Największe kompleksy Polaków

0
932
sport

Nikt nie jest doskonały i każdy z nas ma jakieś kompleksy. Najczęściej wymieniane są te, które dotyczą wyglądu zewnętrznego. Okazuje się, że nawet 90% Polaków wskazuje mankamenty swojej urody, których chcieliby się pozbyć. Co konkretnie nie podoba nam się w wyglądzie? Głównie nadmierne kilogramy, nadwaga albo otyłość jest problemem powszechnym. Na drugim miejscu wskazywane są poszczególne części ciała, zazwyczaj jest to twarz. Pamiętajmy jednak, że z kompleksami można skutecznie walczyć i nie chodzi tylko o ich akceptację. Wygląd udaje się zmienić, chociażby pozbywając się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Utrata zbędnych kilogramów

Fakt, że największym kompleksem jest nasza sylwetka, ale jednocześnie trzeba zaznaczyć, że coraz więcej osób decyduje się nad nią pracować. Eksperci do spraw żywienia potwierdzają, że coraz więcej Polaków korzysta z usług profesjonalnych dietetyków, by trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Właściciele siłowni i fitness klubów przyznają, że karty klubowe posiada coraz więcej osób, znacznie wzrosło też zainteresowanie treningami, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb. W końcu mamy świadomość, że to właśnie trening personalny przynosi najlepsze efekty, a intensywne ćwiczenia są skuteczne w krótkim czasie.

Chętnie uprawiamy sport, a zdrowy tryb życia łączymy z właściwą dietą. W czasie pandemii koronawirusa wiele osób realizowało cel, jakim jest płaski brzuch – świetne okazały się nawet treningi wykonywane w domu. Nie ma wątpliwości, że zaczęliśmy o siebie bardziej dbać, zdrowie i doskonałą kondycję stawiamy na pierwszym miejscu.

Uroda zgodna ze światowymi kanonami piękna

Chociaż w ostatnim czasie stanowczo wzrosła nasza samoocena, to dążymy do niwelowania kompleksów, jakie wiążą się z naszą urodą. Stawiamy na piękno zewnętrzne, a zadowalające efekty udaje się osiągnąć przy zastosowaniu nieinwazyjnych narzędzi. Już dawno minęły czasy, w których jedyną możliwością zwalczania kompleksów były niebezpieczne operacje chirurgiczne przy pomocy skalpela. Dzisiaj znamy i wykorzystujemy znacznie łagodniejsze, a przy tym tańsze metody. Powszechnie dostępna jest między innymi medycyna estetyczna. Zabiegi w klinikach z powodzeniem pozwalają pozbyć się kompleksu zbyt wąskich ust, niedoskonałej cery z przebarwieniami, niesymetrycznych brwi, jak również wspomnianej już nadmiernej tkanki tłuszczowej. Innowacyjne zabiegi zwalczają cellulit, budują mięśnie, modelują sylwetkę.

Trzeba przyznać, że te największe kompleksy Polaków wciąż dotyczą aspektów fizycznych. Na szczęście dzisiaj przy zaawansowaniu metod z zakresu medycyny estetycznej, ale i zmiany świadomości w ramach konieczności zwracania większej uwagi na nasze zdrowie i kondycję, udaje się je zwalczać. Nadal Polacy mają mnóstwo kompleksów, obowiązują przecież kanony urody, których nierzadko zwyczajnie nie da się doścignąć. Zaletą jest natomiast fakt, że ze wszystkimi można walczyć, tym samym poprawiać jakość swojego życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]