Pozwól sobie na odrobinę swobody

0
2905

Podejście młodych ludzi do kwestii mody obecnie nie polega wyłącznie na podążaniu za najnowszymi trendami. Najważniejszy jest indywidualny styl zgodny z własnymi preferencjami. Rola matki zmienia niemal wszystko w życiu młodej kobiety, jednak część pań podchodzi zbyt radykalnie do nowej sytuacji.

Nie rezygnuj z własnego stylu

Moda odgrywa ważną rolę w życiu każdej kobiety i niemal każda przykłada dużo uwagi do swojego wyglądu. Preferencje bywają bardzo różne, jedne preferują na co dzień ubrania motocyklowe, drudzy wolą styl oficjalny, a jeszcze inne najlepiej czują się na sportowo. Część kobiet sądzi, że wraz z pojawieniem się dziecka powinny zacząć poważnie podchodzić do życia rezygnując z błahostek i rzeczy nie przystających do nich. Dotyczy to często również własnego stylu ubioru i często ulubione ubrania motocyklowe ładują na dnie szafy. Nie jest to dobre podejście i rezygnacja z ulubionych ciuchów nie przynosi korzyści żadnej młodej matce. Przemiana powinna dokonać się przede wszystkim w umyśle, a nie jedynie w wyglądzie. Także o tym, jak postrzegają nas inni powinno decydować nasze zachowanie, a nie fakt, czy lubimy ubrania motocyklowe.

Zalety wyrażenia siebie

Sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej i podkreślają to nawet specjaliści. Indywidualny styl, który wyraża naszą osobowość w bardzo znacznym stopniu wpływa na nasze samopoczucie. Radykalne zmiany ubioru mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Każda osoba, która na przestrzeni niewielkiego czasu zrezygnuje całkowicie z ubrań motocyklowych na rzecz grzecznych sweterków czy eleganckich garsonek z pewnością będzie się czuła skrępowana. Nasza pewność siebie nie pochodzi z ubioru, lecz jest kwestią psychiki i wygląd może stwarzać jedynie pozory. Okłamywanie siebie i wymuszone zmiany tego typu z pewnością nie będą miały pozytywnego wpływu. Dzisiejsze społeczeństwo jest znacznie bardziej liberalne niż jeszcze kilka lat temu, a pozycja kobiety ulega przemianom i nie ogranicza się wyłącznie do odkrywania roli matki. Młody wygląd połączony z ubraniami motocyklowymi i wózkiem z  maluchem dziś już nikogo nie oburza. Niezależnie od tego, czy młoda mama jest fanką jednośladów, czy chodzi wyłącznie o względy estetyczne ma prawo do swobodnego doboru swojego ubioru i nie musi rezygnować ze swoich preferencji. Nie warto ograniczać swojej wolności na rzecz opinii społecznej, która obecnie też jest mniej krytyczna niż przed laty, lepiej żyć zgodnie z samym sobą i własnymi zasadami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]