Elektrokoagulacja – zabieg na twarz, który usuwa niedoskonałości

0
2099
Elektrokoagulacja - zabieg na twarz, który usuwa niedoskonałości

Niedoskonałości na skórze twarzy to częsta przyczyna kompleksów. Niezależna od nas zmiana skórna może całkowicie odebrać nam pewność siebie i radość ze swojego wyglądu. Na szczęście wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje szybkie i bardzo efektywne zabiegi na twarz. Mowa o elektrokoagulacji, dzięki której raz na zawsze można pozbyć się niechcianych zmian skórnych. Usunięcie tego typu „intruzów” powoduje odmładzanie twarzy i znacznie poprawia samopoczucie oraz komfort życia. Oto kilka faktów o zabiegu elektrokoagulacji.

Na czym polega elektrokoagulacja i kiedy jest pomocna?

Elektrokoagulacja jest zabiegiem z wykorzystaniem prądu zmiennego o dużej częstotliwości. Gabinety medycyny estetycznej posiadają wyspecjalizowane elektrody, które przykłada się klientom we wskazane miejsce – łuk elektryczny pomiędzy elektrodami powoduje koagulację białka i zniszczenie niedoskonałości na skórze. Jak dowiadujemy się od specjalistek z Eternity Spa, elektrokoagulację zalicza się do zabiegów bezinwazyjnych, gdyż nie wymaga on otwarcia tkanki i zakładania szwów.

Efektem elektrokoagulacji jest trwałe usunięcie zmian na skórze twarzy lub innych miejsc na ciele. Lista zastosowań jest całkiem pokaźna – zabieg elektrokoagulacji zalecany jest przy usuwaniu prosaków, włókniaków, kurzajek i brodawek, popękanych naczyń krwionośnych, mięczaków i naczyniaków oraz nadmiernego lub zbędnego owłosienia itd. Oczywiście jest to zabieg odmładzający skórę, ma charakter estetyczny i przy wystąpieniu któregokolwiek z ww. efektów na skórze, nie ma obowiązku przystępowania do niego. To całkowicie fakultatywny zabieg na twarz, dlatego oferują go gabinety medycyny estetycznej, a nie kliniki i oddziały chirurgiczne.

twarz

Niestety elektrokoagulacja przeciwwskazania ma spore. Nie mogą poddać się jej między innymi osoby z rozrusznikiem serca, kobiety w ciąży i karmiące, osoby świeżo po zabiegu kosmetycznym na twarz, osoby z otwartymi ranami itp. Przeciwwskazania elektrokoagulacji to także choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze oraz takie choroby jak cukrzyca, epilepsja czy nowotwór.

Jak wygląda regeneracja po zabiegu elektrokoagulacji?

Jak nietrudno zgadnąć, sama elektrokoagulacja nie jest usługą całkowicie bezbolesną. Prąd zmienny o dużej częstotliwości powoduje miejscowy uraz tkanki, co wiąże się z pewnym dyskomfortem. Dlatego na życzenie klientów salonów medycyny estetycznej wykonuje się miejscowe znieczulenia. Wszystko zależy od naszej wytrzymałości na ból. W miejscu przyłożenia elektrod pozostaje rana, którą należy skrupulatnie oczyszczać oraz pokrywać antybiotykiem. Szacuje się, że miejsce to regeneruje się około dwóch tygodni. Czy zabieg pozostawia blizny? Elektrokoagulacja w 90% przypadków usuwa niewielkie zmiany skórne i nie pozostawia żadnych znamion, w przypadku dużych zabiegów istnieje ryzyko wystąpienia blizny zanikowej, która jest jednak całkowicie niewidoczna i nie wpływa na wygląd.

Artykuł przygotowano dzięki zaangażowaniu producentowi urządzeń kosmetycznych Sklep.EternitySpa.pl.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]