Jedwab do włosów co to?

0
1251
jedwab do włosów
fot. pixabay.com

Doskonale sprawdza się, gdy włosy wymagają nawilżenia, przesuszenia lub zniszczenia pielęgnacją i chcesz pokazać ich naturalne piękno. Pasemka włosów pozwalają kontrolować puszenie się i nieporządny makijaż, zwiększają połysk i chronią włosy przed rozdwajaniem. Które pasmo włosów jest dla Ciebie odpowiednie i jak prawidłowo go używać?

Zobacz też: http://www.lajfczat.pl/jedwab-do-wlosow/

Jak to działa?

Jest składnikiem kosmetyków do pielęgnacji włosów, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność na całym świecie. Niegdyś przedmiot specjalistycznych zabiegów w salonach fryzjerskich, obecnie jest dostępny w różnych formach w drogeriach. W składzie kosmetyków zawierających płynny jedwab do włosów można znaleźć liczne aminokwasy: glicynę, alaninę, fibroinę, serycynę i lizynę. Ich właściwości można powiązać z naturalnym budulcem włosów, tj. H. Białka.

Dzięki doskonałej absorpcji wody nić do włosów może wchłaniać i magazynować duże ilości wilgoci, doskonale ją nawilżając i odżywiając.

Nić do włosów wyrównuje również strukturę i zamyka łuskę włosa. Dzięki temu są jedwabiście miękkie, pięknie układają się, nie plączą się i nie podwijają.

Dzięki kosmetykom, które zawierają nici do włosów, możesz lepiej zdyscyplinować niesforne kosmyki, nadać im nieskazitelną gładkość i piękny połysk.

Jak aplikować?

Umiejętne i regularne stosowanie pasm włosów w stosunkowo krótkim czasie może znacząco poprawić kondycję włosów. Warto pamiętać, że produkty z jedwabiu mogą przeciążać włosy, ale tylko wtedy, gdy używasz ich zbyt często. Preparatów jedwabiu nie należy nakładać bezpośrednio na skórę głowy, chyba że cebulki włosów są bardzo suche. W przypadku włosów cienkich i cienkich (z tendencją do przetłuszczania się) użyj niewielkiej ilości kosmetyków i nałóż jedwab na włosy dziesięć centymetrów od nasady lub końca włosa. Lepiej jest używać mniejszej ilości produktów niż później zajmować się włosami luźnymi i nieestetycznymi.

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/szampon-dziegciowy-dla-kogo-bedzie-dobry/

[Głosów:0    Średnia:0/5]