Leki uspokajające i wspierające sen bez recepty – co warto wiedzieć

0
1152
Leki uspokajające

Chociaż imponujący rozwój technologii to bez wątpienia ogromny powód do dumy, powoduje on również przyspieszenia tempa naszego życia. Często jesteśmy przytłoczeni tym, co nas otacza, a to z kolei powoduje nie tylko frustrację, ale także różnego rodzaju problemy natury psychicznej lub psychologicznej. Jak sobie z tym radzić? Pierwszą pomocą powinien być psycholog, który prawdopodobnie nie tylko będzie starać się załagodzić problem przy pomocy rozmowy, ale także zaleci stosowanie środków uspokajających.

Czy to są to poważne leki, na które potrzebujemy receptę? Otóż nie! Różnego rodzaju antydepresanty lub leki nasenne są wydawane przez psychiatrę i trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że są one ostatnią deską ratunku. W pierwszym momencie należy nie tylko wprowadzić regularny tryb życia, zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną, ale także produkty ziołowe, witaminowe i pełne wartościowych minerałów, które pomogą nam w walce z dolegliwościami. Czy na pewno są one wystarczające? Sprawdźmy!

Jak suplementy diety mają nam pomóc?

Otóż uzupełnią one niedobory składników mineralny. Te z kolei mają ogromne znaczenie dla stabilności ludzkiego organizmu. Rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, lecz witaminy i minerały regulują pracę organów, które następnie odpowiadają za nasze funkcje życiowe.

Czy konopia to dobry pomysł?

Konopia to kontrowersyjny produkt, który naprawdę wchodzi w stałego obiegu nie tylko wśród młodszych odbiorców, ale także u osób szukających pomocy w regulacji stresu i snu. Oczywiście nie chodzi nam o produkty zawierające THC, tylko CBD. Są one w Polsce w pełni legalne i nie wykazują żadnych właściwości psychoaktywnych lub skutków ubocznych. Doskonale sprawdzają się jednak jako produkty antydepresyjne i mogą stanowić wsparcie dla wielu innych kuracji.

Zamów i stosuj się do zaleceń

Największym błędem w stosowaniu preparatów uspokajających i wspierających sen jest samodzielne regulowanie dawki. Wydaje nam się, że są to produkty, które powinny działać jak leki, czyli od razu. Niestety, w tym wypadku na efekty należy chwilę poczekać – zazwyczaj wystarczy kilka dni regularnego stosowania. Dlaczego? Ponieważ organizm nie tylko musi zaadaptować się do nowego bodźca, ale także wchłonąć minerały, witaminy i pozostałe składniki odżywcze w takim stopniu, by można było mówić o nasyceniu. Nie ma sensu zatem zwiększać dawki, jeśli stosujesz dany produkt dopiero przez przysłowiową chwilę. Pamiętaj, że na ulotce lub etykiecie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które powinny być dla Ciebie pomocne – https://www.i-apteka.pl/pol_m_Uspokajajace-Sen-Depresja-470.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]