Czy są zalety z picia kawy? – fakty wpływające korzystnie na nasze zdrowie

0
1491
Czy są zalety z picia kawy

Wszystkim dobrze znany napój energetyzujący, bez którego spora część ludzi nie wyobraża sobie codziennego śniadania na ogół nie cieszy się dobrą sławą. Kawa znana jest z tego, że uzależnia i niekorzystnie wpływa na wygląd naszego szkliwa, powodując jego przebarwienie. My jednak udowodnimy Ci, że kawa to nie tylko samo zło, lecz wiele pozytywnych korzyści, jeśli tylko wprowadzisz ją w swój codzienny jadłospis. Jakie są zatem zalety z picia kawy? O tym dowiecie się już w poniższym wpisie.

Kawa może posiadać korzystne właściwości na wpływ organizmu?

Oczywiście, że tak! Kawa to nie tylko kofeina, która ma właściwości energetyzujące, ale i również dobroczynne na nasze zdrowie. Jest to substancja, która może pochwalić się sporą dawką antyoksydantów. Produkty bogate w antyoksydanty niszczą wolne rodniki, przez co opóźniamy proces starzenia się. Oprócz tego niwelują one stany zapalne, które mogą być odpowiedzialne za powstanie groźnych chorób jak nowotwory. Jak donoszą nam naukowcy, kawa to źródło nawet 1000 różnych przeciwutleniaczy! Ta informacja sprawia, że kawa to zdrowszy wybór do picia od zielonej herbaty czy surowego kakao. Należy jednak pamiętać, że tyczy się to nieprzetworzonych ziaren.

Kolejnym ważnym atutem, który wynieść można z picia kawy jest działanie odchudzające. Nic  w tym dziwnego, ponieważ większość suplementów produkowanych w celu wyszczuplenia sylwetki w większości w swoim składzie posiada kofeinę. Regularne zażywanie kofeiny zawartej w kawie może zwiększyć tempo przemiany materii nawet o dwadzieścia procent. To oznacza, że osoby zmagające się z dodatkowymi kilogramami mogą znacznie przyspieszyć spalanie tłuszczu właśnie dzięki regularnemu piciu kawy.

Picie kawy to również sposób na zwiększenie przepływu krwi. Dobre krążenie przyczynia się do lepszego dotlenienia komórek, przez co osoba regularnie spożywająca kawę posiada lepszą wydolność oraz kondycję fizyczną.

Kawa to genialny suplement dla sportowców. Z badań jakie przeprowadzili naukowcy wynika, że kawa to najlepszy sposób na zmniejszenie bólu mięśni po treningu. To oznacza, że ten popularny napój jest znacznie korzystniejszy na zniwelowanie ból, niż przyjmowanie leków przeciwbólowych.

Jaką kawę pić i jak często?

Jedną z najpopularniejszych kaw na rynku jest kawa Arabica oraz Robusta. Aby czerpać korzyści z picia kawy należy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Jedną z nich jest unikanie dodatku w postaci cukru, śmietanki czy syropu. Kolejną jest wybór dobrej jakości kawy. Wspomniana kawa Arabica jest możliwa do zakupienia w różnych formach – warto wybierać kawę ziarnistą, następnie tradycyjną czyli ,,fusiastą’’ a na samym końcu kawę rozpuszczalną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]