Oryginalne perfumy damskie – na jaki zapach postawić w chłodne dni?

0
517
Oryginalne perfumy damskie

Wraz z nadejściem jesieni przyszedł czas na to, aby wymienić nie tylko garderobę. Jesień to pora, kiedy na Twojej skórze powinny zacząć być wyczuwalne inne zapachy niż gorąca letnią porą. Dowiedz się, z czego to wynika i na jakie oryginalne perfumy damskie warto postawić, kiedy robi się coraz chłodniej.

Oryginalne perfumy damskie na jesień – na jakie nuty postawić?

Latem stawiamy przede wszystkim na lekkie i orzeźwiające kompozycje, które mają dodać nam świeżości w upalne dni i naładować nas pozytywną energią. Kiedy robi się chłodniej, zależy nam na czymś innym, dlatego oryginalne perfumy damskie na jesień powinny charakteryzować się nieco cięższymi nutami niż kompozycje typowo letnie. W chłodne dni musisz zadbać o to, żeby zapach otulił Cię cieplejszą aurą, a to możesz uzyskać dzięki perfumom, które w swoim składzie zawierają m.in. wanilię, magnolię, goździki, kardamon, cynamon i inne orientalne przyprawy, kadzidło, czekoladę, kakao, kawę, bursztyn oraz różne rodzaje nut drzewnych, m.in. drzewo sandałowe.

Markowe perfumy damskie – dlaczego wymieniamy zapachy wraz z nastaniem jesieni?

Wszystko rozbija się o zjawisko projekcji perfum. Tym mianem określamy zdolność danej kompozycji do bycia wyczuwalną z różnej odległości. Im wyższa jest temperatura otoczenia oraz skóry, tym lepiej każdy zapach jest wyczuwalny.

Markowe perfumy na lato, które są lekkie i orzeźwiające, charakteryzują się słabą projekcją, a zatem aby były dobrze wyczuwalne, konieczna jest wysoka temperatura i nagrzana skóra na ciele. Latem nie ma z tym problemu, jednakże chłodną porą mogłoby się okazać, że perfumy będą wyczuwalne jedynie w bezpośredniej bliskości ze skórą. Więcej na temat nut letnich perfum dowiesz się z artykułu: „Nuty cytrusowe – podstawa perfum na lato dla kobiet i mężczyzn”.

Dlatego jesienią sięgamy po oryginalne markowe perfumy o lepszej projekcji, a właśnie taką charakteryzują się kompozycje zawierające wymienione wyżej składniki. Zależy nam bowiem na tym, aby były dobrze wyczuwalne i otulały nas ciepłą aurą. Latem nie zdałyby egzaminu, ponieważ mogłyby wydawać się zbyt intensywne, a nawet duszące.

Firmowe perfumy damskie – jak znaleźć idealny zapach na chłodne dni?

Jesień jest już za pasem, dlatego to ostatni moment, aby znaleźć idealny zapach na nadchodzące miesiące. Jak zrobić to najskuteczniej i mieć pewność, że będziesz zadowolona z perfum? Sięgnij po próbki oryginalnych perfum damskich na chłodne dni.

Zanim wydasz sporą kwotę na pełny flakon, zdecyduj się na oryginalne perfumy damskie w formie dekant, czyli odlewek w niewielkich flakonikach o pojemności kilku-kilkunastu mililitrów. Zapłacisz za nie zaledwie ułamek ceny pełnego flakonu, ale zyskasz za to możliwość przetestowania zapachu w pełnej krasie i przekonania się, czy korzystnie układa się na Twojej skórze. To znacznie korzystniejsze niż wąchanie próbek w perfumerii.

Pamiętaj, nie tylko jesienią, ale przez cały rok stawiaj wyłącznie na oryginalne perfumy damskie, które zapewnią Ci najwyższą trwałość, a także będą bezpieczne dla Twojej skóry, czego nie można powiedzieć o tanich podróbkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]