Uroda. Pielęgnacja twarzy i ciała przy pomocy produktów aloesowych

0
2465
Uroda. Pielęgnacja twarzy i ciała przy pomocy produktów aloesowych

Naturalne kosmetyki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Upatrujemy w nich szansy na zachowanie doskonałej kondycji włosów i skóry oraz uniknięcie niekorzystnych zmian, które mogą wpływać na pogorszenie wyglądu. Jednym ze składników naturalnych kosmetyków jest aloes.

Dlaczego aloes cieszy się współcześnie coraz większą popularnością? Wiele osób przekonuje to, że o jego korzystnych właściwościach mówiono już w starożytności. Stosowano go wtedy jako specyfik na wiele dolegliwości oraz na zachowanie urody. Niektórzy naukowcy szacują, że aloes był wykorzystywany przez człowieka już 5 tysięcy lat przed naszą erą. Później na jakiś czas zapomniany, dziś odkrywany jest na nowo. Współcześnie przeżywa swój wielki powrót. Cenimy go za bogactwo cennych dla naszego organizmu związków i składników mineralnych.

Aloes w starożytności

W starożytnym Egipcie aloes był postrzegany jako roślina magiczna. Był symbolem życia człowieka po śmierci, stąd często sadzono go w pobliżu piramid. Symbolizował też zdrowie i dobrobyt. Badania filogenetyczne wskazują, że wywodzi się z Bliskiego Wschodu, skąd rozprzestrzenił się na inne rejony świata o podobnym klimacie. W czasach Aleksandra Wielkiego znalazł zastosowanie jako lek na obrażenia odniesione w czasie bitwy.

Aloes wykorzystywano jednak nie tylko do leczenia. Znamienne było jego zastosowanie do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Leczono nim owrzodzenia i stosowano jako środek na porost włosów. O jego korzystnym wpływie na naszą urodę może przekonywać fakt, że aloes był stosowany między innymi przez Kleopatrę. W starożytności zażywano kąpieli w soku z aloesu, stosowano też otrzymywany z tej rośliny puder.

Właściwości aloesu ceniono w wielu starożytnych krajach. Poza Egiptem stosowano go między innymi w Rzymie, Grecji, Indiach oraz Chinach. O wyjątkowości rośliny mogą świadczyć nazwy, które znajdowały zastosowanie do jej określenia. Powszechnie nazywano ją: lekarzem w doniczce, lilią pustyni, cudowną rośliną i darem niebios. Co ciekawe, wzmianka o aloesie pojawia się też w Biblii.

Współczesne zastosowanie

Choć powszechne stosowanie aloesu w starożytności może wskazywać na jego prozdrowotne właściwości, współcześnie wielu z nas woli polegać na badaniach naukowych niż przekazach wywodzących się z zamierzchłej przeszłości. Te natomiast jednoznacznie wskazują, że Aloe vera – najpowszechniej stosowany przez człowieka gatunek aloesu – jest bogaty w szereg cennych dla ludzkiego organizmu związków i minerałów. Znajdziemy w nim między innymi witaminy z grupy B, a także witaminę A, C, E, cholinę i kwas foliowy. Aloes to również cenne źródło soli mineralnych, kwasów organicznych i enzymów roślinnych.

To bogactwo wartościowych składników sprawia, że aloes jest wykorzystywany do produkcji naturalnych kosmetyków. Zawarte w nim związki korzystnie wpływają na skórę, kojąc podrażnienia i wspierając odbudowę włókien kolagenowych. Wchodzące w jego skład przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki – jedną z przyczyn starzenia się skóry.

Wśród produktów z aloesu znajdziemy preparaty przeznaczone do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów i paznokci. Doskonałe kosmetyki na bazie tej rośliny są dostępne w ofercie Aloe Vera Forever Living Polska. Ich zaletą jest naturalny skład, który opiera się przede wszystkim na soku aloesowym. Wśród nich znajdziemy między innymi kremy i maseczki do twarzy, płyn do mycia twarzy oraz żel z aloesu. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy nie tylko przywracają jej równowagę, ale doskonale wpływają również na kondycję włosów, stymulując ich wzrost i ułatwiając rozczesywanie.

Z aloesu wykonuje się szereg kosmetyków, które umożliwiają kompleksową pielęgnację twarzy, ciała i włosów. Dzięki temu można całkowicie zrezygnować ze stosowania innych kosmetyków pielęgnacyjnych, co do których jakości i składu mamy pewne wątpliwości. Warto pamiętać, że produkty Aloe Vera Forever Living Polska uzyskały certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu, który stanowi poświadczenie ich wysokiej jakości oraz czystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]