Najczęstsza przyczyna ekstrakcji zębów

0
1395
Najczęstsza przyczyna ekstrakcji zębów

Regularne korzystanie z opieki dentystycznej stanowi taki sam obowiązek, jak codzienne wizyty pod prysznicem oraz systematyczne badania kontrolne. Stan uzębienia ma wpływ na pracę całego organizmu – zaniedbania mogą prowadzić do nieprzyjemnych, a nawet groźnych schorzeń. W związku z tym należy pamiętać o stałej pielęgnacji zębów oraz o odwiedzinach w gabinecie stomatologicznym.

Chirurgia stomatologiczna w Klinice Ultimed

Ekstrakcja zębów nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, jednak czasami jest niezbędna. Klinika Ultimed z Łodzi posiada specjalistyczny gabinet, w którym odbywa się usuwanie zębów. Co może do tego doprowadzić? Otóż najczęstszą przyczyną do wizyty u chirurga stomatologa jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej lub jej całkowity brak. Zaawansowana próchnica niszczy uzębienie do tego stopnia, że jego leczenie oraz odbudowanie jest praktycznie niemożliwe. Wyrywanie zębów w Klinice zawsze jest stosowane w ostateczności i poprzedza je dokładny wywiad lekarski. Wykonywane jest również zdjęcie rentgenowskie, pozwalające na dokładną ocenę stanu uzębienia. Sam zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, a otwór po usuniętym zębie jest zabezpieczany szwem.

Wszechstronna opieka w Klinice Ultimed

Łódzka Klinika Ultimed zajmuje się przede wszystkim opieką stomatologiczną. Jednak pacjenci mogą również tutaj liczyć na pomoc ginekologa położnika, endokrynologa, diabetologa, a także dietetyka. Dzięki takiej wszechstronności w Ultimed jest w stanie skutecznie zajmować się kobietami w ciąży, które borykają się np. z problemami hormonalnymi. Dodatkowo Klinika posiada własne pracownie RTG oraz protetyczną, a także na stałe zatrudnia chirurga stomatologa. Takie połączenie sprawia, że Ultimed jest w stanie zająć się nawet najtrudniejszymi przypadkami z dziedziny zabiegów stomatologicznych. Szczegółową ofertę oraz cennik usług Kliniki można znaleźć na stronie internetowej: ultimed.com.pl. Witryna pozwala również na zapoznanie się ze specjalistami, którzy pracują w Ultimed.

[Głosów:1    Średnia:5/5]