Pić czy nie pić do posiłku?

0
2137
Pić czy nie pić do posiłku

Większość z nas na pewno się zastanawia czy ma pić podczas posiłku czy nie. Pamiętajmy o jednym, że osoba, która jest na diecie redukcyjnej, powinna unikać wypijania ogromnych ilości płynów podczas posiłku. Właśnie przez takie zachowanie możemy doprowadzić do zalegania treści pokarmowej w żołądku. Zbyt duża ilość spożyta podczas posiłku może się przyczynić do rozszerzenia soków oraz enzymów trawiennych. Mianowicie jeśli w bardzo szybkim popijemy dany kęs produkty, enzym nie zdąży rozłożyć cukrów. Wtedy pokarm zbyt szybko trafi do żołądka.Takimi objawami mogą być obciążenia z tytułu układu trawiennego. Zwłaszcza wzdęcia czy zaparcia. Dlatego właśnie unikać ciężkich posiłków. Biorąc za przykład lekkie dania, czy sałatki oraz gotowane potrawy oraz kanapki, popijanie pokarmów wodą czy zieloną herbatą na pewno nam nie zaszkodzi. W takim układzie dobrym rozwiązaniem będzie picie płynów na przykład 30 minut przed posiłkiem. Jeśli będziemy natomiast pili czarną herbatę czy napoje gazowane, możemy mieć uczucie pełnego żołądka. Na pewno idealnym rozwiązaniem będzie picie płynów po posiłku, najlepiej po 30 minut od przyjęcia pokarmów.

Pić czy nie pić do posiłku

Popijanie podczas spożywania posiłków

 

Jeśli na przykład jesteśmy osobami, które w żaden sposób się nie odchudzają, odżywiają się zdrowo, nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy nie mogli popijali posiłków. Jeśli w takim układzie nie pojawią się żadne niekorzystne dolegliwości, możemy popijać pokarm małymi krokami. To w dużej mierze nawodni nasz organizm, poprawi nasze samopoczucie. Należy wykluczyć popijanie pokarmów w przypadku osób z problemami gastrycznymi, kłopotami z niedokwaśnością czy też zgagą. Właśnie takie osoby powinny zdecydowanie unikać popijania posiłków. Dobrze jest tutaj nawadniać organizm między posiłkami.

 

Co wybierać do popijania posiłków?

 

Oczywiście na pierwszym miejscu znajduje się woda mineralna. Jednak nie wszyscy lubią jej smak. Dlatego warto dodać do niej na przykład plaster cytryny. Oprócz wody, idealnym rozwiązaniem będą różnego rodzaju herbaty, na przykład owocowe bądź zielone. Dodatkowo dostarczą naszemu organizmowi wielu składników odżywczych. Nie powinniśmy popijać posiłków czarną herbatą. Z jednego podstawowego względu. Hamuje ona wchłanianie żelaza. Dlatego zwłaszcza kobiety, osoby z anemią czy wegetarianie nie powinny popijać posiłków czarną herbatą. Niezbędne dla naszego zdrowia jest właściwe nawodnienie. Powinniśmy zawsze pić, nie zawsze wtedy kiedy czujemy pragnienie. Jeszcze jedno jest ważne. Jeśli jesteśmy na diecie redukcyjnej, należy pić przed, bądź po posiłku. Odpowiednie nawodnienie przyczyna się do dobrego samopoczucia

[Głosów:0    Średnia:0/5]