Jaka suszarka do włosów będzie najlepsza?

0
1852
Jaka suszarka do włosów będzie najlepsza?

Chociaż suszarka do włosów to w przypadku wielu osób produkt codziennego użytku, jej wybór wcale nie jest prosty. Nie ułatwiają go też producenci, wypuszczający na rynek sprzęt wyposażony w kolejne funkcje. Jeśli nie wiesz, na które z nich warto zwrócić uwagę i czym kierować się przy zakupie nowej suszarki do włosów, zapraszamy do naszego poradnika.

Jaka suszarka do włosów do codziennego użytku?

To, na jaki model suszarki się zdecydujesz, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim – Twoich potrzeb. Zastanów się, czy suszysz włosy codziennie czy tylko okazjonalnie? Czy używasz suszarki w domu, czy może często podróżujesz i chciałabyś znaleźć lekką suszarkę? Jaki masz rodzaj włosów – proste czy kręcone? To wszystko ważne informacje, po których zawężeniu łatwiej zdecydujesz się na konkretny model.

Jeśli używasz suszarki do włosów codziennie lub prawie codziennie, dobrze, by posiadała ona funkcję regulacji temperatury lub co najmniej nawiew zimnego powietrza. Częste kierowanie na włosy bardzo ciepłego strumienia może przyczynić się do ich wysuszania. Z kolei chłodny nawiew pod koniec suszenia zamknie łuski włosów, które będą dzięki temu zdrowsze i wygładzone. Godne polecenia modele z regulacją temperatury i chłodnym nawiewem to np. Remington D5215 Pro-Air Shine czy Philips HP 8232/00.

Lekka suszarka do włosów na wyjazdy

Właściwie jedynym minusem profesjonalnych suszarek jest ich waga. Bywają zbyt ciężkie, szczególnie wtedy, gdy często podróżujesz i chcesz cały swój sprzęt zmieścić w małej torbie. Wtedy lepiej jest znaleźć turystyczną suszarkę do włosów. Takie modele są lekkie i poręczne, najczęściej składane, by zająć jak najmniej miejsca w bagażu czy hotelowej szafce. Trzeba się jednak liczyć z tym, że suszarki turystyczne w większości nie posiadają dodatkowych funkcji, takich jak jonizacja czy dyfuzor. To podstawowe modele do zabrania ze sobą w podróż. Niedroga suszarka tego typu to Philips HP 8103/00.

Na jakie parametry suszarki zwrócić uwagę?

Jeśli jednak szukasz suszarki, która będzie służyła Ci na co dzień w domu, dobrze jest bliżej przyjrzeć się parametrom urządzeń dostępnych na rynku. Zbiór godnych polecenia modeli znajdziesz tutaj: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/suszarkidowlosow.html. Co jest istotne przy wyborze suszarki?

Moc

Suszarki dostępne na rynku znajdziemy w przedziale mocy od 1000 do 2300W. Od mocy urządzenia uzależnione jest tempo wysuszenia włosów – im większa, tym szybciej fryzura będzie gotowa. Nie zawsze maksymalna moc urządzenia będzie konieczna. Jeśli posiadasz cienkie i krótkie włosy, suszarka o 1000 czy 1200W powinna być wystarczająca.

Regulacja temperatury

Regulator temperatury to przydatna funkcja i to z kilku powodów. Po pierwsze, możliwość ustawienia nieco wyższej temperatury wraz z większym nawiewem sprawdza się w sytuacjach, kiedy potrzebujesz bardzo szybko wysuszyć włosy. Jednocześnie obniżenie temperatury jest zbawienne dla włosów – wtedy nie niszczą się podczas modelowania, a chłodne powietrze dodatkowo utrwala kształt fryzury.

Funkcja jonizacji

Dostępna w coraz większej liczbie modeli. Generator jonów, w jaki wyposażone są te suszarki, wytwarza jony ujemne, które zamykają łuski włosów. W efekcie fryzura nie jest napuszona i naelektryzowana, a włosy można ułożyć w łatwy sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]