Czym się kierować przy wyborze kosmetyków naturalnych

0
1092
Czym się kierować przy wyborze kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród współczesnych kobiet. Powodem jest rosnąca świadomość o szkodliwym wpływie znajdujących się w kosmetykach drogeryjnych konserwantów, barwników czy aromatów, które mają niebagatelny wpływ na naszą skórę. Nakładając na nią produkty pielęgnujące, musimy pamiętać, że chłonie ona wszystko niczym gąbka, dlatego warto do minimum ograniczyć różnego rodzaju substancje, których działanie niekoniecznie służy skórze. Czym się kierować przy wyborze kosmetyków naturalnych i na co zwracać uwagę, decydując się na ich zakup?

Informacje na opakowaniu

Moda na ekologiczny styl życia spowodowała, że coraz więcej firm zwraca się w stronę kosmetyków zawierających składniki roślinne i naturalne. Warto jednak pamiętać, że nawet najpiękniejsze opakowanie zdobione motywami inspirowanymi środowiskiem, niekoniecznie musi zawierać stuprocentowo naturalne kosmetyki. Naszą przygodę z doborem odpowiednich środków pielęgnacyjnych opartych na naturalnych składnikach warto więc rozpocząć, podobnie jak w przypadku zdrowej żywności, od uważnego czytania etykiet. Jeśli mamy problemy z rozpoznaniem nazw poszczególnych składników użytych w kosmetykach, zwróćmy uwagę, czy są one oznaczone certyfikatami Soil Association, Natrue czy Ecocert przyznawanymi starannie badanym produktom, które powstają wyłącznie z esencji pozyskiwanych z natury i bez szkody dla środowiska.

Jakich składników w kosmetykach unikać?

Czytając etykiety, warto zwracać uwagę, czy w ich składzie pojawiają się takie składniki, jak SLS i SLES, parafina i inne pochodne ropy naftowej, które warto zastąpić tłoczonymi na zimno olejami i masłami roślinnymi, silikony i parabeny, glikole, formaldehydy czy syntetyczne aromaty i barwniki. Najlepiej, jeśli kosmetyki, które wybieramy mają dość prosty skład, podany w całości przez producenta.

Wpływ kosmetyków naturalnych na cerę

Wybierając kosmetyki naturalne, kierujemy się również poza składem, reakcją naszej cery na ich działanie. Warto więc obserwować uważnie jej reakcję na działanie poszczególnych produktów i znać swój typ skóry. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek zaczerwienienie, podrażnienie czy uczucie swędzenia po użyciu danego kosmetyku, nie stosujmy go więcej. Może się okazać, że doskonale sprawdzi się on w przypadku skóry naszej najbliższej przyjaciółki, mamy czy siostry, ale niekoniecznie nadaje się do użytku dla nas.

Oferta kosmetyków naturalnych w Dyskoncie Kosmetycznym

Sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny to bogata oferta środków do pielęgnacji skóry na ciele i twarzy, wykonanych wyłącznie z naturalnych składników. Na stronie  https://dyskontkosmetyczny.pl/178-kosmetyki-naturalne proponujemy naszym klientom niezwykle szeroki wybór glinek kosmetycznych, olejów kosmetycznych, kwasów, kosmetyków konopnych czy czy tłoczonych na zimno nierafinowanych maseł i olejów zastępujących skutecznie balsamy do ciała. Dzięki korzystaniu z oferty wyłącznie sprawdzonych od lat, uczciwych producentów, możemy zaoferować naszym klientom kosmetyki, które pozwolą im w naturalny sposób zadbać o siebie w zaciszu domowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]