Jak wykonać szybki i trwały makijaż na imprezę?

0
1799
Jak wykonać szybki i trwały makijaż na imprezę?

Makijaż na imprezę musi być mocniejszy i wyglądać fenomenalnie. W końcu każda kobieta chciałaby przyćmić swoim wyglądem inne uczestniczki zabawy. Ważnym elementem tego make-upu jest tzw. smoky eyes, czyli przydymione oko. Wiele pań jest przekonanych, że taki makijaż zajmuje dużo czasu, a to nieprawda. Wystarczy już kilkanaście minut, by wyglądać naprawdę fenomenalnie.

Makijaż na imprezę charakteryzuje się przede wszystkim mocno podkreślonymi oczami. W tym przypadku można zaszaleć z intensywnymi kolorami, jak głęboka czerń, granat, fiolet czy zieleń. Dozwolone są też różne eksperymenty i świecące drobinki (w przypadku makijażu sylwestrowego dochodzą dżety i brokat). Najpopularniejszym, wyjściowym make-upem jest oczywiście smoky eyes. Błędne jest myślenie, jakoby trzeba było koniecznie udać się do wizażystki, by prezentować się doskonale. Kilka prostych trików i można wykonać go bardzo szybko i pięknie.

Przygotuj cerę

Żaden makijaż na imprezę nie będzie wyglądał doskonale i nie będzie trwały, jeśli nie zadbamy o wcześniejsze przygotowanie twarzy. Warto tego samego dnia bądź dzień wcześniej zrobić sobie peeling i po nim nałożyć grubszą warstwę ulubionego kremu. Chodzi o to, by skóra była oczyszczona, nawilżona i jedwabiście miękka. Na takiej cerze make-up prezentuje się bowiem zupełnie inaczej.

Przygotuj wcześniej kosmetyki

Makijaż na imprezę można wykonać szybciej, jeśli wszystko sobie wcześniej przygotujemy. Do wykonania smoky eyes będziemy potrzebowali bazy pod cienie, cień, który wybierzemy jako główny, perłowy lub połyskujący cień, jasny i matowy oraz taki, który będzie kontrastował z głównym. Potrzebna będzie też kredka, ewentualnie eyeliner oraz tusz do rzęs bądź kępki/sztuczne rzęsy na pasku.

Smoky eyes krok po kroku

Wykonując smoky eyes najpierw nakładamy bazę pod cienie. Dzięki temu makijaż na imprezę będzie dużo trwalszy. Następnie w kąciku oka umieszczamy jasny cień, warto, by miał błyszczące drobinki. Później sięgamy po jasny i matowy cień, który aplikujemy nad ruchomą powieką, tuż pod łukiem brwiowym.

Krok kolejny to linia nad rzęsami namalowana kredką. Trzeba ją „przydymić”, czyli rozetrzeć. Dzięki temu rzęsy będą wydawały się na dużo bardziej zagęszczone. Taką samą kreskę rysujemy na dolnej linii rzęs. Zamiast kredki, można użyć ciemnego cienia.

Następnie sięgamy po cień główny. To najważniejszy element, który wykonujemy tworząc makijaż na imprezę. Cień nakładamy na całej powierzchni ruchomej powieki. Następnie kontrastujemy go z drugim cieniem, który umieszczamy po zewnętrznej części powieki ruchomej. Pośrodku powieki rozmazujemy je lekko, by się połączyły, aczkolwiek przejście musi być widoczne.

Na koniec tuszujemy rzęsy bardzo dokładnie (najlepiej tuszem, który zwiększa objętość), ewentualnie przyklejamy kępki rzęs lub sztuczne rzęsy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]