich i męskich w całości zrobionych ze skóry są pożądane przez wielu, dlatego też półki sklepowe są zapełnione takimi propozycjami dla panów i pań. Najbardziej tradycyjnymi modelami są te, które bez problemu mieszczą się do kieszeni. Klasyczna czarna lub brązowa skóra wzmacnia wrażenie dostojności produktu, dlatego też jest on jednym z częściej wybieranych jako prezent dla ukochanej osoby. Niektórzy ludzie wierzą, że aby przynosił on dużo szczęścia i pieniędzy, przed sprezentowaniem go, dobrze jest włożyć symbolicznego grosika do środka. Najnowsze portfele damskie i męskie są tworzone w oparciu o potrzeby konsumentów. W obecnych czasach coraz częściej płaci się za pomocą kart i coraz rzadziej używa się fizycznych pieniędzy. Z tego też powodu projektanci coraz mniej uwzględniają w swoich projektach miejsce na przechowywanie bilonów czy banknotów.

Niezniszczalny i niezawodny

Taki powinien być zarówno portfel damski i męski. Jego zadaniem jest służyć swojemu właścicielowi przez jak najdłuższy okres. Modele z wyższej półki, które wykonane są ze skóry, wymagają jednak dodatkowej troski. Znawcy materiału zgodnie twierdzą, że nie powinno się ich przeciążać, czyli napychanie go po brzegi monetami jest surowo zabronione. Ponadto, aby pozostał on w dobrym stanie powinno się zwracać uwagę na ostre przedmioty, które mają bezpośredni kontakt z powierzchnią skóry. Klucze stykające się z portmonetką na dnie torebki albo kieszeni mogą wywołać nieodwracalne uszkodzenia mechaniczne.  Skóra, która posłużyła do wykonania portfela damskiego i męskiego wymaga również systematycznego czyszczenia oraz nawilżania. Pozwoli to na zachowanie elastyczności materiału  i zdrowego połysku.

Nowinki warte przetestowania

Ciekawym zastąpieniem klasycznych portfeli damskich i męskich są modele charakteryzujące się większą kompaktowością. Znaczy to mniej więcej tyle, że wszystkie zbędne elementy są usuwane z modelu już na etapie wczesnego projektowania. Pozostaje w nim miejsce tylko na najpotrzebniejsze dokumenty, takie jak dowód osobisty, prawo jazdy, karty płatnicze oraz ewentualnie miejsce na banknoty, natomiast miejsce na zdjęcia, bilony i ukryte przegródki są uważane za element zbędny i nie potrzebny. Z tego też względu od kilku sezonów można zauważyć ich drastyczny spadek. Ten typ portfeli damskich i męskich jest dedykowany ludziom stawiającym na szybkość i kompaktowość przedmiotów, którzy cenią styl i najnowsze nowinki ze świata mody. Zdecydowanie jest to ciekawa propozycja prezentowa zarówno dla osób młodych, jak i starszych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]