Jak wykonać prawidłowo przysiad?

0
2043
Jak wykonać prawidłowo przysiad

Przysiady, każdy z nas dobrze zna te ćwiczenia. Przysiad to wprost idealne ćwiczenia zwłaszcza wzmacniające. Dzięki przysiadom pracuje nasz mięsień pośladkowy oraz stawy kolanowe. Wzmacnia one także mięśni czworogłowe. Bardzo ważne jest prawidłowe wykonanie tego ćwiczenia. Tylko jak to dobrze zrobić? Czy są jakieś przeciwwskazania?  Jak się okazuje prawidłowe wykonanie przysiadu nie jest takie trudne. Bardzo istotna jest tutaj technika.

 

Wykonanie przysiadu

 

Na samym początku niezwykle ważne jest odpowiednie ułożenie stóp. Mianowicie powinny być rozstawione na szerokości bioder. Możemy oczywiście wykonać przysiad przechodząc na palce, jednak w końcowym etapie powinnyśmy utrzymywać na pełnych stopach.Kolejno ważną rolę odgrywa pochylenie tułowia. Powinno się jak najlepiej wyprostować, w ten sposób nasz kręgosłup będzie znacznie odciążony. Kolejno ręce pracują zupełnie normalnie, swobodnie. Przysiad powinien być wykonany ze zgięciem rąk. Przysiad należy wykonywać od kąta prostego. Bardzo ważne jest pełne wyprostowanie. Kolejno możemy wybrać kolejne powtórzenie. Istotną kwestią jest praca kolan. Nie powinny schodzić na zewnątrz ani do wewnątrz. Stopy mają być ułożone w kierunku ruchu kolan. Przysiady pełne, polegają na zejściu jak najniżej i to w dół. Właśnie w tym przypadku bardzo mocno pracują mięśnie czworogłowe ud. Możemy tutaj oprzec się o pozycje tzw. sumo. W tej pozycji możemy się wytrzymać zaledwie kilka minut. Możemy wykonywać z pewnym obciążeniem. Pomocne będą tutaj ciężarki, sztangi. Takie obciążenie pozwala wypracować mięśnie nóg.

Jak wykonać prawidłowo przysiad

 

Prawidłowe wykonywanie przysiadu

 

Przede wszystkim należy ćwiczyć regularnie. Prawidłowe robienie przysiadów przyniesie wiele korzyści dla naszego organizmu.Dodatkowo prawidłowo wykonany przysiad powoduje wzmocnienie mięśnia czworogłowego. Dzięki temu możemy mówić o prostowaniu i zginaniu stawu kolanowego. W przypadku prawidłowego przysiadu pracuje również mięsień pośladkowy wraz z mięśniem czworogłowym. Staw kolanowy będzie w tej kwestii uzależniony od pracy innych mięśni. Wszelkie takie zachowania odpowiadają na ruchy kolanowe, zginanie oraz prostowanie. Prawidłowy przysiad zapobiega wielu kontuzjom. Przysiady, kto z nas nie pamięta tych ćwiczeń. Już w szkole były one obowiązkowe. Wydają się proste, lecz nie każdy może to o nich powiedzieć. Bywają osoby, dla których przysiady nie są tak całkowicie oczywiste. Wszystko tkwi w regularności ćwiczeń oraz wprawie. Jeśli będziemy wykonywać przysiady codziennie, w końcu dojdziemy do wprawy. Jeśli na przykład dopiero się ich uczymy, nie możemy wymagać, że od razu wykonamy mistrzowskie ćwiczenia.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]