Casio Classic Retro – moda zorientowana na nostalgię

0
1243
Casio Classic Retro

Producenci biżuterii i zegarków coraz częściej odnoszą się do nostalgicznych emocji klientów. Wspomnienia lub – w przypadku młodszych odbiorców – wyobrażenia o latach 80. i 90. stają się bazą, na której buduje się nowe kolekcje produktów. Świetnym tego przykładem jest zegarek Casio Classic Retro.

Dlaczego jest to zegarek wyjątkowy?

Zegarek Casio Classic Retro, czyli model ze złotą bransoletą i elektronicznym, prostokątnym wyświetlaczem, to absolutny klasyk, który jednoznacznie nawiązuje do trendów zapoczątkowanych ponad 30 lat temu.

A jednak trzy dekady wcale nie sprawiły, że ten produkt stracił na zainteresowaniu – wręcz przeciwnie. W nieco uwspółcześnionej wersji trafił na półki w sklepach stacjonarnych i do oferty sklepów online, natychmiast zyskując uznanie zarówno dotychczasowych odbiorców kultowej marki Casio, jak i młodszych pokoleń klientów.

Wspaniałe japońskie zegarki retro kojarzą się niektórym z mikroskopijnymi kalkulatorami. Coś w tym jest, bo w 1981 roku ten sam producent wypuścił na rynek innowacyjny jak na tamte czasy model zegarka z kalkulatorem. To był prawdziwy hit!

Dziś co prawda Casio Classic Retro nie ma możliwości ekspresowego liczenia, ale oferuje inne ciekawe funkcjonalności, m.in. budzik, wyświetlanie daty i sekundnik.

Najważniejsze jest jednak to, że wspomniany zegarek świetnie się prezentuje i wygląda dosłownie tak, jakby pochodził z planu filmu o młodzieży lat 80. Wyróżnia się niezawodnością i superstylem. Świetna, nostalgiczna inspiracja na najwyższym poziomie.

Do czego pasują zegarki Casio Classic Retro?

Te stylowe i ponadczasowe produkty, choć same w sobie są dość charakterystyczne i „krzykliwe”, to jednak pasują do wielu ubrań i dodatków, jednak szczególnie dobrze komponują się z rzeczami casualowymi i sportowymi.

Najlepiej będą wyglądać z jeansem, bluzami dresowymi i luźnymi T-shirtami, ale także z krótkimi spodenkami, ramoneskami i trampkami. Złota bransoleta pasuje natomiast do bardzo modnej pozłacanej biżuterii w maksymalistycznym stylu. Możliwości jest sporo i warto realizować swoje własne pomysły na stylizacje.

Ci bardziej odważni decydują się na zestawienie zegarków Casio Classic Retro z bardziej eleganckimi elementami, np. z eleganckimi sukienkami, marynarkami, spodniami cygaretkami itd.

Zresztą eklektyzm stylistyczny też jest wskazany, bo nikt nie powiedział, że strój wizytowy musi być nudny. Elektroniczny zegarek w retro stylu to idealny akcent wyróżniający na tle bardziej klasycznych ubrań.

Moda w stylu retro – dostępna na wyciągnięcie ręki

Taki efektowny zegarek jest (dosłownie!) na wyciągnięcie ręki. Nie ma więc co zwlekać. Już dziś możesz kupić wybrany przez siebie model w zaufanym sklepie online. W najbardziej renomowanych miejscach możesz wyposażyć się w kultowy produkt od Casio w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nie bój się podążać za nostalgią i daj się uwieść inspirowanym stylistyką retro produktom w najlepszym wydaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]