Usuwanie rozstępów – 3 popularne i skuteczne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych

0
1586
Usuwanie rozstępów – 3 popularne i skuteczne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych

Szacuje się, że zmiany skórne jakimi są rozstępy dotykają nawet 90% kobiet. W znacznie mniejszym stopniu przytrafiają się mężczyzną. U Pań szczególnie narażonymi na ich powstawanie miejscami będą: brzuch, uda, biodra, a także piersi. Natomiast u Panów wystąpić mogą na obręczy barkowej i okolicy krzyżowo – lędźwiowej. Jakie są przyczyny ich powstawania i jak skutecznie z nimi walczyć? Poznaj nasze propozycje!

Powstawanie rozstępów – jakie są tego przyczyny?

Przyczyn powstawania rozstępów tak jak i metod ich usuwania będzie kilka. Po pierwsze bardzo ważne są tutaj uwarunkowania genetyczne. Tendencje do powstawania tego typu niedoskonałości są niestety dziedziczne. Kolejną przyczyną ich pojawiania się będą zmiany hormonalne, a także szybki przyrost bądź redukcja wagi. Bardzo często z problemem rozstępów borykają się kobiety w ciąży lub krótko po niej. Wszystko przez to, że nawet bardzo zadbana skóra może przekroczyć swój limit rozciągliwości. Problemy pojawiają się również gdy Panie po urodzeniu dziecka zaczynają tracić na wadze. Profilaktyka w przypadku rozstępów jest bardzo ważna, ale niestety niekiedy nie wystarcza. Po pojawieniu się ich na ciele warto od razu rozpocząć walkę o powrót do pięknej sylwetki. Dobrze jest zapamiętać, że usuwanie rozstępów jest najskuteczniejsze, gdy one będą jeszcze świeże.

Usuwanie rozstępów, a kwas glikolowy

Pierwsza metoda usuwania rozstępów to właśnie zastosowanie kwasu. Zabieg musi wykonywać specjalista, który potrafi odpowiednio postępować z tego typu substancjami. Produkt ten ma za zadanie złuszczyć naskórek, a także nawilżyć i wygładzić skórę. W zakresie jego działań będzie również odnowa komórkowa i stymulacja powstawania nowych włókien kolagenowych. Po wykonaniu zabiegu może nastąpić pewien dyskomfort związany z wysuszeniem skóry i jej złuszczaniem. Należy pamiętać, że najlepsze efekty uzyska się dopiero po serii zabiegów.

Usuwanie rozstępów za pomocą mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to bezbolesna metoda mechanicznego ścierania naskórka, która najlepiej sprawdza się w przypadku świeżych zmian. Takie usuwanie rozstępów również potrzebuje kilku serii. Poszczególne zabiegi należy wykonywać w odstępach około 7-10dni. Ilość powtórzeń będzie zależała od wielkości, a także rodzaju rozstępów.

Usuwanie rozstępów – laser

Warto sprawdzić różne rodzaje zabiegów np. w tym miejscu http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/niepozorny-jezyk/. Po zapoznaniu się z opisami można zdecydować się również na laser. Ta metoda uzyskała miano najbardziej efektywnej. Przy jego stosowaniu coraz większe efekty pojawiają się po każdym zabiegu. Niestety nie jest to metoda, na którą mogą pozwolić sobie wszyscy. Zrezygnować muszą osoby z rozrusznikiem serca, padaczką, czy AZS. Ten zabieg jest również najdroższy. Cena zależy oczywiście od wielkości zmian i ilości potrzebnych serii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]