Jak poprawnie zmyć makijaż?

0
2077
Jak poprawnie zmyć makijaż

Codziennie go nakładasz i codziennie się go pozbywasz – makijaż, bo o nim mowa, to nieodłączny towarzysz każdej kobiety. O to, że poprawnie go „ubierasz” się nie martwimy. Jednak, czy wiesz, jak należy go zmywać?

Towarzysz od rana do wieczora… a nawet dłużej

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez nałożenia makijażu. W okolicach 6-7 rano nakładamy go na nasze twarze i tak się ich trzyma do okolic 20-21. Czasem, szczególnie w piątek i sobotę, zdarza się, że nakładamy go raz rano, zmywamy popołudniu i ponownie się malujemy wieczorem przed wyjściem na imprezę z koleżankami. Z całą pewnością można stwierdzić, że makijaż to nasza druga skóra, której pozbywamy się na noc. Czy jednak na pewno robimy to dobrze? Czy każdemu poprawnemu nałożeniu makijażu towarzyszy tak samo dokładne jego zmycie?

Żegnamy makijaż – krok po kroku

Wbrew pozorom dokładny demakijaż to wcale nie taka prosta sprawa. Pewnie robisz to bezrefleksyjnie, nawet się nie zastanawiając nad każdym ruchem. A to błąd, ponieważ świadome działanie zawsze jest lepsze i skuteczniejsze niż działanie bezwiedne. Jak więc dobrze zmywać makijaż? Przede wszystkim musimy pamiętać, że demakijaż ma dwie fazy. Pierwsza to dokładne zmycie ze swojej twarzy nałożonych kosmetyków, brudu, zanieczyszczeń oraz sebum. Do tego służy kilka rodzajów zmywaczy, każdy przeznaczony do innego typu skóry. I tak dla kobiet mających suchą skórę poleca się mleczka do demakijażu. Nie podrażniają one naszej skóry a dodatkowo ją nawilżają. Z kolei osoby z tłustą cerą powinny zaopatrzyć się w specjalne żele. Najbardziej uniwersalnymi produktami są płyny micelarne, które można stosować przy skórze każdego typu, jednak szczególnie poleca się osobom z wrażliwą cerą. Gdy już pozbędziemy się z twarzy oznak mijającego dnia (czyli makijażu), możemy przejść do mycia. W tym wypadku potrzebujemy jedynie wody oraz żelu do mycia twarzy. Można również użyć pianki myjącej lub mydła przeznaczonego do twarzy (nie zwykłego), przy pomocy których dokładnie oczyścimy naszą skórę z pozostałych resztek.

Tego unikaj – makijaż nocą

Jeżeli masz na swojej twarzy makijaż, musisz się go pozbyć. I to przed pójściem spać. Pewnie nie raz miałaś ochotę po powrocie z imprezy zasnąć tak, jak stałaś. Dla twojego zdrowia lepiej nigdy tego nie rób, zanim nie zmyjesz makijażu – SalonPieknecialo. Nie tylko z powodu możliwości zabrudzenia pościeli, to akurat najmniejszy problem, ale głównie dla zdrowia. Zaczerwienienie, podrażnienie, wysypka, alergia, wypryski, cienie pod oczami, łamliwe rzęsy czy przesuszona skóra – to najpoważniejsze problemy, jakie mogą spotkać twoją skórę. Jeżeli nie chcesz mieć problemów zdrowotnych ze swoją twarzą, zawsze pamiętaj, by zmyć makijaż przed pójściem spać. Nocą nasza skóra może wreszcie się zregenerować po całym ciężkim dniu, zaś obecność na twarzy ciężkich kosmetyków znacząco jej to utrudnia, przez co rano nie będziemy wyglądać tak pięknie, jak zwykle. Może o tym nie wiesz, ale sen jest najlepszym przyjacielem urody, więc pozwól swojej skórze należycie wypocząć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]