Ozdoby ślubne do włosów

0
1353
ozdoby ślubne do włosów
fot. pexels.com

Biżuteria ślubna to nie tylko bransoletka, kolczyki i łańcuszek. Poznaj różne rodzaje biżuterii, którą można wpiąć we włosy i jeszcze bardziej ozdobić fryzurę, jak i całą ślubną stylizację!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/bizuteria-slubna-bledy-w-zestawieniach-sukni-i-dodatkow/

Opaska do włosów

Opaski ślubne są zdecydowanie najbardziej popularne. Może wybierać złote lub srebrne, z dodatkami w postaci drobnych kwiatków czy też okrągłych perełek. Opaska może stanowić element dekoracyjny fryzury, a także praktyczny, jako podtrzymanie drobnych kosmyków. Decydując się na opaskę do włosów warto wybrać delikatniejsze kolczyki i łańcuszek, aby nie było przesytu biżuterii.

Grzebyk

Grzebyki to tak naprawdę dekoracyjne wsuwki. Stronę grzebyczka wkłada się we włosy, aby podtrzymywała kosmyki lub stanowiła niezależny element dekoracyjny. Grzebyki różnią się od opasek tym, że dekorują wybrane miejsce na głowie. Najczęściej jest to profil lub czubek głowy. Grzebyki sprawdzają się przy upięciach na jedną stronę lub kokach. Dobre grzebyki mocno trzymają się we włosach, ale mimo to trzeba zadbać o to, aby dobrze je włożyć, by nie wypadły w czasie tańca.

Stroiki

Można powiedzieć, że to subtelna wersja grzebyka połączonego z opaską. Stroik jest zazwyczaj krótszy od opaski, ale dłuższy od grzebyka. Ma on też inny uchwyt do przymocowania, jak tradycyjny grzebyk. Ta ozdoba sprawdza się przy subtelnych upięciach lub mocnych, aby fryzura nie była bezbarwna, ale miała urozmaicający ją dodatek.

Tiara

Tiara lub mała korona to rzadko spotykane dodatki do ślubnych fryzur, jednak są Panny Młode, które decydują się właśnie na taką dekorację. Tiary dobrze pasują do niskich koków i rozpuszczonych włosów, aby podtrzymać kosmyki, by nie wpadały na twarzy. Do tiary na głowie dobrze pasują subtelne kolczyki w tym samym odcieniu srebra lub złota.

Kokówka

Jak wskazuje nazwa ta ozdoba do włosów jest dedykowana do upięć w kok – zarówno w niski, jak i wysoki, a można ją również wykorzystać do kucyków. Stanowi świetne zdobienie fryzury, nadając jej subtelności i kobiecości. 

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/kiedy-warto-zdecydowac-sie-na-agencje-slubna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]