3 skuteczne produkty na porost rzęs

0
1603
rzęsy
fot. pexels.com

W jakiej kondycji są twoje rzęsy? Może masz problem z tym, że wypadają i łamią się, a z tego względu są rzadkie i krótkie. Poznaj 3 produkty, po które warto sięgać przy takiej pielęgnacji włosów!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/porost-rzes/

Olej rycynowy

Olejek rycynowy jest olejem roślinnym i jest to jeden z najpopularniejszych, najtańszych i najskuteczniejszych produktów, którym można odbudować rzęsy i poprawić ich kondycję. Wynika to pewnie stąd, iż olej rycynowy nakłada się bezpośrednio na rzęsy i cała jego dobroczynność może wniknąć w strukturę włosków oraz cebulki, a to sprawia, że mogą one szybko się regenerować. Oczywiście ważne jest, aby olejek kupić w aptece i aby był on produktem 100%, czyli nie zawierał dodatkowych składników. Olejek warto aplikować nawet 3 razy dziennie na oczyszczoną twarz, a zwłaszcza oczy. Olejek można aplikować również na brwi. Należy pamiętać, że olejek rycynowy gdy dostanie się do oka może wywołać drobne uczulenie. Trzeba to monitorować i w razie nasilonych negatywnych objawów odstawić.

Tusz do rzęs wzbogacony w cenne składniki

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i nie masz sposobności, aby aplikować olej rycynowy (chociaż tak naprawdę wystarczy aplikować go jeden raz dziennie na noc) to wtedy dobrym rozwiązaniem jest zakup tuszu do rzęs z drogocennymi składnikami. Pamiętaj jednak, że nie może to być tusz z lepszej pierwszej półki jedynie z informacją, że zawiera witaminy, minerały, a być może nawet olejek rycynowy. To musi być tusz, który rzeczywiście w swoim składzie ma odpowiednią ilość odżywczych składników. Wówczas każdego dnia robiąc makijaż zadbasz jednocześnie o rzęsy.

Odżywka lub serum

Tego typu produkty działają bardzo podobnie do olejku rycynowego, ponieważ również są aplikowane bezpośrednio na rzęsy i stanowią skondensowaną substancję, która jest w pełni składnikiem odżywczym, a nie jedynie dodatkiem, jak np. w przypadku tuszu z substancjami odżywczymi. Istotne jest, aby wybrana odżywka lub serum zawierały naprawdę dużo substancji odżywczych, ponieważ tylko wtedy będą pełnić funkcję zbliżoną do olejku rycynowego. 

Przeczytaj też: http://cialomarzen.pl/cala-prawda-o-wydluzajacych-tuszach-do-rzes/

[Głosów:0    Średnia:0/5]