Jak wybrać klej do tipsów?

0
3089
Jak wybrać klej do tipsów?

Gdy nie posiadamy ładnych, wypielęgnowanych paznokci, możemy postawić na tipsy. Musimy jednak wiedzieć, jak dobrać do nich klej, by prezentowały się one dobrze, a nie kiczowato.

Aby tipsy dobrze się trzymały, trzeba solidnie przymocować je do paznokci naturalnych. Nie mogą one odstawać od powierzchni paznokcia, co dałoby efekt sztuczny i nieestetyczny. Bardzo istotny jest więc klej, którym zostaną one przymocowane. Klej ten powinien być specjalistycznym klejem przeznaczonym do tego właśnie celu.

Dwa typy klejów

Kleje do tipsów dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich to kleje podobne składem do zwykłych klejów błyskawicznych, które wykorzystuje się zwłaszcza wtedy, gdy ich łagodniejsze odpowiedniki zawodzą. Bez względu na to, na który z nich się zdecydujemy, powinniśmy zwrócić uwagę na szybkość ich wysychania oraz na sposób aplikacji.

Jak długo schnie?

Tipsy można przymocowywać za pomocą klejów szybkoschnących, jednakże te są polecane jedynie wprawnym kosmetyczkom. Dla amatorek lepszym wyborem są kleje schnące wolniej, które pozwalają w razie potrzeby dokonać poprawek. Znacznie łatwiej jest także usunąć zabrudzenia z tipsów oraz z dłoni. Mniejszym problemem jest również usuwanie pęcherzyków powietrza, które zmniejszają trwałość tipsa.

Czynnikiem wpływającym na wybór kleju do tipsów jest też sama konsystencja kleju. Kleje rzadkie z reguły są znacznie słabsze, jednak szybciej wysychają, podczas gdy kleje gęste schną dłużej i łatwiej je aplikować, jednak gorzej przylegają one do płytki paznokciowej.

Aplikacja

Istotna jest też sama buteleczka z klejem. Niektóre z nich pozwalają nakładać klej za pomocą zakraplacza, a inne za pomocą pędzelka. Ta druga forma aplikacji z reguły jest wygodniejsza, gdyż ułatwia nabieranie odpowiedniej ilości kleju, a także jego rozprowadzanie na całej płytce paznokciowej. Pędzelek ogranicza też tworzenie się pęcherzyków powietrza. Bez względu na to, jak wygodniej nam będzie nakładać klej do tipsów, dzięki niemu będziemy mieć pewność, że nasze nowe paznokcie nie odpadną w najmniej oczekiwanym momencie.

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrój idealny na pierwszą randkę
Następny artykułDobór bluzki do sylwetki

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.