Endermologia – dla kogo ten zabieg?

0
1721
Endermologia

Nazwa laikom nic nie mówi. Dopiero kiedy użyjemy innych słów – masaż podciśnieniowy – odbiorca może wiedzieć, o co nam chodzi.

Endermologia to właśnie specjalistyczny masaż, który niesie masę pozytywnych efektów, które widać gołym okiem, nawet od jednej sesji; nie mówiąc już o kolejnych. Endermologia jest też coraz bardziej popularna. Można to dostrzec przez ofertę różnych gabinetów kosmetycznych – tam coraz więcej pojawia się takowych zabiegów, w różnych cenach. Czy warto z niego skorzystać?

Dla kogo jest masaż podciśnieniowy?

Przede wszystkim dla osób, które chcą zwalczyć swój cellulit i wymodelować, a także wyszczuplić ciało. Cellulit to jednak najczęstszy powód. Decydujemy się go zlikwidować, ponieważ ta tkanka, składająca się z nienaturalnie rozrośniętych komórek tłuszczowych, nie wygląda zbyt pięknie. Dodatkowo komórki uciskają naczynia limfatyczne oraz krwionośne, w konsekwencji czego powstają obrzęki. A tego każda kobieta chciałaby uniknąć.

Dlatego decydują się na zabieg endermologii, która powstrzymuje powstawanie cellulitu i cofa skutki, które już posiadamy na ciele, na przykład na pupie czy udach. Masaż podciśnieniowy, przeprowadzany w odpowiednim i doświadczonym salonie kosmetycznym, pobudza tkanki łączne, które produkują tzw. białka młodości, czyli kolagen i elastynę. Gdzie może być stosowany ten zabieg? Praktycznie na wszystkie części ciała – także na twarz i dekolt, co dodatkowo pomaga wygładzić drobne zmarszczki, na przykład koło ust czy oczu.

Przeciwwskazania do endermologii

Jak każdy zabieg, tak i ten specyficzny masaż posiada kilka przeciwwskazań. Nie każdy może z niego skorzystać bez zdrowotnych konsekwencji. Endermologia warszawa oddziałuje w końcu na głębokie warstwy skóry, dlatego osoby z dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną czy zapaleniem żył nie mogą mu się poddać. Kolejnym przeciwwskazaniem są bolesne, dokuczliwe żylaki, a także sama skłonność to ich tworzenia się w ciele. To masaż, jak sama nazwa wskazuje, podciśnieniowy. Oddziaływanie na głębokie warstwy skóry wiąże się również z możliwością powstawania brzydkich, ale niewielkich siniaków. Same żylaki również mogą być przeszkodą. Wszystko zależy od indywidualnej oceny osoby, która wykonuje zabieg. Warto przed nim jednak udać się do lekarza i upewnić się u specjalisty, że endermologia jest dla nas i dla naszego ciała, na wszelki wypadek.

[Głosów:2    Średnia:3/5]