Jakie są najlepsze pory roku na depilację laserową?

0
1154
Jakie są najlepsze pory roku na depilację laserową

Depilacja laserem to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Warto pamiętać jednak, że do osiągnięcia pożądanego efektu potrzebnych jest kilka zabiegów. Koniecznie weźmy to pod uwagę, gdy planujemy skorzystać z takiej depilacji. Jaka jest więc najlepsza pora na zabieg? 

Usuwanie zbędnego owłosienia to żmudne zajęcie, które w zależności od metody, należy powtarzać co jakiś czas. Czasem nawet co kilka dni. Z pewnością nikt nie wpisuje tego na listę swoich ulubionych czynności. Zresztą depilowania maszynką, plastrami, czy też depilatorem bywa nie tylko czasochłonne, ale i bolesne. Co więcej, po takim zabiegu mogą pojawić się na skórze nieestetyczne krostki. Nic więc dziwnego, że depilacja laserem zyskała popularność w tak szybkim tempie. Na zabieg ten decyduje się coraz więcej osób. Pozwala on na całkowite pożegnanie się z włoskami w wybranych partiach. Okazuje się jednak, że nie o każdej porze roku poleca się wykonywać zabieg laserowy. Sprawdźmy więc kiedy warto zarezerwować termin dla siebie.

Kiedy warto wykonać depilację laserem?

Depilacja laserem to zabieg, który poleca się wykonywać jesienią lub zimą. To właśnie wtedy najlepiej zapisać się na pierwszą sesję w salonie kosmetycznym. Dlaczego? Depilacja laserem to zabieg, pozwalający na całkowitą redukcję owłosienia. Jednak, aby otrzymać taki rezultat, niezbędne jest wykonanie całej serii takich zabiegów. Przeważnie jest ich od 5 do 8. Co najważniejsze, odstęp między nimi, musi wynosić kilka tygodni. Cała czynność trwa więc przeważnie minimum 5 miesięcy. Oznacza to więc, że idąc na pierwszy zabieg w październiku, najwcześniej w marcu zakończymy wizyty w salonie.

Dlaczego jednak nie poleca się wykonywać depilacji laserowej wiosną lub latem? To proste — podczas trwania zabiegów należy unikać ekspozycji depilowanej skóry na promienie słoneczne. Opalanie tych partii może skutkować bowiem odbarwieniami, a nawet poparzeniem.

Depilacja laserowa — jak wybrać najlepszy salon?

Usługę depilacji laserem oferuje obecnie większość salonów kosmetycznych. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie każdy z nich zapewnia podobnie wysoką jakość usług. A akurat w przypadku depilacji laserem ma to ogromne znaczenie. Odpowiednie umiejętności oraz nowoczesny i profesjonalny sprzęt to gwarancja udanego zabiegu. Jeśli tego właśnie oczekujemy, możemy wybrać na przykład jedną z najczęściej polecanych sieci, czyli https://depilacja.pl/. Placówki salonu znajdują się w aż 35 miastach, więc jest duża szansa, że jeden z nich jest gdzieś w pobliżu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]