Jak wybrać farbę do włosów

0
1331
farba do włosów
fot: pixabay.com

Niemal w każdej drogerii półki po brzegi wypełnione są farbami do włosów mniej i bardziej znanych marek. Wybór jest bardzo trudny. Nie jedna z nas zastanawia się, czy lepiej zaufać znanej, sprawdzonej firmie, czy masowa produkcja nie wpływa negatywnie na jakość. Czasami sugerujemy się ceną, wierząc, że za lepszy produkt trzeba zapłacić więcej. W praktyce okazuje się jednak, że ta reguła nie zawsze się sprawdza. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/dobre-farby-do-wlosow/

Dobierz kolor do swojej karnacji

Stojąc przed wyborem farby w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad odpowiednim dla nas odcieniem. Nie kierujmy się zdjęciem na opakowaniu czy inspiracjami w magazynach modowych. Nie każdemu będzie tak twarzowo w danym kolorze jak modelce na zdjęciu. Nie ufajmy tez ślepo trendom, jeśli chodzi o modny kolor włosów. Kolor farby powinien przede wszystkim współgrać z oprawą naszych oczu i kolorytem skóry. Starajmy się dobrać jak najbardziej naturalny odcień, aby uniknąć efektu sztuczności, chyba, że zależy nam na ekstrawaganckiej, oryginalnej fryzurze. Możemy wtedy zaszaleć i zabarwić końcówki na modny ostatnio różowy czy niebieski kolor. Nie każdemu jednak taka stylizacja służy i przystoi. Przemyśl taki odważny krok, aby uniknąć ośmieszenia. 

Sprawdź skład farby

Poza odcieniem farby powinnismy sprawdzić również jej skład. Upewnijmy się, czy nie zawiera zbyt dużej ilości silnych substancji chemicznych. W zależności od marki skład i rodzaj składników aktywnych jest inny. Należy pamiętaj o tym, by przed farbowaniem wykonać test, by upewnić się, że farba nie spowoduje u nas reakcji alergicznej. Nawet jeśli zdecydowaliśmy się na zakup farby drogiej, renomowanej firmy, sprawdźmy jak reaguje na nią nasza skóra. Konsekwencje uczulenia mogą być bardzo dotkliwe i wymagać długotrwałego leczenia. Stosujmy się ściśle do instrukcji producenta.

Dobrej jakości farba powinna również odżywiać. Zabieg farbowania bardzo obciąża nasze włosy z uwagi na silne reakcje chemiczne, jakie podczas niego zachodzą. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie nawilżenie i regenerację naszych kosmyków, staną się matowe i łamliwe i nie będą się prezentowały atrakcyjnie. Najlepiej będzie jeśli wybierzemy zestaw farb, który dodatkowo będzie zawierać specjalną maseczkę lub serum rewitalizujące.

Przeczytaj też: http://cialomarzen.pl/spodnie-typu-rurki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]