Kremy przeciwzmarszczkowe na dzień i na noc. Jakie są między nimi różnice?

0
2213

Wiemy, że stosując odpowiednią kurację możemy mieć wpływ na zmniejszenie zmarszczek. Taki zestaw zawiera krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc. Czym różni się jeden od drugiego? Czy stosując tylko jeden nieświadomie obniżamy swoje szanse w walce ze zmarszczkami?

Jaka jest różnica?

Załóżmy, że nasza skóra żyje swoim własnym rytmem. Codziennie jest narażona na różne szkodliwe czynniki. W nocy zwiększa się zdolność wchłaniania niektórych substancji, między innymi kremów. Mówi się nawet, że to wtedy skóra najlepiej oddycha. Skóra ma także zdolności odbudowy naskórka, który uległ uszkodzeniu w ciągu dnia. Wspomaganie skóry w procesie naprawy po urazach mechanicznych skóry to pierwszy powód, dla którego używamy kremu przeciwzmarszczkowego na noc. Z kolei te przeznaczone do stosowania w ciągu dnia, które neutralizują działanie wolnych rodników. Wzbogacone są odpowiednimi składnikami i minerałami. Krem na noc jest wzbogacony większą ilością składników, a co za tym idzie działa dużo szybciej.

W czym tkwi sekret?

Podstawową różnicą, którą ma krem przeciwzmarszczkowy na dzień to ta, że ma za zadanie chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Z kolei krem na noc pełni rolę pełnej odbudowy. Są za to pozbawione niektórych składników jak ochrona przed promieniami słonecznymi. Można zauważyć, że kremy na dzień są bardziej profesjonalne, natomiast te na noc nie wchłaniają się aż tak szybko. Zdarza się tak, że przez jakiś czas pozostawiają tłusty połysk. Warto podkreślić, że żaden krem nie działa wewnątrz. Znaczy to tyle, że dba o kondycję skóry tylko na powierzchni. Aby dotrzeć do wnętrza naskórka trzeba wyspecjalizowanych zabiegów w salonach kosmetycznych.

Jak żyje skóra?

Nasza skóra nie do końca jest przystosowana do życia jak ciało. Jej rolę można podzielić na pewien cykl dobowy. W czasie dnia skóra broni się przed wszelkiego rodzaju szkodliwymi substancjami. Z kolei w nocy stara się regenerować. Takie zjawisko określa chronobiologia. Dlatego dobrze jest w ramach kuracji stosować oba rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]