Dlaczego warto używać pudru prasowego? Sprawdź puder Maybelline Affinitone!

0
2408

Puder Maybelline Affinitone to jeden z flagowym kosmetyków do makijażu od Maybelline New York. Odkąd pojawił się na rynku, zdobył zaufanie wielu kobiet, dla których okazał się idealnym sposobem na wykończenie i utrwalenie makijażu bez efektu maski. Jeśli szukasz kosmetyku, który utrwali twój makijaż i nada twojej skórze delikatnego rozświetlenia, sięgnij po puder Maybelline Affinitone!

Puder prasowany – wykończenie makijażu

Makijażyści są zgodni – jednym z większych grzechów malowania się jest pomijanie nakładania pudru. Puder, w szczególności prasowany, to must-have w kosmetyczce każdej kobiety. Dlaczego akurat prasowany? Puder sypki często jest uciążliwy w użytkowaniu oraz trudny w dawkowaniu –  nabiera się go zbyt dużo, co czyni twarz starszą, z kolei zbyt mała ilość nie gwarantuje trwałości makijażu. W dodatku nie można go nosić z sobą w torebce i nie da się nakładać go niczym innym niż specjalnym pędzlem. Błędem jest też zastąpienie pudru prasowanego pudrem w kamieniu. Główną różnicą między nimi jest konsystencja oraz substancje wiążące. Puder w kamieniu służy jedynie do poprawek w trakcie dnia i zmatowienia ewentualnego połysku niektórych partii twarzy, ale nie do wykończenia makijażu. Wypróbuj puder Affinitone od Maybelline New York i ciesz się nieskazitelną cerą i trwałym makijażem!

Puder – jaki wybrać?

Po pierwsze – wybierając swój idealny puder do twarzy, sprawdź go w świetle dziennym, aby uniknąć kupienia niewłaściwego odcienia. Najlepszym miejscem do wypróbowania koloru jest twarz. Nabierz odrobinę pudru na palec i rozprowadź go przy linii żuchwy oraz szyi – idealny odcień jest niemal niewidoczny. Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma kolorami, zawsze wybierz ten jaśniejszy!

Zadania pudru Maybelline Affinitone:

  • utrwala makijaż, jest gwarantem perfekcyjnego wyglądu przez cały dzień,
  • likwiduje połysk dzięki zdolności absorbowania wydzielanego łoju i potu,
  • stanowi bazę dla makijażu kolorowego, dzięki niemu łatwiej rozprowadza się cienie, róż czy bronzer  –  umożliwia to ładne wycieniowanie kolorów,
  • utrwala nawet szminkę na ustach – po nałożeniu pierwszej warstwy pomadki i odciśnięciu jej w chusteczkę, należy lekko oprószyć usta pudrem i ponowne umalować, dzięki czemu makijaż ust jest zabezpieczony przed wycieraniem czy przenoszeniem się na inne, niepożądane miejsca, na przykład zęby,
  • rozmywa granice makijażu na skórze twarzy, szyi czy dekoltu, likwidują różnice odcieni.

Co więcej, puder Affinitone ma bardzo wygodne opakowanie – możesz go wrzucić do torebki bez obawy, że cokolwiek się rozsypie. Oprócz tego zawiera lusterko niezbędne przy poprawkach makijażu w ciągu dnia.

Nakładanie pudru – jak aplikować puder do twarzy?

Równie ważna w technice makijażu jest metoda nakładania pudru. W przypadku pudru sypkiego musimy zaopatrzyć się w specjalny pędzel, który ułatwi dawkowanie produktu. Natomiast, kiedy jesteśmy posiadaczkami wygodnego pudru prasowanego, wystarczy wacik do jego aplikowania. Puder Maybelline Affinitone jest już wyposażony w specjalny wacik, dzięki któremu równomiernie rozprowadzimy kosmetyk. Jak to zrobić? Wystarczy dokładnie nasycić wacik pudrem i nakładać produkt od czoła w dół, miejsce koło miejsca, starając się wklepać go w podkład. Możesz również posłużyć się puszkiem, jednak należy uważać, aby warstwa pudru nie była zbyt gruba, ponieważ sprawi to, że twarz będzie wyglądać nienaturalnie. Przed pudrowaniem twarzy odciśnij puszek na wierzchu dłoni, aby mogła na niej zostać nadmierna ilość produktu – dzięki temu puder rozłoży się bardziej równomiernie. Nakładaj małymi, lekko kolistymi ruchami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]