Epilacja laserowa w Klinice Murano – czy warto?

0
1308
Epilacja laserowa w Klinice Murano – czy warto

O ile ludzie posiadający na głowie bujną czuprynę są z tego powodu z reguły zadowoleni, o tyle owłosienie w innych częściach ciała nie zawsze nas cieszy. Tyczy się to głównie kobiet, które pragną mieć gładką skórę. Nie są one jednak jedyne, ponieważ mężczyźni również z powodów higieny lub wygody, decydują się na usuwanie owłosienia na ciele.

Do wyboru mamy wiele sposobów – do najprostszych i najtańszych należy golenie. Wiele osób decyduje się również na depilację przy użyciu specjalnego wosku, kremu lub depilatora. Istnieje jeszcze jeden sposób, nazywany epilacją. Na czym on polega i czy warto się na niego zdecydować?

Czym jest epilacja laserowa?

„Epilacja laserowa (depilacja) to zabieg podczas, którego niszczony jest włos wraz z jego cebulką. Stosowane lasery usuwają włosy wykorzystując mechanizm fototermolizy selektywnej. Światło lasera pochłaniane jest przez barwnik zawarty w strukturze włosa – melaninę. Tam zamienia się w ciepło i na zasadzie termicznej niszczy włos i jego cebulkę” – źródło: klinikamurano.com.

Epilacja laserowa pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia na zawsze. Jest to rodzaj terapii, która na stałe usunie włoski i pozwoli nam cieszyć się gładką skórą przez cały rok. Epilacja laserowa to profesjonalny zabieg, który przeprowadzić można jedynie w gabinecie kosmetycznym. Dzięki niemu niechciane włoski mogą zostać skutecznie usunięte raz na zawsze. W tym celu używa się promieni, które są emitowane przez laser. Działają one na zewnętrzną część skóry oraz przenikają do wnętrza mieszka włosowego i niszczą cebulkę włosa.

Epilacja a depilacja – co wybrać?

Choć nazwa jest bardzo podobna, epilacja a depilacja to zupełnie inne zabiegi. Depilacja to zabieg, który można samodzielnie wykonać w domowym zaciszu, jednak jej efekty nie są trwałe – po pewnym czasie włosy, choć słabsze i cieńsze, znów odrastają. Choć jest to rozwiązanie tańsze, musimy często je powtarzać, aby stale cieszyć się gładką skórą. Warto też podkreślić, że nie każda kobieta dobrze znosi depilację. Bardzo często po zabiegu pojawia się problem wrastających włosków. Dzieje się tak, ponieważ wyrwane włosy odrastają coraz cieńsze, aż w końcu nie są w stanie przebić się przez skórę. Przez to pod skórą tworzą się trudne do wyleczenia stany zapalne. Epilacja jest wiec lepszym wyborem nie tylko z powodu długotrwałego działania, ale również z powodów zdrowotnych. Dzięki niej możemy raz na zawsze zapomnieć nie tylko o zbędnym owłosieniu, ale również o bolesnych i wrastających włoskach, które stają się zmorą dla wielu kobiet stosujących depilację.

epilacja

Epilacja twarzy

Choć zarost jest atrybutem męskości, wiele kobiet zmaga się z nadmiernym owłosieniem na twarzy. Dzieje się tak zwykle w przypadku pań o ciemnych i grubych włosach. Nadmierne owłosienie pojawia się również u kobiet, które mają sporo testosteronu. Nie ma w tym nic złego, jednakże często stanowi źródło kompleksów. W tym wypadku golenie się jest oczywiście kiepskim pomysłem, ponieważ włoski odrastają prawie natychmiast i na kobiecej twarzy prezentują się bardzo nieestetycznie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest epilacja, która pozwoli zapomnieć o krępującym owłosieniu i cieszyć się gładką twarzą.

Epilacja okolic bikini

Skóra w okolicach bikini jest bardzo delikatna, dlatego częsta depilacja i golenie tych miejsc mogą prowadzić do podrażnień i stanów zapalnych. Często w rezultacie zamiast cieszyć się gładką skórą, zmagamy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Epilacja okolic bikini pozwoli uzyskać idealny efekt i już nigdy nie martwić się owłosieniem. Dzięki zabiegowi zyskasz pewność siebie w każdej sytuacji.

Jak przygotować się do epilacji?

Najlepszym okresem na rozpoczęcie epilacji jest jesień i zima. Musimy pamiętać, że co najmniej miesiąc przed wizytą w gabinecie należy zaprzestać stosowania wosku, depilatora oraz wszystkich innych metod depilacji, które na co dzień pomagają nam pozbyć się niechcianych włosków wraz z cebulkami. Parę dni przed epilacją dobrze jest nawilżać skórę kremami.

Dowiedz się więcej: klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa. Tel. 22 252 82 82.

[Głosów:1    Średnia:5/5]