Depilacja laserowa – dlaczego warto

0
2362
Depilacja laserowa – dlaczego warto

Usuwanie zbędnego owłosienia to jedna z podstawowych czynności wykonywanych przez kobiety. Ponadto, coraz częściej ten zabieg kosmetyczny stosują również panowie. Najprostsze sposoby depilacji, które można wykonać w domu, przynoszą krótkotrwałe rezultaty, dlatego warto zastanowić się nad wypróbowaniem bardziej skutecznej metody, a mianowicie depilacji laserowej.

Czym jest depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jeden z popularniejszych sposobów na trwałe usunięcie owłosienia. Wybierana jest częściej, niż inne metody, ze względu na szybkość, wygodę i komfort jej wykonywania. Ponadto, przynosi również najlepsze efekty.

Laserowa depilacja bazuje na zjawisku fototermolizy. Laser, którym się ją wykonuje, wytwarza wiązkę światła, a ta przenika do skóry, gdzie pochłaniana jest przez barwnik z mieszków włosowych, czyli melaninę. Cebulki włosa niszczone są przez ciepło z wiązki światła.

-Nie należy w żadnym wypadku bać się depilacji laserem, ponieważ energia jaką wytwarza jest w pełni bezpieczna dla człowieka. Nie wnika w głąb skóry i jej nie szkodzi. Co więcej, laser posiada funkcje chłodzące, które sprawiają, że taka depilacja nie jest bolesna – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm.

Zalety depilacji laserowej

Choć dla wielu usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą lasera może wydawać się zbędną fanaberią, to w rzeczywistości jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na ten zabieg kosmetyczny. Wśród zalet tego rodzaju depilacji należy wymienić:

  • skuteczność i trwałość – światło lasera trwale niszczy mieszek włosowy, nie ma możliwości niepowodzenia oraz odrastania włosków,
  • oszczędność czasu – po wykonaniu depilacji laserowej znika problem częstego usuwania włosów,
  • zwalczanie wrastających włosków – niweluje problem, który często występuje po wykonywaniu depilacji tradycyjnymi sposobami,
  • bezbolesność – metoda ta, w odróżnieniu od depilacji woskiem lub za pomocą depilatora, nie niesie ze sobą żadnego bólu, ponadto można wykonać dodatkowe znieczulenie, które poprawi komfort wykonywanego zabiegu,
  • bezpieczeństwo – jeśli nie występują żadne przeciwskazania do wykonania zabiegu, to można mieć pewność, że nie przyniesie on żadnych komplikacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]