Stymulatory tkankowe – sposób na naturalny i młody wygląd

0
139
Stymulatory tkankowe

Już od wielu lat do nieoperacyjnego liftingu twarzy stosuje się kwas hialuronowy. Jest on znany jako doskonała metoda redukcji oznak starzenia i korekty niedoskonałości, ale nie wyczerpuje możliwości, jakimi dysponuje nowoczesna medycyna estetyczna. Coraz więcej osób przekonuje się o skuteczności stymulatorów tkankowych i hydroksyapatytu wapnia. Specjalista z krakowskiej Kliniki Neonia wyjaśnia, czym są stymulatory tkankowe i dlaczego warto zdecydować się na zabieg z ich wykorzystaniem

Stymulatory tkankowe – czym są i jak działają?

Stymulatory tkankowe https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/biostymulacja-skory/ to specjalistyczne preparaty o działaniu liftingującym i rewitalizującym. Do najczęściej stosowanych stymulatorów zaliczamy kolagen RH, polikaprolakton, polinukleotydy i kwas polimlekowy. Związki te przypominają substancje naturalnie występujące w naszym organizmie, co przekłada się na ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Na przykład stymulator kolagenowy ma taką samą strukturę jak kolagen wytwarzany przez ludzkie fibroblasty. Jest produkowany przez jedwabniki poddane specjalnej modyfikacji genetycznej, która znacznie poprawia biodostępność preparatu. W ten sposób kolagen RH może być z łatwością wbudowywany w macierz międzykomórkową bez konieczności degradacji czy sieciowania. Z kolei stymulatory polinukleotydowe to krótkie odcinki oczyszczonego kwasu nukleinowego DNA pozyskanego od łososia. Nukleotydy wywierają na skórę głęboki efekt nawilżający i antyoksydacyjny. Zwiększają też syntezę kolagenu, który jest nieodzowny w zachowaniu gładkiej i elastycznej skóry. Podobnie zresztą działają kwas polimlekowy i polikaprolakton, które wzmacniają „rusztowanie” skóry oraz zapoczątkowują jej intensywną przebudowę trwającą przez wiele miesięcy od zabiegu.

Wpływ hydroksyapatytu wapnia na skórę

Specjaliści medycyny estetycznej https://neonia.com.pl/ do zabiegów odmładzających bardzo chętnie wykorzystują również hydroksyapatyt wapnia. Tak jak wymienione powyżej stymulatory, odznacza się on bardzo dobrą biokompatybilnością. A w jaki sposób hydroksyapatyt działa na skórę? Preparat stosowany podczas zabiegu składa się z dwóch faz – żelu i mikrogranulek hydroksyapatytu. Żel odpowiada za natychmiastowy efekt wypełniający, który utrzymuje się przez około 3 miesiące. Z kolei mikrogranulki z minerałami mają za zadanie zwiększyć syntezę kolagenu przez komórki tkanki łącznej. To one odpowiadają za długofalowe rezultaty liftingu.

Biostymulatory i hydroksyapatyt wapnia – zabiegi odmładzające

Kolagen RH, polikaprolakton, polinukleotydy, kwas polimlekowy i hydroksyapatyt wapnia to preparaty o ogromnym potencjale w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się je przede wszystkim do niwelowania oznak starzenia takich jak dolina łez, zmarszczki, głębokie bruzdy nosowo-wargowe czy opadnięte policzki. Zabiegi ze stymulatorami tkankowymi i hydroksyapatytem wapnia https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/hydroksyapatyt-wapnia/ można stosować też na inne niż twarz obszary ciała w celu ich odmłodzenia. Przykładem mogą być dłonie, dekolt oraz szyja. Sama procedura jest szybka, a dzięki zastosowanemu kremowi znieczulającemu również mało bolesna. Polega na podawaniu preparatu w wybrany obszar skóry za pomocą cienkiej kaniuli. W miejscu iniekcji może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, jednak zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji i spokojnie można pogodzić go z codziennymi aktywnościami.

Stymulatory tkankowe – czy warto wykonać?

Ciężko się nie zgodzić, że zabiegi ze stymulatorami tkankowymi to doskonały sposób na przywrócenie twarzy naturalnego, młodego wyglądu. Ta metoda przynosi świetne efekty w postaci wygładzenia zmarszczek i bruzd, uniesienia policzków, wyrównania konturu twarzy, jak również ujędrnienia i nawilżenia skóry. Może być pomocna także w usuwaniu blizn i rozstępów. Jednocześnie przy pracy na certyfikowanych produktach ryzyko powikłań, uczuleń czy reakcji toksycznych jest znikome. O tym, że warto wykonać zabieg ze stymulatorem tkankowym lub hydroksyapatytem, świadczy też trwałość efektów. Rezultaty są widoczne już od pierwszego dnia i utrzymują się nawet do 2-3 lat, zwłaszcza jeśli na początku wykona się serię kilku zabiegów. To znacznie dłużej niż inne wypełniacze stosowane w medycynie estetycznej, w tym najpopularniejszy kwas hialuronowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]