Bielizna modelująca – rodzaje i dobór do posiadanej sylwetki

0
2170

Wyszczuplająca lub korygująca – tymi słowami określamy bieliznę modelującą, która pozwoli cieszyć się piękną, szczupłą sylwetką. A wszystko to bez większego wysiłku! Obcisłe spodnie, ołówkowe spódnice lub dopasowane sukienki przestaną być zmorą dla nieestetycznie wyglądających fałdek. Niezbędne jednak okazuje się przestrzeganie kilku podstawowych zasad, m.in. dotyczących jej zakupu.

Z jakimi propozycjami mamy do czynienia?

Bielizna modelująca jest dostępna w szerokiej gamie produktów, dzięki czemu jej dopasowanie do posiadanej sylwetki nie stanowi najmniejszego problemu. Nie ma znaczenia, czy mankamentem naszej figury są wałki na brzuchu, masywne uda i biodra, czy ponadgabarytowe pośladki. Dużą popularnością w tym zakresie cieszą się szorty, majtki, pasy, koszulki, legginsy czy elastyczne gorsety wyszczuplające. Z tej ostatniej kategorii produktów bardzo chętnie korzystają panny młode, które na tak wzniosłym i wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest ślub, pragną wyglądać perfekcyjnie w każdym calu. Tak ogromna różnorodność bielizny modelującej, jaka znajduje się w sprzedaży sprawia, że z doborem konkretnego fasonu pod posiadaną sylwetkę czy wymagany strój, nie ma najmniejszego problemu.

Co z tym rozmiarem?

Kluczową sprawą przy wyborze bielizny modelującej jest właściwy dobór rozmiaru. Jej unikatowy projekt został tak dopasowany, aby nie uciskać ciała, dlatego nie ma konieczności dobierania mniejszego. Tylko w odpowiednio dobranej odzieży będziemy odczuwać należyty komfort i swobodę. Za małe szorty lub majtki, zamiast tuszować fałdki, będą wrzynać się w ciało, co będzie bardzo widoczne pod dopasowanym ubraniem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zawsze można poprosić o poradę personel sklepu, który swoją wiedzą i doświadczeniem powinien wspomóc nas w doborze odpowiednio dopasowanej bielizny wyszczuplającej.

Dobór odzieży pod konkretną figurę

Jabłko

Posiadając sylwetkę typu „jabłko”, będziemy potrzebować bielizny, która optycznie wyszczupli brzuch oraz boczki, przy okazji modelując talię. Przydatna okaże się koszulka, gorset, body czy figi z wysoką talią.

Kolumna

Choć figura „kolumny” jest najbardziej pożądaną wśród pań, głównie z powodu idealnych proporcji, to jednak częstą zmorą okazuje się cellulit. Jak temu zaradzić? Optymalnie w tym zakresie sprawdzą się legginsy wyszczuplające, które skutecznie go zatuszują.

Kielich

Kobiety o obfitym biuście, szerokich ramionach, wąskich biodrach i szczupłych nogach, chętnie skorzystają z wyszczuplających gorsetów, które pozwolą wyeksponować wcięcie w talii.

Gruszka

Dla pań o sylwetce „gruszki”, mankamentem są zbyt obfite uda, pełne biodra i pośladki. Szczupłym ramionom i wąskiej talii niestety towarzyszy za mały biust, dlatego z pomocą przychodzi odpowiednio dobrany biustonosz push-up, wyszczuplające figi, spodenki lub korygujące tuby.
Jak zatem widać, bielizna modelująca może okazać się wybawieniem dla każdego rodzaju sylwetki. Bogaty wybór fasonów i rozmiarów pozwoli cieszyć się dopasowaną odzieżą – w każdej sytuacji!

[Głosów:2    Średnia:5/5]