Dobór bluzki do sylwetki

0
2490
Dobór bluzki do sylwetki

Elegancki wygląd nie jest zarezerwowany jedynie dla kobiet o idealnych proporcjach sylwetki. Jej kształt można bowiem poprawić dobrze dobranym strojem, np. bluzką. Czym należy więc kierować się przy jej wyborze?

Większa góra

Posiadaczki szerokich ramion powinny wybierać bluzki z dekoltem w serek lub portfelowym. Rozbudowane barki źle prezentują się natomiast przy reglanowych rękawach oraz w bluzkach z poduszkami na ramionach. Gdy problematyczną sferą górnej części ciała jest natomiast brzuch, najlepszym wyborem jest rezygnacja z krótkich i obcisłych bluzeczek oraz zastąpienie ich graficznymi draperiami oraz wzorami na wysokości talii. Dobry efekt dadzą też pionowe paski, które optycznie wyszczuplą całe ciało.

Talia osy

Kobiety nieposiadające talii osy mogą wymodelować ją samodzielnie, nosząc bluzki z modelującymi zaszewkami, gumkami i szerokimi ściągaczami. Trafne będzie też noszenie pasków czy szarf przewiązanych w okolicy brzucha.

Piersi idealne

Bluzka może też „poprawić” kształt i wielkość biustu. Małe piersi wydają się większe, gdy na ich wysokości pojawiają się marszczenia, żaboty bądź spore kieszenie. Duże piersi będą wydawać się mniej obfite, gdy bluzka będzie miała dekolt w kształcie litery V bądź gdy jej krój będzie luźny. Podobnie zadziałają bluzki z graficznymi wzorami.

Jak dobierać?

Aby odpowiednio dobrać bluzkę, trzeba być świadomą atutów i wad swojej sylwetki. Gdy chcemy się wysmuklić, wybierajmy stroje o układzie pionowym bądź ukośnym, a gdy chcemy dodać sobie krągłości – postawmy na układ poziomy.

Efekt wyszczuplenia można też uzyskać, wybierając bluzki z dekoltem w kształcie V lub nosząc klasyczne koszule. Mały biust wyda się większy, gdy dekolt bluzki będzie miał kształt off shoulder. Bluzki odsłaniające ramiona są polecane do tworzenia romantycznych stylizacji, w których na nagie ramiona opadają swobodnie rozpuszczone włosy i długie kolczyki.

Dekolt w szpic jest natomiast doskonały dla pań mających krótką szyję i obfity biust, ale źle wygląda on na kobietach o długiej, bardzo szczupłej szyi. Podobnie prezentuje się dekolt karo. Dekolt-łódka sprawdza się za to przy filigranowej sylwetce, w której w oczy rzuca się przede wszystkim długa szyja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]