Jak prawidłowo pielęgnować przedłużone włosy?

0
1099

Przedłużanie włosów to często jedyny ratunek dla osób, które marzą o pięknych, długich włosach, lecz natura skutecznie pozbawia je takiej możliwości. Nowoczesne technologie stosowane we fryzjerstwie coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kobiet, które chcą wyglądać i czuć się maksymalnie kobieco. Doczepianie włosów pomaga nie tylko wydłużyć kosmyki, ale również dodaje im większej objętości. Aby spektakularne efekty przedłużania mogły utrzymać się zdecydowanie dłużej, włosy należy odpowiednio pielęgnować. Jak to zrobić?

Doczepianie włosów – tylko sprawdzone metody

Decyzja o przedłużeniu włosów nie należy do najprostszych, zwłaszcza gdy można usłyszeć głosy mówiące o szkodliwości tego typu zabiegów. Innowacyjne metody doczepiania włosów pozwalają jednak poprawić wygląd naturalnych kosmyków bez ingerencji w ich naturalną strukturę. Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej o przedłużaniu włosów na nanoringi – metoda ta nie przewiduje użycia klejów czy zgrzewania na gorąco, a co za tym idzie, nie prowadzi do uszkodzenia pukli. Przedłużając włosy warto wybierać tylko najwyższej jakości pasemka, jak naturalne włosy o strukturze słowiańskiej, idealne dla Polek.

Przedłużane włosy – jakie kosmetyki do pielęgnacji?

Doczepianie włosy wymagają nieco innej rutyny pielęgnacyjnej niż własne włosy, a to z uwagi na brak źródła ich naturalnego odżywiania, które mieści się w cebulkach włosowych. Pasma dopinanych włosów muszą zatem być poddawane bardziej intensywnym zabiegom regeneracyjnym i nawilżającym, które można przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy dobrać specjalne kosmetyki do włosów doczepianych niezawierające szkodliwych chemikaliów jak silikony czy parabeny, które nierzadko przyczyniają się do stopniowej degradacji struktury kosmyków. Doczepiane włosy naturalne są wyjątkowo podatne przesuszenie czy nadmierną łamliwość, dlatego warto działać na nie jeszcze bardziej kompleksowo.

Warto zatem zainwestować szampon do wlosow doczepianych, który dogłębnie nawilży, odżywi i przywróci optymalną równowagę naturalnych doczepów tak, aby już po kilku użyciach nabrały zdrowego i naturalnego blasku. W duecie z szamponem powinna znaleźć się także odżywka do doczepek o lekkiej formule, która nie obciąży przedłużanych włosów, ale jednocześnie intensywnie je zregeneruje. Nakładając odżywkę do włosów doczepianych warto pamiętać, aby produkt nakładać poniżej miejsca łączenia włosów.

Jak dbać o włosy przedłużone – subtelne rozczesywanie

Codzienne układanie włosów wymaga ich dokładnego rozczesywania, które w przypadku włosów przedłużanych powinno przebiegać ze zdecydowanie większym wyczuciem i delikatnością. Próby rozczesania splątanych włosów przedłużanych może skutkować stopniowym luzowaniem zastosowanych połączeń, a co za tym idzie, wypadanie doczepów. Warto zatem zaopatrzyć się w specjalne szczotki do włosów przedłużanych, które będą je rozczesywać, a nie szarpać. Ważna wskazówka – czesanie włosów doczepianych należy zawsze zaczynać od dołu, stopniowo przechodząc w stronę górnych partii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]