Dieta cebulowa – czy działa?

0
1759
dieta cebulowa

Cebula niskokaloryczne warzywo,która uważana jest nie tylko jako spalacz tłuszczu, ale również jako naturalny lek wspomagający organizm. Dlatego dieta cebulowa pomaga nie tylko schudnąć, lecz także poprawić ogólny stan zdrowia. Dieta cebulowa to zdrowa dieta odchudzająca. Opiera się na warzywach cebulowych, do których należą m.in.: szczypior, czosnek i por. Warzywa te (z wyjątkiem czosnku) nie są kaloryczne, ale za to bogate w substancje odżywcze. Bezpieczna dieta trwa 2-3 tygodnie i może pomóc schudnąć 0,5-1 kilograma w ciągu tygodnia. Ten sposób żywienia dostarcza organizmowi 1100 kcal w ciągu dnia. Nie jest polecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom, które mają tendencję do wzdęć.

Charakterystyka diety cebulowej

Dieta cebulowa została wymyślona przez Kanadyjczyków, którzy zauważyli, że częste jedzenie warzyw cebulowych w odpowiednich proporcjach pozwala na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawia przemianę materii. Cebula nie zawiera dużo kalorii, ale za to ma dużą wartość odżywczą. Jest bogata w witaminę C oraz witaminy z grupy B. Ponadto zawiera insulinę i oligofruktozę. Polecana jest dla osób z nadwagą i otyłością. Dieta cebulowa obejmuje kurację siedmiodniową. Podstawą diety jest zupa cebulowa, która poprawia przemianę materii oraz podnosi odporność organizmu. Potrawa oczyszcza układ trawienny, nie wolno jej solić. Przygotowanie zupy cebulowej jest proste i szybkie, a jedna porcja wystarczy na kilka dni. Skuteczna dieta odchudzająca nie wymaga dużych nakładów finansowych. Warzywa każdy ma w swoim domu. Przeciwwskazania do diety cebulowej obejmują osoby, które mają problemy z układem pokarmowym (tj. wzdęcia, zaparcia) oraz kobiety w ciąży i karmiące.

cebula ma ogromne właściwości prozdrowotne

Na czym polega dieta cebulowa. Jakie są jej efekty? Ile można schudnąć na diecie cebulowej?

Dieta cebulowa trwa 2-3 tygodnie, której podstawę stanowią warzywa cebulowe, czyli wszystkie gatunki cebul, por, szczypior i czosnek. Warzywa cebulowe nie tylko przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej, lecz także mają dużą wartość odżywczą – są bogatym źródłem m.in. witaminy C oraz witamin z grupy B. W związku z tym dieta cebulowa jest skuteczna i korzystna dla zdrowia. Dieta cebulowa jest polecana dla osób z niewielką nadwagą.

Na czym polega?

W trakcie kuracji odchudzającej w czterech z pięciu posiłków dziennie powinny górować warzywa cebulowe. Najlepiej surowe lub ugotowane. Odradza się ich smażenie. Aby dieta przyniosła skutki należy ograniczyć spożywanie produktów bogatych w tłuszcze i węglowodany. Warzywa cebulowe są bogate w błonnik, który poprawia trawienie i działa przeciw zaparciom. Ponadto warzywa cebulowe zawierają dużo chromu, który pomaga hamować apetyt, zwłaszcza na słodycze, poprzez kontrolę stężenia glukozy we krwi.

Dieta cebulowa – efekty?

Będąc na diecie cebulowej można zrzucić od 0,5 do 1 kg w ciągu tygodnia. Podstawą diety jest zupa cebulowa, która przyspiesza proces spalania kalorii. Można jej jeść ile się chce. Im więcej, tym efekty będą lepsze. Po kuracji znika uczucie zmęczenia, senność, ociężałość. Normalizują się procesy trawienia. Cera staje się bardziej gładka. Słowem młodniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]