Jak wybrać czapkę z daszkiem?

0
1727

Dawniej uwielbiane, w ostatnim czasie lekko zapomniane, obecnie wracają na salony! Czapki z daszkiem są dziś jednym z ulubionych nakryć głowy, zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet. Kiedyś kojarzone były jedynie z subkulturami, np hip- hopowcami, dziś można tworzyć z czapką z daszkiem wiele stylizacji- od sportowych po całkowicie modowe i casualowe. Taka forma nakrycia głowy pojawiła się dopiero w 1820 roku i była sportowym odpowiednikiem popularnych w tamtych czasach cylindrów. A jak dobierać czapkę z daszkiem? Radzi hurtownia czapek Versoli.pl!

Krok pierwszy- stań przed lustrem i określ kształt Twojej twarzy

Zazwyczaj wybieramy do noszenia to, co po prostu nam się podoba oraz to co jest wygodne. Wybierając odpowiednią czapkę z daszkiem warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno, a mianowicie kształt twarzy. Dobrze dobrana czapka doda nam uroku i podkreśli walory rysów twarzy, a źle dobrany fason może zaburzać proporcje nawet całej sylwetki. Obecnie można znaleźć nakrycia głowy o przeróżnych kształtach, głębokie, płytkie, z nadrukami i minimalistyczne, z giętym daszkiem jak i te z prostym.

W najlepszej sytuacji są osoby, które mają owalne twarze – takim kształtom twarzy pasuje większość fasonów. Mogą więc przebierać w różnych modelach i nie obawiać się, iż w którym wyglądają niekorzystnie.

Osoby, których twarze są zbliżone do kształtu kwadratu (szeroka żuchwa i szerokie czoło, a także wyraziste kości twarzy), powinny postawić na czapkę w stylu fullcap lub snapback

Osoby mające trójkątne twarze (wąska broda i szerokie czoło) najlepiej wyglądać będą w klasycznych modelek czapek z daszkiem, np w baseballówkach.

Osobom posiadającym prostokątne twarze poleca się nosić fullcapy, które dobrze wyważą proporcje prostokątnych twarzy (a więc pociągłość oraz dość szerokie czoło i brodę).

Osoby o twarzach okrągłych, które charakteryzuje niskie i wąskie czoło oraz okrągłe policzki, powinny zdecydowanie sięgać po klasyczne modele czapek – np. baseballówki.

Krok drugi – dobierz czapkę do stylizacji

Producenci czapek z daszkiem oferują nam wiele różnych modeli o zróżnicowanym stylu i kolorystyce, tak więc czapkę z daszkiem można dobrać do wielu sportowo- codziennych outfitów. Zarówno w przypadku panów jak i w przypadku pań, czapki z daszkiem najlepiej prezentują się do jeansów, sportowych butów typu sneakers oraz ciekawego T-shirta. To stylizacja, która pasuje i na spacer i na niezobowiązujące wyjście ze znajomymi czy rodzinnego grilla. Jeśli lubimy coś jeszcze bardziej „na luzie” można np. wybrać czapkę typu trucker i zestawić ją ze spodniami typu baggy lub z szortami, z oversizowym T-shirtem, bluzą czy nawet ciekawą koszulą w sportowym wydaniu.

Słowniczek

Aby lepiej odnaleźć się w różnych fasonach, tłumaczymy czym charakteryzuje się dany rodzaj czapki.

Czapka fullcap – czapka o prostym lub zaokrąglonym daszku, nieposiadająca zapięcia z tyłu, bez regulacji rozmiaru.

Czapka snapback – czapka o prostym daszku oraz regulowanym zapięciu z tyłu.

Czapka trucker – czapka z prostym daszkiem, przewiewną siatką z tyłu głowy oraz regulowanym zapięciem z tyłu.

Tekst powstał we współpracy z hurtownia dodatków do odzieży Versoli.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]