Jaką sukienkę wybrać na nadchodzące lato 2019?

0
2021
Jaką sukienkę wybrać na nadchodzące lato 2019?

Lato to pora roku, która wymaga od nas specjalnie dopasowanej garderoby. Dość swobodnej, ponieważ temperatury bywają bardzo wysokie, ale jednocześnie i eleganckiej. W takim wypadku idealnym ubraniem dla wielu kobiet jest sukienka, łącząca te dwa pojęcia w sobie.

Letnie sukienki damskie

Sukienki na lato, bywają bardzo różnorodne. W jednolitym kolorze, o rozkloszowanym dole, w ciekawym wzorze. To na jaką ostatecznie się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od nas. Warto jednak kupując kolejną do kolekcji, kierować się pewnymi poradami w tej kwestii.

Sukienki maxi nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie do kobiet wysokich, ale to zdecydowanie na nich wyglądają najlepiej. Będąc osobą o niskim wzroście, lepiej wybrać coś nieco krótszego. Sukienki kończące się w połowie łydki, mogą nas optycznie bardzo skracać. Dlatego niskie kobiety by czuć się komfortowo, powinny kierować swój wzrok na sukienki za kolano.

Natomiast sukienki damskie dla osób plus size, powinny mieć odpowiednie wzory. Paski poziome bardzo poszerzają, dlatego warto ich unikać. Jednak pionowe wyszczuplają, możemy wydawać się dzięki nim również nieco wyższe. To co niezwykle istotne, to również kolorystyka sukienek. Warto unikać ciemnych kolorów, przykładowo czerni, szarości i brązów. Można stawiać na miksy tych kolorów, jednak z przewagą ciepłych barw. Żółtego, pomarańczu, zieleni. Kolorystyka sukienek może mieć również wpływ na nasze samopoczucie, pozytywne nastawienie, na to jak odbierać będą nas inni.

Materiał letniej sukienki

Przed zbliżającym się letnim sezonem warto sprawdzić sukienki damskie na Bialcon.pl. W najnowszej kolekcji wiosna / lato 2019 z pewnością znajdziesz idealną sukienkę dla Ciebie. 

Materiał letniej sukienki – jaki powinien być?

Częstym błędem przy wyborze letnich sukienek jest to, że nie zwracamy uwagi na materiał ich wykonania. Wybieramy taką, która po prostu nam się podoba i dobrze na nas leży. Jest to jednak podstawowy błąd. W upalne dni materiał bowiem może bardzo mocno dać nam się we znaki. Dziś sukienki damskie dość często wykonuje się ze sztucznych, nieprzepuszczających powietrza tkanin. Przez to gdy sukienka jest nieco ciaśniejsza, możemy się pocić, odczuwać mocny dyskomfort.

Dlatego też warto wybierać sukienki damskie z materiałów naturalnych, oddychających. Szczególnie polecana jest bawełna czy też len. Choć sukienki letnie zazwyczaj są bardzo przewiewne, ich materiał ma ogromne znaczenie. Może się bowiem przyklejać nam do pleców, może potęgować odczuwanie temperatury na zewnątrz. Nie tylko wzór, kolor oraz długość sukienki mają znaczenie. Jeśli materiał nie jest porządny, wszystko inne tak naprawdę nie odgrywa większej roli. Dobrze jest zatem przed zakupem dobrze sprawdzić metkę czy też informacje podane w sklepach online.

[Głosów:1    Średnia:5/5]