Jak wybrać łańcuszek męski?

0
1243

Jak się okazuje, nie tylko kobiety lubią biżuterię, choć najczęściej to właśnie panie uwielbiają wszelkiego rodzaju ozdoby, które podkreślają ich urodę i osobowość. O damskiej biżuterii napisano już bardzo dużo i praktycznie każdy doskonale wie, co ucieszy kobietę z okazji urodzin, walentynek czy świąt, ale co z biżuterii możemy podarować mężczyźnie?

Męska biżuteria cieszy się znacznie mniejszym zainteresowaniem, niż kobieca, choć i ta ma oczywiście swoich zwolenników. Mężczyźni z klasą lubią podkreślać swój status społeczny dobrym i drogim zegarkiem, a sportowcy postawią raczej na kolorowe bransoletki. Przyjrzyjmy się więc męskim dodatkom z bliska.

Zakup łańcuszka męskiego

Łańcuszki męskie możemy kupić w każdym salonie z biżuterią. Czy różnią się one znacznie od tych damskich? Niekoniecznie. Może po prostu łańcuszki męskie będą bardziej klasyczne, ale jednocześnie znacznie grubsze, niż te przeznaczone dla Pań. Łańcuszek dla mężczyzny może być oczywiście złoty lub srebrny, ale warto przyjrzeć się także tym z platyny, z ciekawymi dodatkami. Męska biżuteria nie musi być nudna, może zaskakiwać formą i wyjątkowym materiałem. Jak wybrać łańcuszek męski? Na pewno powinniśmy poprosić o wsparcie doświadczonego sprzedawcę. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, dokładnie sprawdźmy, jaki rozmiar koszuli i kołnierzyka nosi nasz mężczyzna. Te informacje mogą okazać się bardzo przydatne.

Łańcuszek dla mężczyzny może występować w komplecie, na przykład z bransoletką czy sygnetem. Kupując taki zestaw mamy pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały i tworzyły spójną całość.

Warto jednakże trochę się pobawić i może zdecydować się na kilka elementów z różnych linii biżuteryjnych od tego samego projektanta. Łańcuszek dla mężczyzny wykonany z dobrej jakości srebra będzie świetnie komponował się ze skórzaną lub zamszową bransoletką w jednolitym kolorze, która dodatkowo będzie zawierała elementy czy wstawki ze srebra. Możemy także wybrać na przykład dwa złote łańcuszki męskie o zbliżonej grubości, z tej samej kolekcji. Mogą być one noszone razem, lub oddzielnie, ale w każdym przypadku będą wyglądać świetnie na naszym mężczyźnie.

Warto stawiać na zabawę nie tylko w modzie, ale także podczas wyboru akcesoriów do naszych stylizacji. Dotyczy to także mężczyzn, którzy potrafią być bardzo zachowawczy. Jeśli nie wiemy, jak wybrać łańcuszek męski i boimy się, że nasz wybór może nie spotkać się z aprobatą, poradźmy się eksperta. Wsparcie ze strony fachowców pozwoli nam uniknąć błędów w wyborze idealnego łańcuszka dla naszego mężczyzny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]