Buty na przedwiośnie

0
2013

Choć jeszcze niedawno odliczaliśmy dni do ocieplenia, wiosna jest już bardzo blisko. Wchodzimy w jeden z najbardziej zwariowanych pogodowo okresów w roku. Ni to wiosna, ni to zima – czyli przedwiośnie, gdzie śnieg przeplata się ze słońcem. Taka kapryśna pogoda utrudnia dobranie odpowiedniej garderoby, szczególnie w kwestii obuwia. Dlatego mamy dla was mały poradnik, jakie buty będą najlepsze na ten mokry czas.

Dobór zimowego obuwia nie przysparza trudności. Powinno być ciepłe, wygodne i dobrze chronić przed śniegiem i mrozem. Buty na wiosnę natomiast – przewiewne i lekkie. A te na okres przejściowy?

Zastanawiając się nad obuwiem na przedwiośnie trzeba wziąć pod uwagę, że jest to pora roku niezwykle kapryśna pod względem pogody. Topniejący śnieg, deszcz, słońce, raz wysoka, a raz niska temperatura… Jakie buty będą najlepsze na ten czas?

Kalosze nie są dziecinne

Kalosze większości z nas kojarzą się z czasami dzieciństwa, gdy radośnie skakaliśmy po kałużach i biegaliśmy w deszczu. Dziś niektórym buty te wciąż przywodzą na myśl takie wspomnienia, jednak kalosze od dawna nie są tylko dziecięcym obuwiem. Obecnie można znaleźć kalosze w wielu fasonach i kolorach, łatwo więc dobrać je do swojego stylu i upodobań. Gumowe obuwie jest idealne na czas wiosennych deszczy, gdy wszędzie jest mokro – masz pewność, że buty nie przemokną, a stopa będzie cały czas sucha. W przypadku jednak, gdy planujesz spędzić cały dzień w biurze, lepiej wziąć ze sobą inne buty na zmianę, ponieważ kalosze nie przepuszczają powietrza.

Skórzana cholewka to podstawa

Choć kalosze są świetnym wyborem na najbardziej deszczowe dni, w chłodniejsze nie ogrzeją stopy, a w cieplejsze, gdy wyjdzie słońce, mogą powodować przegranie. Najbardziej uniwersalne jest obuwie skórzane. Cholewki wykonane z tego materiału zapewniają przepływ powietrza wewnątrz buta, a odpowiednio zaimpregnowana skóra jest odporna na przemakanie, choć oczywiście w niektórych sytuacjach może się to zdarzyć.

Ocieplenie – potrzebne?

Przedwiośnie to czas, gdy zdecydowanie za chłodno na lekkie wiosenne buty. Baleriny muszą poczekać – w tym okresie lepiej postawić na botki z wyższa cholewką, które zapewnią stopie ciepło. Nie muszą jednak być ocieplane tak, jak obuwie zimowe – warto jednak, by ochraniały przed wiatrem dzięki wyższej cholewce.

Szeroki wybór butów idealnych na przedwiośnie, skórzanych botków i półbutów znajdziesz na stronie internetowej sklepu Kulig.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]