Epilab czyli bezbolesne usuwanie owłosienia

0
1478

Epilacja jest zabiegiem, który polega na najczęściej trwałym pozbawieniu skóry owłosienia. Epilacja laserowa z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń laserowych jest jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się owłosienia.

Epilacja różni się od depilacji tym, że przy pomocy tej metody usuwa się nie tylko wystającą ponad skórę część włosa, ale także jego cebulkę. Dzięki temu włos odrasta znacznie dłużej, podczas gdy tradycyjną depilację trzeba powtarzać co kilka dni. Istnieje kilka metod epilacji, z których epilacja laserem, czyli niszczenie włosów przy pomocy wiązki lasera zamienianej w ciepło, cieszy się coraz większą popularnością. W trakcie tego zabiegu wiązki światła laserowego kierowane są na wybrane partie skóry, a następnie promieniowanie przekształcane jest w ciepło. Dociera ono aż do komórek macierzystych w mieszku włosowym i uszkadza je, dzięki czemu włos nie odrasta. Akceptorem promieniowania jest melanina, dlatego epilacji laserowej lepiej poddają się włosy ciemne i w fazie wzrostu. Ponieważ nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie wzrostowej, zabieg epilacji laserowej przeprowadza się w seriach. Inne metody epilacji to ultradźwięki, termoliza czy elektrokoagulacja. Epilacja najczęściej wymaga wizyty w salonie kosmetycznym.

Zalety lasera Epilab

Epilab to bardzo nowoczesne urządzenie do epilacji wyposażone w wiele nowatorskich rozwiązań. Epilab jest przede wszystkim laserem bardzo bezpiecznym, m.in. dzięki nakładce zabezpieczającej przed oparzeniem i nowoczesnemu systemowi ogniskowania TAPER. Lasera Epilab można używać przy prawie wszystkich kolorach skóry, w tym także na skórze opalonej. Dodatkowo Epilab usuwa wszystkie typy włosów, nie tylko te ciemne, ale również blond i rude. Odbywa się to dzięki zastosowaniu dwóch długości fali, które oprócz komórek barwnika uszkadzają również mikronaczynia odżywiające włos. Warty uwagi jest też fakt, że dzięki jedynemu w swoim rodzaju systemowi chłodzenia, epilacja laserem Epilab odbywa się prawie bezboleśnie, a w czasie zabiegu skórę chłodzona jest do temperatury -5 °C. Jest to unikatowa cecha lasery Epilab i zapewnia klientkom dodatkowy komfort w czasie epilacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]