Co powoduje nadmiar estrogenów?

0
2071
Co powoduje nadmiar estrogenów

Należy zwrócić uwagę na to, że poziomy naszych hormonów wciąż ulegają zmianom. W przypadku kiedy nie są odpowiednie zbilansowane, nasze ciało działa w nieprawidłowy sposób. Estragon to przede wszystkim hormon kobiecy. Natomiast testosteron to męski hormon. Lecz tak naprawdę estrogeny znajdują się zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Oczywiście w większej ilości estragon występuje u kobiet. Warto przypomnieć, że estrogeny regulują dojrzewanie, cykl menstruacyjny, a przede wszystkim układ rozrodczy.

Co powoduje nadmiar estrogenów

Dlaczego mamy wysoki poziom estrogenu?

To dobre pytanie, co powoduje nadmiar estrogenów? Ich wzrost  jest spowodowany albo złymi nawykami, albo jakąś chorobą. Dajmy na to przykład nadużywanie alkoholu, zbyt duże ilości jedzenia typu fast- food. Niestety czasami poziom estrogenów podnosi się za sprawą chorób układu krążenia, otyłości, stosowania sterydów. Estrogeny mogą również wzrastać w przypadku osób z cukrzycą, podczas antykoncepcji pigułkowej, problemów z układem pokarmowym. Istnieje naprawdę cały szereg powodów.

Jak nie dopuścić do zwiększenia estrogenów?

Aby utrzymać prawidłowy ich poziom, musimy na początku zrezygnować ze złych nawyków, na przykład żywieniowych. Powinniśmy uprawiać sport, jeść więcej błonnika, unikać tłustych produktów, obniżać spożycie alkoholu, włączyć  do swoje diety owoce oraz warzywa.Musimy pamiętać o jednym, wysoki poziom estrogenów zwiększa ryzyko występowania różnego rodzaju chorób. Bardzo ważna jest ta informacja dla wszystkich osób, które dbają o swoje zdrowie. Nie tylko właściwa dieta, ale i aktywny tryb życia mają na to wpływ. Wyobraźmy sobie lato, dlaczego nie mamy uprawiać jakiegoś sportu? Jazda na rowerze, pływanie. A zimą? Na przykład siłownia, bieganie, przecież możemy wybrać naprawdę wiele różnego rodzaju sportów. Wystarczy tylko chcieć. Siedzenie w fotelu tylko pogorszy nas stan. Aktywność, pozytywne myślenie, odpowiednia dieta, która będzie obfitować w warzywa i owoce oraz inne istotne składniki mineralne. Nie zapominajmy o wodzie, która odgrywa kluczową rolę. Właściwe nawodnienie jest niezwykle ważne. Powinniśmy wybierać wodą niegazowaną, najlepiej mineralną. Dobrze jest również spożywać różnego rodzaju soki owocowe czy też warzywne. Jedzenie jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Pamiętajmy, że wpływa ono pozytywnie na nasze wnętrze jak i wygląd zewnętrzny. Mowa o skórze, włosach czy paznokciach. Jedzenie odgrywa kluczową rolę. Nie powinniśmy o tym zapominać. Dobrze dobrana dieta potrafi być rozwiązaniem do wielu rodzaju problemów. Dlatego warto także wybrać się do dietetyka. Może on nam dobrać świetną dietę, która na pewno rozwiąże nasze problemy.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]