Zabiegi chirurgii plastycznej – sposób na piękny wygląd?

0
2590
Zabiegi chirurgii plastycznej

Ogromny postęp w medycynie, jaki dokonuje się każdego dnia, pozwala nie tylko wyleczyć przeróżne choroby, lecz także i zwiększyć komfort życia osób zdrowych.

W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się zabiegi chirurgii plastycznej, które pozwalają na poprawę wyglądu przy użyciu skalpela.

Początki chirurgii estetycznej

Chirurgia estetyczna swój początek bierze w chirurgii rekonstrukcyjnej, której zadaniem było przywrócenie właściwej funkcji ciała, utraconej na skutek wypadku, urazu czy choroby. Z czasem jednak po metody chirurgii rekonstrukcyjnej zaczęto sięgać także wówczas, gdy celem było nie przywrócenie funkcji, lecz poprawa wyglądu. Obecnie duży odsetek przeprowadzanych zabiegów ma na celu osiągnięcie zaplanowanego efektu estetycznego, na przykład skorygowanie odstających uszu, poprawę wyglądu nosa czy podniesienie piersi.

Więcej na: https://timeless.com.pl

Czy każdy może skorzystać z zabiegów chirurgii estetycznej?

Warto podkreślić, że wszystkie zabiegi chirurgii estetycznej, które mają na celu poprawę wyglądu, należą do zabiegów nierefundowanych. Decydując się na zabieg, trzeba więc liczyć się z wydatkami. Coraz częściej jednak prywatne kliniki oferują możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty. Przed zabiegiem ważna jest także konsultacja z chirurgiem plastykiem, który oceni, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem, zbada jego stan ogólny, a także zaleci odpowiednie badania, które są niezbędne przed zabiegiem.

Najczęstsze zabiegi chirurgii plastycznej

Zabiegami chirurgii plastycznej, cieszącymi się największą popularnością są operacja plastyczna nosa, powiększenie piersi, a także liposukcja. Z zabiegów tych o wiele częściej korzystają kobiety niż mężczyźni, jednak odsetek panów korzystających z dobrodziejstw chirurgii estetycznej rośnie z roku na rok. Jeszcze do niedawna zabiegi chirurgii estetycznej kojarzyły nam się z celebrytami czy gwiazdami ekranu, a także z osobami, które nie znały umiaru w tej dziedzinie, przez co osiągnęły karykaturalny efekt końcowy. Obecnie jednak zabiegi chirurgii estetycznej są dostępne dla coraz szerszego grona osób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]