Odpowiednia fryzura dla kwadratowej twarzy

0
2318
fryzura kwadratowa twarz
fot. pixabay.com

Kwadratowa twarz cechuje się szerokim, niskim czołem, szeroką żuchwą, a także kwadratową linią włosów. Aby podkreślić jej pozytywne cechy, należy dobrać taką fryzurę, która wyeksponuje zalety, jednocześnie ukrywając mankamenty naszej urody.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/twarz-kwadratowa-fryzury/

Jaką fryzurę dobrać?

Jeśli jesteśmy właścicielkami kwadratowego kształtu twarzy, wówczas powinniśmy postawić na optyczne wysmuklenie jej kształtu. Oznacza to w praktyce, iż dobieramy takie cięcie, które wydłuży twarz, a także odciąży wizualnie szeroką linię żuchwy. Taka fryzura nie powinna być krótka, za mocno wyprostowana oraz optycznie zwiększająca linię policzków i żuchwy.

W przypadku kwadratowego kształtu twarzy doskonale sprawdzą się wszelkie asymetryczne cięcia, ale również klasyczny paź, który optycznie wyszczupli twarz. Dobrym pomysłem będą również długie, ale wycieniowane pasma, które zasłonią kości policzkowe i dolną linię żuchwy. Długie włosy również będą się pięknie prezentowały u właścicielek kwadratowej twarzy – wysmuklą ją i odciągną uwagę od masywnej budowy linii szczęki.

Jakie triki stosować?

Posiadając kwadratową twarz starajmy się nie stosować przedziałków, a jeśli bardzo nam na tym zależy, to wówczas robić przedziałek po boku głowy. Jeśli posiadamy grzywkę, to zaczesujmy ją na bok, aby jak najmocniej wyeksponować twarz. Możemy również zmienić naszą fryzurę tak, aby włosy były różnej długości – nie musimy ich ciąć, ale możemy je w taki sposób zaczesać.

Męska fryzura dla kwadratowej twarzy

Panowie, którzy posiadają kwadratowy kształt twarzy powinni stosować tą samą zasadę wydłużenia optycznego twarzy. Wówczas najlepiej zastosować krótkie strzyżenie boków i pozostawić włosy na czubku głowy.  Takie pasma można zaczesać do tyłu, na bok lub pozostawić je w „kontrolowanym chaosie”, co również będzie prezentowało się bardzo modnie.

Jeśli jednak nie chcemy podgalać boków głowy, wówczas możemy maksymalnie skrócić długość włosów w tym obszarze i zostawić dłuższe na środku głowy.

Zobacz też: http://www.longtimebeauty.pl/jak-wybrac-modna-meska-fryzure/

 

[Głosów:1    Średnia:2/5]