Rozszerzone naczynka i ich zamykanie

0
2258

Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest obecnie zamykanie naczynek, czyli nienaturalnie rozszerzonych naczyń włosowatych, które widać na twarzy czy innej części ciała stale jako małe czerwone niteczki prześwitujące przez skórę.

Skąd biorą się rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka to nie tylko kwestia estetyczna, bowiem z czasem może dojść także do ich pękania, co jest dolegliwością bolesną, zwłaszcza w zetknięciu z upałem czy mrozem. Taka sieć pękniętych naczyń tworzy charakterystyczny rumień, który nawet trudno jest zakamuflować za pomocą mocnego makijażu. Z tego względu, kiedy sytuacja nie jest jeszcze bardzo poważna, warto zdecydować się na zamykanie naczynek w dobrym gabinecie medycyny estetycznej.

Dzięki nowoczesnym metodom stosowanym w salonach w mieście takim jak Warszawa i wielu innych, skóra może odzyskać dawny estetyczny wygląd? Skąd biorą się jednak rozszerzone naczynka?W przypadku wrażliwej i cienkiej skóry pojawiają się po ekspozycji na gorąco, zimno, przy stosowaniu pikantnych przypraw, alkoholu czy skutek stresu.

Jakie są metody zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek można wykonać różnymi metodami. Są to laser IPL,laser VPL lub elektrokoagulacja. Dwie pierwsze metody polegają na miejscowym działaniu światłem o określonej częstotliwości, które skóra pochłania. Działa ono leczniczo na skórę. Lekarz dobiera metodę laserową w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Z kolei elektrokoagulacja polega na oddziaływaniu prądem, ścinającym białko w danym naczynku. Oczywiście to, jaki sposób zamykania naczynek zostanie wybrany dla konkretnego pacjenta, zależy od lekarza. W każdym wypadku jednak najlepiej działać późną jesienią lub zimą, ponieważ po zabiegu należy unikać ostrego słońca, ale także zmiany temperatur.

Jaką pielęgnację stosować po zabiegu?

Nim skóra dojdzie do siebie, ale także w późniejszym czasie, trzeba o nią niezwykle dbać. Konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF 50 nawet jeżeli pozornie skóra nie będzie narażona na słoneczną ekspozycję. Do codziennej pielęgnacji skóry po zabiegu, jakim jest zamykanie naczynek trzeba również używać kremów przeznaczonych do cery wrażliwej.

Lekarz może również przepisać kremy uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne z witaminą K lub też witaminę do łykania w kapsułkach. Bezwzględnie nie wolno zapomnieć również o regularnym nawilżaniu twarzy. Trzeba również wziąć pod uwagę to, że zabieg niweluje jedynie objawy rozszerzonych naczynek, nie zaś ich przyczyny. Przy skórze mającej do tego tendencje, problem może się powtarzać, zwłaszcza przy braku dbałości o skórę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]