Fryzury odpowiednie do stylu i wieku

0
1932
Fryzury odpowiednie do stylu i wieku

Lekkie, modne a przede wszystkim odmładzające. Takie powinny być fryzury dla dojrzałych kobiet. W zasadzie żaden wiek nie zwalnia od dbałości o siebie, a że zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety, to odpowiednia pielęgnacją i właściwy dobór fryzury to absolutna konieczność nawet w przypadku pań po siedemdziesiątce. Każda kobieta pragnie czuć się modnie i w zgodzie z trendami, jednakże przy doborze odpowiedniej fryzury należy przestrzegać kilku zasad. Prawdą jest bowiem, że młode dziewczyny bezkarnie mogą eksperymentować z włosami, natomiast panie dojrzałe muszą uważać, żeby starania nie przyniosły efektu przeciwnego do zamierzonego.

Jakie cięcie będzie najodpowiedniejsze?

Tutaj kluczową rolę pełnią osobiste upodobania, jednak warto wziąć pod uwagę kondycję włosów oraz konkretne cechy urody. Istnieje pewien niepisany przesąd, że fryzury dla pań po 70, to przede wszystkim włosy bardzo krótkie. Do tego może dochodzić presja zrobienia trwałej i mamy efekt w postaci postarzenia się o co najmniej dekadę. Nie wspominając już o braku oryginalności.

Prawdą jest, że w tym wieku włosów na głowie jest zazwyczaj mniej, a czasem krótka, lekka fryzura potrafi odmłodzić. Nie mniej jednak, jeżeli kobieta całe życie nosiła włosy długie i półdługie, to zbyt radykalne cięcie, może przysporzyć jej dyskomfortu lub obniżyć własną akceptację. Wtedy, przy włosach cieńszych, można zdecydować się na uniwersalną długość do ramion i jednocześnie na odpowiednie cieniowanie. Dobre cięcie może zdziałać cuda. Wprawna ręka doświadczonego fryzjera potrafi nawet cienkim włosom dodać objętości. Do tego trzeba pomyśleć o właściwej pielęgnacji oraz o lekkich produktach do stylizowania. Kształt fryzury powinien być taki, aby codzienne jej układanie nie przysparzało zbyt wiele trudu.

Trzeba jeszcze dodać, że nie należy twardo przestrzegać zasady unikania długich fryzur. Czasem kobieta dojrzała świetnie wygląda w długich włosach. To kwestia rysów twarzy, figury, stylu a nawet temperamentu.

Czy należy bać się koloryzacji?

W czasach, gdy dysponujemy coraz lepszymi kosmetykami do każdego rodzaju włosów, obawy o ich kondycję po farbowaniu są nieuzasadnione. Jednak tutaj również warto trzymać się pewnych zasad. Generalnie, fryzury dla pań po 70 a także dla tych nieco młodszych, nie powinny być w kolorze siwym. Tylko nielicznym, dojrzałym paniom jest dobrze w naturalnej siwiźnie. W większości przypadków taki efekt po prostu postarza. Trzeba również unikać głębokiej czerni, bo  w tym wieku cera bywa blada. Najlepiej jednak zdać się na rady doświadczonego fryzjera. Zazwyczaj profesjonaliści potrafią wyobrazić sobie planowany, końcowy efekt.

Jeśli chodzi o zalecane kolory, to paniom w wieku dojrzałym można polecić ciepłe blondy, łagodne brązy czy też dyskretne rudości. Wszystko zależy od typu urody. Odkryciem ostatnich lat jest sposób koloryzacji zwany sombre. Jest to delikatniejsza wersja ombre. O ile ombre jest ostrym przejściem między ciemniejszymi włosami przy głowie a jaśniejszymi u nasady, to sombre jest w pewnym sensie bardziej naturalna. Zmiany kolorów nie są aż tak zdecydowane. Taki zabieg, przy odpowiednim dobraniu barw, pozwala na lepszy efekt wizualny przy pojawieniu się odrostów a także ewentualnych siwych pasm.

[Głosów:1    Średnia:1/5]