Poznaj tajniki makijażu z filmikami Make up in the City!

0
2081

Wydaje ci się, że wykonanie perfekcyjnego makijażu to sztuka, której nigdy nie uda ci się opanować? Nie wiesz, jak zatuszować niedoskonałości i podkreślić atuty swojej urody przy makijażu twarzy, oczu czy brwi? My ci w tym pomożemy! Zapoznaj się z tajnikami makijażu Make up in the City i wyczaruj na swojej twarzy niebanalny look!

Tajniki makijażu – poznaj je w programie Make up in the City

Jeżeli uważasz, że jedyne, co jest w stanie ci tak naprawdę pomóc, to profesjonalny kurs makijażu, jesteś w wielkim błędzie! Sztuki makijażu możesz bowiem nauczyć we własnym domu drogą online. W programie Make up in the City tajniki makijażu przedstawią ci oficjalny makijażysta Maybelline New York oraz towarzyszące mu w każdym odcinku gwiazdy, blogerki lub vlogerki. Poznaj całą ekipę Make up in the City i zdecyduj się na naukę makijażu połączoną ze świetną zabawą!

Techniki makijażu – kilka porad na temat makijażu twarzy

 • Nieskazitelna skóra twarzy to efekt, który chcemy uzyskać zarówno przy dziennym, jak i wieczorowym makijażu. Niedoskonałości w postaci zmian trądzikowych, przebarwień, cieni pod oczami czy zaczerwienień powinny być skutecznie przykryte przy pomocy podkładu oraz korektora.
 • W ciągu dnia możemy pozwolić sobie na bardziej widoczny efekt rozświetlenia skóry, podczas gdy wieczorem nasza skóra powinna być jak najbardziej matowa.
 • Jeżeli nie mamy do czynienia z widocznymi niedoskonałościami twarzy, zamiast podkładu możemy zdecydować się na użycie kremu BB.
 • Pamiętajmy o tym, że korektor rozświetlający służy przede wszystkim do uwypuklania wybranych partii twarzy i rozświetlania skóry, nie zaś ukrywania mankamentów urody. Jeśli chcemy pozbyć się mocnych cieni pod oczami czy przebarwień, postawmy na dobry korektor kryjący.
 • Na rynku znajdziemy specjalne korektory w żółtym, zielonym lub fioletowym kolorze, które zostały przeznaczone do ukrywania konkretnych rodzajów niedoskonałości, np. korektor zielony na zaczerwienienia, korektor żółty na brązowe przebarwienia.
 • Makijaż twarzy wykonujemy po uprzednim oczyszczeniu twarzy i nałożeniu kremu lub bazy pod podkład – to bardzo ważne, aby skóra była odpowiednio przygotowana na przyjęcie kosmetyków do makijażu.

Sekrety makijażu oczu i brwi

 • Cienie do powiek powinny być odpowiednio dobrane do koloru naszych oczu oraz rodzaju urody – zanim zdecydujesz się na pomalowanie całej powieki cieniem w kolorze jasnozielonym lub błękitnym, upewnij się, że jest to kolor, który ci pasuje.
 • Wykonanie kreski eyelinerem nie musi być trudnym zadaniem, o ile na początku wzdłuż linii rzęs namalujemy kilka kropek, a następnie je ze sobą połączymy.
 • Przy makijażu dziennym nie musimy wcale używać cieni do powiek – może je nam zastąpić rozświetlacz lub korektor rozświetlający, przynosząc bardzo świeży efekt makijażu.
 • Nigdy nie zapominajmy o podkreśleniu brwi – ich malowanie jest równie ważną częścią makijażu i ma bardzo duży wpływ na jego efekt końcowy.
 • Przy makijażu dziennym postawmy na delikatne zaznaczenie brwi, zaś przy makijażu wieczorowym wyraźnie podkreślmy ich kontur i wypełnijmy środek.
 • Do wykonania makijażu brwi nie zawsze są potrzebne specjalne kosmetyki – w większości sytuacji możemy wykorzystać stosowane na co dzień cienie do powiek w różnych odcieniach brązu lub czerni.

[Głosów:1    Średnia:4/5]