Charakterystyka lakierów hybrydowych Chiodo

0
1037
Charakterystyka lakierów hybrydowych Chiodo

Trudno odmówić popularności lakierom hybrydowym. Ich największe atuty to długotrwały efekt oraz naturalny kolor. W dzisiejszym artykule skupimy się na najczęściej zadawanych pytaniach, które dotyczą właśnie lakierów hybrydowych. Omówimy także nowoczesną linię lakierów marki Chiodo.

Czym charakteryzują się lakiery hybrydowe?

Na samym początku warto wyjaśnić, skąd wziął się fenomen lakierów hybrydowych. Głównym atutem hybryd jest ich trwałość. Lakier po nałożeniu zachowuje swoje właściwości oraz estetyczny wygląd nawet przez 3 tygodnie. Specjaliści zalecają jednak zdjęcie hybryd po 2 tygodniach ze względu na ochronę płytki paznokcia przed przesuszeniem. Paznokcie pokryte lakierem hybrydowym są odporne na zarysowania i powstawanie odprysków. Lakiery hybrydowe charakteryzują się naturalnym wyglądem. Pomimo dużej różnorodności kolorystycznej po nałożeniu hybrydy nie trzeba obawiać się efektu sztuczności czy kiczu.

Przeciwnicy lakierów hybrydowych twierdzą, że ta metoda niszczy paznokcie. Sam lakier nie wpływa negatywnie na płytkę. Ważne jednak, aby zabieg był wykonany w sposób prawidłowy. Niewłaściwe przygotowanie płytki, zbyt intensywne używanie bloczka polerskiego lub nadużywanie acetonu może przyczynić się do osłabienia płytki. Bardzo ważna jest także technika nakładania. Ale o tym za chwilę.

Jak przygotować paznokcie do nałożenia lakieru hybrydowego?

Kluczem do uzyskania efektownego i długotrwałego efektu jest prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia. W pierwszym etapie trzeba ja zmatowić. Nieprawidłowe wykonanie tej czynności może uszkodzić lub osłabić płytkę. Nie można pomijać etapu matowienia płytki, ponieważ gwarantuje to optymalną przyczepność lakieru. Matowienie musi być wykonane starannie i z wyczuciem. Po zmatowieniu trzeba jeszcze odsunąć skórki i nadać paznokciom pożądany kształt.

Jak nakładać lakier hybrydowy?

Pierwszym etapem nakładania hybrydy jest naniesienie i utwardzenie bazy. W drugim kroku trzeba nałożyć właściwą warstwę lakieru. Należy przy tym pamiętać, że nakładanie każdej warstwy kończy się jej utwardzeniem pod lampą UV. W przypadku większości lakierów hybrydowych zalecane jest nałożenie 2 warstw, co pozwala uzyskać pełnię koloru. Dużo lepiej jest nałożyć 2 cienkie warstwy aniżeli 1 grubą. Po utwardzeniu ostatniej warstwy na powierzchnię paznokcia nakłada się tzw. top coat (utwardzacz). Dodaje on paznokciom dodatkowego połysku. Na koniec dobrze jest użyć oliwki w celu nawilżenia suchych skórek.

Nakładając lakier hybrydowy, trzeba uważać, aby nie zalać skórek. Baza i lakier powinny dokładnie pokryć wolny brzeg paznokcia.

Czym charakteryzują się lakiery hybrydowe ChiodoPRO?

Lakiery hybrydowe ChiodoPRO są złożone z polimerowej odmiany lakierów do paznokci. Odmiana ta wyróżnia się wysokim poziomem trwałości oraz niespotykaną intensywnością kolorów. Ta intensywność wynika z silnej pigmentacji lakieru. Lakiery ChiodoPRO nie zawierają w składzie rozpuszczalników. Dzięki temu są w 100% bezpieczne.

Na uwagę zasługuje wręcz nieograniczona paleta barw lakierów hybrydowych. Aktualnie dostępne są także lakiery, które zmieniają barwę pod wpływem temperatury.

Lakiery ChiodoPRO są dostępne w sklepie internetowym chiodo.pl. Na stronie oprócz lakierów hybrydowych dostępne są również żele, ozdoby, odzywki oraz kremy do rąk. ChiodoPRO prowadzi także profesjonalne szkolenia z zakresu manicure.

[Głosów:0    Średnia:0/5]